Kamil Stoch: Zima mnie zweryfikuje

 • 2019-07-21 23:51

Po imponującym występie w sobotnim konkursie drużynowym, w niedzielę Kamil Stoch został sklasyfikowany pod koniec drugiej dziesiątki. Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli w Beskidzie Śląskim wywalczył 19. pozycję, co nie budzi jego niepokoju. 32-latek zaznacza, iż tego lata ciężko pracuje nad poprawą prędkości najazdowych, czego efekty mają przyjść dopiero w sezonie zimowym.

- Oba dni pokazują etap, na którym aktualnie jesteśmy. Nie ma stabilizacji, a forma faluje. Pewne elementy, nad którymi pracuję podczas tego okresu przygotowawczego, już funkcjonują, dzięki czemu łapię coraz lepsze czucie w pozycji najazdowej. Poza tym... nie będę skakał idealnie w lipcu <śmiech>. Chciałbym już teraz stawać na podium, ale ważniejsza jest realizacja założeń treningowych. Nie ma powodów, aby spinać się latem. Potrzeba dużo cierpliwości i spokoju - uważa trzykrotny mistrz olimpijski.

- Przed zawodami obserwowałem rywalizację kolarzy podczas Tour de France. Skąd mi się to wzięło? Nie wiem, ale lubię oglądać kolarstwo. Co roku śledzę to wydarzenie i kibicuję jego uczestnikom. W niedzielę pojawił się moment, że mogłem sobie na to pozwolić - opowiada Stoch.

- W niedzielę może nieco mniej, ale nadal jestem dumny z prędkości osiąganych na progu. Wiadomo, że nie mogę mówić o tym, że jest świetnie i wspaniale, bo to zima mnie zweryfikuje. Dużo pracowałem nad tym elementem i widać w nim sporą poprawę - zauważa podopieczny trenera Michala Dolezala.

- Nie muszę niczego szukać na siłę. Moja technika daje mi poczucie stabilności, ale warto szukać detali, które dadzą jeszcze lepsze skoki. Takim elementem jest właśnie prędkość najazdowa. Od trzech miesięcy pracuję też nad tym, aby nie wytracać zbyt dużo prędkości w pierwszej fazie lotu. Nie da się zmienić tego ze skoku na skok, wymaga to czasu, a wynika to pozycji najazdowej. Przede mną jeszcze dużo roboty - zakończył dwukrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni.

Korespondencja z Wisły, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4760) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Luk profesor

  Forma Stocha jest na razie bardzo nierówna. Ale to tylko Letnia Grand Prix, i to w dodatku jej początek, gdzie większość ekip jest na etapie treningu. Ale w drużynówce Kamil pokazał, że potrafi nawet w takiej sytuacji odpalić świetny skok. Dlatego moim zdaniem możemy być spokojni o jego formę w kontekście sezonu zimowego.

 • Oczy Aignera profesor
  Skoki Narciarskie 2006

  W grze Skoki Narciarskie 2006 dość często można było usłyszeć taki tekst:
  ''Mówi się, że ten zawodnik ma wysoką prędkość najazdu.''
  Może Kamil postara się, żeby mówili o nim tak w rzeczywistości?

 • wiola4697 profesor

  Kamil, dziękujemy za walkę do końca!

 • Elenika bywalec

  Czy ktoś może mi powiedzieć co Kamil w tym wywiadzie mówił bo u mnie jest niedostępny i nie mogę obejrzeć?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).