Kontuzjowany Fannemel wraca do Norwegii i przejdzie operację [aktualizacja]

 • 2019-07-19 11:37

Anders Fannemel, który w czwartkowe przedpołudnie niefortunnie upadł na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle (HS134), nie weźmie udziału w inauguracji Letniego Grand Prix 2019. Były rekordzista świata w długości skoku jeszcze w piątek wróci do Norwegii, gdzie przejdzie szczegółowe badania kontuzjowanego kolana.

28-latek - przebywający od kilku dni w Beskidzie Śląskim z resztą norweskiej kadry narodowej prowadzonej przez trenera Alexandra Stoeckla - podczas czwartkowych zajęć przeskoczył wiślański obiekt. Fannemel, który jest oficjalnym rekordzistą polskiej skoczni w warunkach letnich, nie ustał około 140-metrowej próby, a w konsekwencji upadł i uszkodził lewe kolano.

- Anders oddał bardzo dobry skok na skoczni w Wiśle. Korzystając ze sprzyjających warunków wietrznych poszybował w okolice 140. metra Podczas lądowania upadł, a następnie skarżył się na ból w kolanie. Jak poważna to kontuzja? Musimy poczekać na wyniki badań, którym zawodnik jest aktualnie poddawany w szpitalu - mówił austriacki szkoleniowiec kilka godzin po zdarzeniu. 

Zawodnik, skarżący się na bóle lewego kolana, został przetransportowany do szpitala w Bielsku-Białej, gdzie badanie rentgenowskie nie wykazało żadnych złamań. Kluczowy będzie jednak rezonans, na bazie którego będzie można określić stan jego kolana. Członkowie sztabu biorą pod uwagę uraz więzadeł krzyżowych, a nawet ich całkowite zerwanie, co jest bardzo częstą kontuzją wśród skoczków. Na początku czerwca podobnego urazu nabawił się m.in. aktualny mistrz olimpijski ze skoczni normalnej - Andreas Wellinger. Tego typu kontuzja oznacza kilkumiesięczną przerwę od treningów, co może wykluczyć Fannemela z występów w sezonie 2019/20.

Jeszcze dziś Fannemel opuszcza nasz kraj, aby w swoim kraju przejść szczegółowe badania. W Wiśle pozostają Robert Johansson, Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud, Daniel-Andre Tande, Robin Pedersen, Marius Lindvik oraz Thomas Aasen Markeng.

AKTUALIZACJA: Norwescy lekarze stwierdzi u Andersa Fannemela zerwanie więzadeł krzyżowych oraz uszkodzenie łąkotki. Zawodnik będzie musiał poddać się operacji, która nastąpi w najbliższych tygodniach. Informacja ta oznacza, iż Norweg prawdopodobnie nie pojawi się już w tym sezonie na skoczni.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3158) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor

  Anders, wracaj szybko do zdrowia.

 • Bernat__Sola profesor
  @Luk

  No właśnie w Wiśle rzadko kiedy ktoś przeskakuje HS, nie wiem skąd teraz nagle wszyscy myślą, że jest inaczej.

 • Luk profesor

  Widać, że belka zbyt często zostaje ustawiona za wysoko jak na rozmiar tego obiektu. Niby HS wynosi 134 metry (czyli tyle co stara Wielka Krokiew), ale teraz sobie porównajcie, ile było skoków +135 metrów na Wielkiej Krokwi oraz na Malince.

  W Zakopanem dało się telemarkiem ustawać nawet skoki pod 140 metrów (i to przed modernizacją!) a w Wiśle jest problem z telemarkiem już przy 130 metrze.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).