Słoweńska elita pokaże się w Wiśle

 • 2019-07-09 13:05

Reprezentacja Słowenii rozpocznie tegoroczną edycję Letniego Grand Prix w najmocniejszym zestawieniu. Trener Gorazd Bertoncelj zapowiedział przyjazd swoich czołowych kadrowiczów na zawody w Wiśle-Malince, które już niebawem otworzą tegoroczny cykl.

Timi ZajcTimi Zajc

W miniony weekend drużynowi wicemistrzowie świata w lotach narciarskich wzięli udział w inauguracji Letniego Pucharu Kontynentalnego, mającej miejsce w słoweńskim Kranju. Najjaśniejszym punktem licznej grupy gospodarzy okazał się Timi Zajc, który w piątek odniósł zwycięstwo, ex aequo z Jewgienijem Kliowem, a w sobotę finiszował drugi. Zarówno on, jak i pozostałe postacie kadry narodowej prowadzonej od 2018 roku przez Gorazda Bertoncelja, wezmą udział w konkursach Letniego Grand Prix na skoczni narciarskiej im. Adama Małysza (HS134). Te zaplanowano na 20 i 21 lipca.

- Wyniki były solidne, ale wciąż dostrzegam rezerwy w technice. Te skoki nie wyglądały jak na treningach, a taki był główny cel tego startu kontrolnego. Przed konkursami w Kranju zmniejszyliśmy intensywność treningów siłowych, aby skoczkowie przystąpili do zawodów z nieco bardziej wypoczętymi organizmami. Za nami dwa i pół miesiąca ciężkich ćwiczeń - mówi szkoleniowiec słoweńskiej kadry na łamach serwisu rtvslo.si. Wyłączając Zajca, wyróżniającymi się postaciami na obiekcie Bauhenk (HS109) byli Peter Prevc (piąty i siódmy) oraz Ziga Jelar (ósmy i dwunasty).

Kogo zobaczymy za niespełna dwa tygodnie w Beskidzie Śląskim? - Podstawą będzie kadra A, wzmocniona kimś z zaplecza. W Wiśle z pewnością wystartują Peter Prevc, Timi Zajc, Tilen Bartol, Anze Semenic oraz Anze Lanisek. Chcemy pokazać się jako silny zespół, który zimą będzie w stanie mierzyć się o najwyższe laury. W konkursie drużynowym liczymy na walkę o podium, a indywidualnie? Czołowa dziesiątką, szóstka, a może i coś więcej.

Słoweńcy podczas pierwszego periodu mają prawo wystawić aż siedmiu skoczków do kwalifikacji każdego z konkursu rangi Grand Prix. - W najbliższych dniach potrenujemy na dużej skoczni w Planicy, a następnie czekają nas zawody w Polsce. Przed rokiem moi podopieczni pierwsze próby na dużej skoczni oddawali w Wiśle, jednak tym razem postanowiliśmy to przyspieszyć. Tego lata uprościliśmy system naszych zajęć, czyniąc go mniej skomplikowanym. Zauważam postęp, a większość zawodników omijają problemy zdrowotne. W grupie panuje pozytywna atmosfera - zakończył 43-latek. 

Przypomnijmy, iż po sezonie 2018/19 aż czterech Słoweńców podjęło decyzję o zakończeniu przygody ze skokami narciarskimi. Karierę zakończyli Robert Kranjec, Tomaz Naglic, Andraz Pograjc oraz Nejc Dezman.


Dominik Formela, źródło: rtvslo.si
oglądalność: (2960) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  Pomysł

  Może Słoweńcy powinni zainteresować się jednym zawodnikiem, który skakał na początku obecnej dekady? Co prawda zakończył już karierę, ale to jest skoczek, który latem na pewno miałby dodatkową mobilizację. Tą osobą jest... Rok Zima.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Ziga Jelar, Cene Prevc

  Ja bym ich wziął.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).