LPK Pań w Szczyrku: Kramer ponownie zwycięska, Rajda trzecia!

• 2019-08-09 11:40

Podobnie jak w czwartek, również i w piątek Marita Kramer nie miała sobie równych w Szczyrku. Reprezentantka Austrii triumfowała w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań na skoczni Skalite (HS104) dzięki skokom na odległość 104 m oraz 95,5 m. Druga była Japonka Misaki Shigeno, a trzecia - Kinga Rajda. W finale wystąpiły cztery Polki.

09.08.2019 - podium LPK Pań w Szczyrku09.08.2019 - podium LPK Pań w Szczyrku
Marita KramerMarita Kramer

Po pierwszej serii pewnie prowadziła Marita Kramer. Triumfatorka czwartkowych zawodów poszybowała z obniżonego rozbiegu na 104 metr, dzięki czemu wyprzedzała o 13 punktów Kingę Rajdę. Reprezentantka Polski zajmowała drugą lokatę z wynikiem 97,5 metra. Trzecia była Karolina Indrackova (92,5 m), czwarta Misaki Shigeno (93 m), a piąta - Viras Vorog (92,5 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowane zostały Claudia Purker (95,5 m), Rio Seto (91,5 m), Ayaka Igarashi (95 m) oraz Jenny Rautionaho (95 m). Pierwszą dziesiątkę zamykała Haruka Iwasa (87,5 m).

Oprócz Kingi Rajdy, awans do finału uzyskały jeszcze trzy Polki. Dziewiętnastą pozycję na półmetku zajmowała Anna Twardosz (84,5 m). Dwudziesta pierwsza była Joanna Szwab (75,5 m), zaś dwudziesta siódma Nicole Konderla (84 m).

Podobnie jak w czwartek, na pierwszej serii konkursowej udział w zawodach zakończyła Joanna Kil (65,5 m).

Pierwszą serię rozegrano z 15. belki startowej. Marita Kramer jako jedyna oddawała próbę z 14. platformy.

W finale Marita Kramer przypieczętowała zwycięstwo lotem na odległość 95,5 metra. Austriaczka pokonała o 25,5 punktu Japonkę Misaki Shigeno, która dzięki próbie na 104 metr awansowała na drugą lokatę. Podobnie jak w czwartek, najniższy stopień podium przypadł Kindze Rajdzie. Polka w serii finałowej uzyskała 87,5 metra i pokonała Karolinę Indrackovą (86 m), Viras Vorog (89 m) oraz Claudię Purker (86 m).

Siódme miejsce zajęła Ayaka Igarashi (95 m), ósma była Rio Seto (86,5 m), dziewiąta Jenny Rautionaho (85 m), natomiast dziesiąta - Karoline Laubsland (84 m).

Joanna Szwab po skoku na odległość 82,5 metra zajęła dwudziestą pierwszą lokatę. Dwie pozycje niżej uplasowała się Anna Twardosz (81 m). Dwudziesta ósma była Nicole Konderla (83 m).

Serię finałową przeprowadzono z 15. platformy. Karolina Indrackova i Kinga Rajda oddały próby z 14., zaś Marita Kramer z 13. belki.

Kinga Rajda po raz drugi w karierze stanęła na podium zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego, powtarzając trzecią lokatę z czwartkowych zawodów. To jednocześnie piąte podium w historii startów reprezentantek Polski w tym cyklu.

W klasyfikacji generalnej LPK Pań prowadzą ex aequo Gyda Westvold Handsen i Marita Kramer (po 200 pkt.). Trzecie miejsce zajmuje Weronika Szyszkina (130 pkt.). Kinga Rajda z dorobkiem 120 pkt. awansowała na piątą pozycję.

Kolejne zawody zaliczane do Letniego Pucharu Kontynentalnego pań odbędą się za miesiąc, 14-15 września w Lillehammer (HS98).