Kadra Narodowa A trenowała w Wiśle-Malince

 • 2019-07-11 16:36

Osiem dni – tyle pozostało do inauguracji zawodów FIS Grand Prix w skokach narciarskich, które w dniach 19-21 lipca 2019 roku rozegrane zostaną na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Przez ostatnie dni na wiślańskim obiekcie trenowali nasi najlepsi skoczkowie, dla których inauguracja w Wiśle będzie pierwszym sprawdzianem pod wodzą nowego szkoleniowca – Michała Doležala.

Kadra Narodowa A ostatnie zgrupowanie przed inauguracją cyklu FIS Grand Prix 2019 zrealizowała na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Podopieczni Michała Doležala od poniedziałku do środy skakali na wiślańskim obiekcie. We wtorek odbyły się dwa treningi – jeden przeprowadzony został w godzinach porannych, drugi w porze wieczorowej. Natomiast w poniedziałek i środę nasi reprezentanci zrealizowali na skoczni po jednym treningu.

Przed rozpoczęciem sezonu letniego polscy skoczkowie są w bardzo dobrej dyspozycji, co pokazały treningi w Wiśle. Dla reprezentantów Kadry Narodowej A będą to pierwsze zawody pod okiem Michała Doležala jako trenera głównego. Tego lata miał okazję już startować tylko Maciej Kot, który na obóz do Wisły przyjechał po konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kranju. W miniony weekend 28-latek wywalczył czwarte i piąte miejsce podczas inauguracji zawodów niższej rangi w Słowenii.

Mimo iż naszemu trenerowi towarzyszy stres przed pierwszymi zawodami w roli szkoleniowca głównego reprezentacji Polski w skokach narciarskich, to Michał Doležal z optymizmem patrzy na inaugurację sezonu w Wiśle. – Jestem zadowolony z dyspozycji moich zawodników. Wszystko idzie we właściwym kierunku i według tej koncepcji, którą sobie założyliśmy. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony przed naszymi pierwszymi zawodami w Wiśle – podkreśla Michał Doležal. – Obecnie jesteśmy w procesie treningowym i dlatego nie przygotowujemy nic specjalnego na inaugurację. Lato jest dla nas okresem przygotowawczym do sezonu zimowego i to zima jest naszym głównym celem – dodaje szkoleniowiec biało-czerwonych. – Mogę tylko powiedzieć, że jestem zadowolony z tego, co udało nam się do tej pory zrealizować. Każdy z nas, zarówno zawodnicy jak i członkowie sztabu szkoleniowego, wykonał dobrą pracę. Nie chcę wyróżniać nikogo i mówić, kto aktualnie najlepiej się prezentuje, ponieważ każdy z chłopaków pracuje bardzo dobrze i to jest dla nas najważniejsze – wyjaśnia trener Doležal.

Michał Doležal stanowisko trenera głównego polskiej reprezentacji objął w marcu 2019 roku, tuż po zakończeniu finałowych zawodów Pucharu Świata w Planicy. Wcześniej Czech pracował z naszą kadrą przez trzy lata, był wówczas asystentem Stefana Horngachera oraz trenerem technicznym. – Każdy z zawodników zrobił postęp od początku okresu przygotowawczego i trudno wskazać, kto zrobił największy krok. Do każdego z zawodników podchodzimy indywidualnie i każdy z chłopaków małymi krokami realizuje wyznaczone cele. Na pewno cały czas mamy rezerwy, które chcemy wykorzystać i nad tym pracujemy – podsumowuje nasz szkoleniowiec.

Od czwartku do soboty na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince trenować będą podopieczni Macieja Maciusiaka z Kadry Narodowej B, którzy również przygotowują się do inauguracji cyklu FIS Grand Prix 2019 w Wiśle.


Anna Karczewska, źródło: Komunikat prasowy PZN
oglądalność: (5430) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  Trening

  Michal Doležal dodatkowy trening we wtorek swoim podopiecznym? Przed inauguracją sezonu to ma sens.

 • Nowyskoczek5 profesor

  A ja chce podium dla Huli bo chłop na to zasługuje.

 • Mikolaj1 weteran

  Życzę trenerowi powodzenia.Najlepiej to przebicia osiągnięć poprzednika :).Oby pomógł wejść Wolnemu na szczyt bo uważam,że to zawodnik o dużym potencjale mogącym zastąpić Kamila Stocha.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Zobaczymy jak sobie Doleżal poradzi

  Nie mniej jednak technika Kota w LPK na +. Jeszcze okaże się lepszy niż Horngacher :) To że Czech to nic nie znaczy, z czeską szkołą skoków nic wspólnego nie ma od 3 lat, tylko z Austriacko-Polską.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).