Łukasz Kruczek: "Wystawiamy najsilniejszą reprezentację jaką obecnie mamy"

 • 2004-09-02 18:52

Trener Stefan Horngacher podjął dziś ostateczną decyzję, kto z jego grupy reprezentować będzie nasz kraj na LGP w Zakopanem. Do kwalifikacji przystąpi pięciu zawodników z kadry A i czterech z kadry B. Klimek Murańka wystąpi w konkursie w roli przedskoczka.

"Po przedpołudniowych treningach trener kadry B Stefan Horngacher wybrał czterech zawodników ze swojej grupy do reprezentacji. Wcześniej ustaliliśmy piątkę zawodników z kadry A, którzy będą nas reprezentować w zakopiańskich zawodach. Wystawiamy najsilniejszą reprezentację jaką obecnie mamy, licząc na dobre skoki zawodników i dobre wyniki".

Zawodnicy wybrani do reprezentacji: Adam Małysz, Mateusz Rutkowski, Wojciech Tajner, Wojciech Skupień, Marcin Bachleda (kadra A);
Robert Mateja, Kamil Stoch, Krystian Długopolski i Tomisław Tajner (kadra B);

Jako przedskoczek wystąpi Klimek Murańka, który we wtorkowym treningu na Wielkiej Krokwi skoczył na odległość... 135 m! Nie był to jego jedyny bardzo dobry skok na tym obiekcie, dziesięciolatek kilkakrotnie lądował jeszcze poza punktem K (120 m).

Tak znakomity skok młodego Klimka skomentował jego obecny trener, Józef Jarząbek:
"Bałem się wziąć takiego małego chłopaka na Wielką Krokiew. Ale jego ojciec poprosił, żeby go zabrać. No i skoczył chłopak, czterdzieści metrów dalej, niż jego 14-letni brat, Bartek."

Życzymy naszym kadrowiczom i Klimkowi Murańce udanego występu!

Źródło: Onet.pl + Superexpress


Barbara Niewiadomska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4646) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  KLIMEK DAWAJ CZADU, PRZESKOCZ WSZYSTKICH !

 • anonim
  Ukraina może skakać bez pkt?

  czy skoczki ukraińskie mają jakieś punkty FIS?

 • anonim
  Tonio do domu

  To już nie trener Apoloniusz tylko kapitan sportowy PZN ustalają skład na konkurs narciarski

 • anonim

  a fijas to on skacze czy nie?

 • anonim
  ŻYCZENIA

  DOBRYCH I DŁUGICH LOTÓW DLA CAŁEJ REPREZENTACJI. GRATULACJE DLA TRENERÓW I DLA NAJMŁODSZEGO MISTRZA KLIMKA MURAŃKI

 • anonim

  Klimka na zawody dajcie...no do konkursu.

 • anonim
  Murańka !!!!!!

  Klimek górą!!!hihi fajny jest...taki chlopczyk nmały a taki zdolny hih życzę powodzenia !!

 • anonim

  @kinia: jak sie nie podoba to nie ogladaj, pistoletu Ci nikt do glowy nie przklada

 • anonim
  ...

  łee beznadziejny ten sklad :( nie ma co ogladac

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).