Norwegowie bez Tande w Zakopanem [AKTUALIZACJA]

 • 2019-08-13 18:12

Konkurs Letniego Grand Prix w Courchevel był bardzo udany dla reprezentacji Norwegii. Aż pięciu reprezentantów tego kraju znalazło się w czołowej piętnastce zawodów. Trener Alexander Stoeckl postanowił tym samym niemal nie zmieniać składu swojej drużyny na zbliżające się konkursy w Zakopanem (17-18 sierpnia). W porównaniu z zawodami we Francji, w ekipie zabraknie Daniela Andre Tande.

- Drugie miejsce w Courchevel oznacza, że plan założony na obecne lato zdaje się pracować tak, jakbym sobie tego życzył. Dodało mi pewności siebie. Dlatego chcę cierpliwie kontynuować moją pracę i spokojnie zmierzać w stronę celu - mówi najwyżej sklasyfikowany Norweg w Letnim Grand Prix 2019, Robert Johansson.

- Atmosfera w zespole od dawna jest bardzo dobra. Jesteśmy bardzo zmotywowani i wspieramy siebie nazwajem w dobrych i złych chwilach. Dynamika naszej grupy jest bardzo ważna i jestem nieprawdopodobnie szczęśliwy, że jestem częścią tego cudownej ekipy - dodaje trzykrotny medalista olimpijski z Pjongczangu.

Decyzją Alexandra Stoeckla, w Zakopanem wystąpi pięciu reprezentantów Norwegii - Halvor Egner Granerud, Robert Johansson, Marius Lindvik, Thomas Aasen Markeng oraz Robin Pedersen.

- Jestem bardzo zadowolony z występu drużyny w Courchevel. Po zawodach zostaliśmy we Francji i przeprowadziliśmy dwie udane sesje treningowe. Wszyscy skaczą na dobrym poziomie i nie widzę powodu, aby znacząco zmieniać skład ekipy na Zakopane. Przed zawodami zamierzamy oddać jeszcze po parę skoków. Szczególnie czekam na sobotni konkurs drużynowy, bo sądzę, że mamy bardzo mocną ekipę - twierdzi trener Norwegów, Alexander Stoeckl.

AKTUALIZACJA: W środowy poranek, Norweski Związek Narciarski poinformował, iż do Zakopanego uda się jeszcze szósty reprezentant tego kraju, Johann Andre Forfang.

Kadra Norwegii na LGP w Zakopanem (HS140):

- Robert Johansson (4. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2019);

- Marius Lindvik (14. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2019);

- Halvor Egner Granerud (21. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2019);

- Robin Pedersen (30. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2019);

- Johann Andre Forfang (34. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2019);

- Thomas Aasen Markeng.

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 16.08.2019
10:00 - Odprawa techniczna
15:00 - Oficjalny trening
16:30 - Kwalifikacje

Sobota, 17.08.2019
14:00 - Seria próbna
15:00 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 18.08.2019
12:00 - Seria próbna
13:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

Kadra Norwegii na LPK we Frensztacie (HS106):

- Joakim Aune;

- Joacim Oedegaard Bjoereng;

- Andreas Varsi Breivik;

- Eirik Fystro;

- Richard Haukedal;

- Rishi Saether.

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 16.08.2019
10:30 - Odprawa techniczna
13:30 - Oficjalny trening
16:30 - Pierwsza seria konkursowa

Sobota, 17.08.2019
9:00 - Seria próbna
10:00 - Pierwsza seria konkursowa

 


Adam Bucholz, źródło: Norges Skiforbund
oglądalność: (3902) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dejw profesor
  @wierny kibic

  Po co ma się odbudowywać startami w sierpniu? I tak już dwa razy tego lata się pokazał i wypadł porządnie.
  Nie ma nic dziwnego w odpuszczaniu zawodów w tym terminie.

 • atalanta doświadczony

  "jestem nieprawdopodobnie szczęśliwy, że jestem częścią tej cudownej ekipy"
  Jak coś takiego czytam, to się zawsze zastanawiam, czy oni tak na serio.

 • Oczy Aignera profesor
  @Alo2

  Prawo Johanssona:
  ''Im wąsy są większe, tym czas trwania solidnej formy jest dłuższy.''

 • wierny kibic początkujący

  Trochę jestem zdziwiony brakiem Tandego. Myślałem, że będzie starał się odbudowywać metodą startową.

 • Alo2 początkujący

  Johansson mocny w lecie. Ciekawe czy starczy mu pary do początku zimy

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).