Zniszczoł i Wolny podsumowują weekend w Wiśle

 • 2019-07-23 17:26

Spośród drużynowych mistrzów świata juniorów z 2014 roku lepszy na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince okazał się Aleksander Zniszczoł. Członek kadry narodowej B w sobotę znalazł się w składzie reprezentacji Polski, która odniosła imponujące zwycięstwo przed własną publicznościa, a w niedzielę finiszował na 12. pozycji. W zmaganiach zespołowych niespodziewanie zabrakło miejsca dla Jakuba Wolnego, indywidualnie sklasyfikowanego na 26. lokacie.

Aleksander Zniszczoł (12. miejsce):

- Jestem z siebie zadowolony. Oba niedzielne skoki były udane. W drugiej serii był dość krótki najazd, wiatr ucichł, a za progiem pojawiały się podmuchy w plecy. Jestem zawodnikiem, który potrzebuje lekkiej pomocy nad bulą. Moje próby były jednak dobre. Za mną naprawdę pozytywny weekend.

- W sobotę zaliczyłem mały debiut drużynowy. Z solidnymi, choć nieco kontrolowanymi skokami. W niedzielę bardziej zaryzykowałem, włożyłem w skoki więcej energii, dzięki czemu były one lepsze. Czuję, że drzemią we mnie rezerwy, więc jest nad czym pracować. Aktualnie najważniejsza jest stabilizacja tego, co jest. Kiedy to się uda, wówczas będzie można wprowadzać małe zmiany. Będzie dobrze!

- Zauważam współpracę między kadrami A i B. Oby rozwijała się tak, jak dzieje się to od początku okresu przygotowawczego.

Jakub Wolny (26. miejsce):

- W pierwszej serii pojawił się problem, z którym aktualnie się borykam. Chodzi o pozycję najazdową. Czasami jadę za bardzo z przodu, z czego nie jestem w stanie odpowiednio się wybić. Moja dyspozycja, niestety, nie jest teraz ustabilizowana. W ostatnim czasie pozmienialiśmy trochę rzeczy. Zwiększone prędkości najazdowe są niewątpliwym plusem, a teraz skupiamy się na pozycji najazdowej.

- Nie byłem rozczarowany brakiem powołania do konkursu drużynowego. Zaakceptowałem decyzję trenera Dolezala, ponieważ Olek Zniszczoł skakał lepiej ode mnie. Najbliższe plany? Nie jadę do Hinterzarten, być może wystartuję w Courchevel, a z pewnością pojawię się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Latem fajnie startować w zawodach, ale treningi też są potrzebne.

- Dlaczego zimą zdecydowanie lepiej radziłem sobie na skoczniach do lotów? To trudne pytanie. Nikt tego nie analizował, ja tym bardziej. Lubię latać... i tyle.

Korespondencja z Wisły, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1520) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • King profesor

  Jeśli faktycznie Wolny pojedzie do Courchevel to Kamila pewnie też tam zobaczymy, bo już widać na przykładzie zawodów, które odbędą się w Hinterzarten, że te podziały na grupy mogą mieć jakieś znaczenie w kontekście realizacji treningu, a co za tym idzie startów latem.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).