LPK Pań w Szczyrku: Kramer ponownie zwycięska, Rajda trzecia!

 • 2019-08-09 11:40

Podobnie jak w czwartek, również i w piątek Marita Kramer nie miała sobie równych w Szczyrku. Reprezentantka Austrii triumfowała w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań na skoczni Skalite (HS104) dzięki skokom na odległość 104 m oraz 95,5 m. Druga była Japonka Misaki Shigeno, a trzecia - Kinga Rajda. W finale wystąpiły cztery Polki.

09.08.2019 - podium LPK Pań w Szczyrku09.08.2019 - podium LPK Pań w Szczyrku
Marita KramerMarita Kramer

Po pierwszej serii pewnie prowadziła Marita Kramer. Triumfatorka czwartkowych zawodów poszybowała z obniżonego rozbiegu na 104 metr, dzięki czemu wyprzedzała o 13 punktów Kingę Rajdę. Reprezentantka Polski zajmowała drugą lokatę z wynikiem 97,5 metra. Trzecia była Karolina Indrackova (92,5 m), czwarta Misaki Shigeno (93 m), a piąta - Viras Vorog (92,5 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowane zostały Claudia Purker (95,5 m), Rio Seto (91,5 m), Ayaka Igarashi (95 m) oraz Jenny Rautionaho (95 m). Pierwszą dziesiątkę zamykała Haruka Iwasa (87,5 m).

Oprócz Kingi Rajdy, awans do finału uzyskały jeszcze trzy Polki. Dziewiętnastą pozycję na półmetku zajmowała Anna Twardosz (84,5 m). Dwudziesta pierwsza była Joanna Szwab (75,5 m), zaś dwudziesta siódma Nicole Konderla (84 m).

Podobnie jak w czwartek, na pierwszej serii konkursowej udział w zawodach zakończyła Joanna Kil (65,5 m).

Pierwszą serię rozegrano z 15. belki startowej. Marita Kramer jako jedyna oddawała próbę z 14. platformy.

W finale Marita Kramer przypieczętowała zwycięstwo lotem na odległość 95,5 metra. Austriaczka pokonała o 25,5 punktu Japonkę Misaki Shigeno, która dzięki próbie na 104 metr awansowała na drugą lokatę. Podobnie jak w czwartek, najniższy stopień podium przypadł Kindze Rajdzie. Polka w serii finałowej uzyskała 87,5 metra i pokonała Karolinę Indrackovą (86 m), Viras Vorog (89 m) oraz Claudię Purker (86 m).

Siódme miejsce zajęła Ayaka Igarashi (95 m), ósma była Rio Seto (86,5 m), dziewiąta Jenny Rautionaho (85 m), natomiast dziesiąta - Karoline Laubsland (84 m).

Joanna Szwab po skoku na odległość 82,5 metra zajęła dwudziestą pierwszą lokatę. Dwie pozycje niżej uplasowała się Anna Twardosz (81 m). Dwudziesta ósma była Nicole Konderla (83 m).

Serię finałową przeprowadzono z 15. platformy. Karolina Indrackova i Kinga Rajda oddały próby z 14., zaś Marita Kramer z 13. belki.

Kinga Rajda po raz drugi w karierze stanęła na podium zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego, powtarzając trzecią lokatę z czwartkowych zawodów. To jednocześnie piąte podium w historii startów reprezentantek Polski w tym cyklu.

W klasyfikacji generalnej LPK Pań prowadzą ex aequo Gyda Westvold Handsen i Marita Kramer (po 200 pkt.). Trzecie miejsce zajmuje Weronika Szyszkina (130 pkt.). Kinga Rajda z dorobkiem 120 pkt. awansowała na piątą pozycję.

Kolejne zawody zaliczane do Letniego Pucharu Kontynentalnego pań odbędą się za miesiąc, 14-15 września w Lillehammer (HS98).

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań >>>

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3428) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • wiola4697 profesor

  Gratulacje Kinga! :) brawo dziewczyny! :) pozwoli i do przodu! Trzymamy kciuki :)

 • bxi weteran
  Brawo dziewczyny!

  Dziewczyny osiągnęły podobne wyniki jak wczoraj. Jak na środek lata jest dobrze.

 • Oreo profesor

  O, w konkursie zdyskwalifikowali reprezentantkę klapków Kubota...

 • sheef profesor
  Okiem Kibica - Polki w Szczyrku 2

  Brawo Kinga - może obsada nie była mega powalająca ale mimo wszystko stanąć dwa razy na podium LPK to zawsze jest jakiś wyczyn (zwłaszcza, że takowych w polskich skokach kobiet jest jak na lekarstwo). Natomiast reszta - cóż, wczoraj jednak było troszkę lepiej ale na razie nie będę wyciągał daleko idących wniosków.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Gratulacje

 • Kolos profesor

  No obsada nie jest zbyt mocna, ale miejsce w top 3 LPK to zawsze sukces... dla naszych dziewczyn.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).