Polki startowały w Pucharze Karpat, Ptackova i Pacurar górą

• 2019-08-23 20:25

Stepanka Ptackova i Radu Mihai Pacurar wygrali piątkowe zawody rangi Pucharu Karpat w rumuńskim Rasnovie, w których udział wzięły również polskie juniorki. Zmagania były przedsmakiem dwudniowej rywalizacji w ramach cyklu FIS Cup, zaplanowaną na sobotę i niedzielę.

23.08.2019 - Podium Pucharu Karpat w Rasnovie23.08.2019 - Podium Pucharu Karpat w Rasnovie

W stawce dziewcząt pojawiło się osiemnaście zawodniczek urodzonych w latach 2002-2006, wśród których znalazły się cztery reprezentantki naszego kraju. Najlepiej spośród skoczkiń szkolonych w oparciu o okręgowe związki narciarskie przy szkołach mistrzostwa sportowego wypadła Paulina Cieślar. 17-latka - powracająca do sportu po urazie kręgosłupa - uzyskała 55,5 oraz 52 metry na rumuńskim obiekcie HS71. Dziewiąta była Wiktoria Polanowska (rocznik 2004). Wyniki przedstawicielki zakopiańskiego AZS-u to 50 i 48,5 metra. Drugą dziesiątkę otworzyły jej rówieśniczki - Wiktoria Przybyła (49,5 oraz 46 metrów) i Marcelina Bełtowska (46 oraz 46,5 metra).

Potyczka juniorek w Siedmiogrodzie została zdominowana przez Czeszki. Zawodniczki zza naszej południowej granicy zajęły całe podium, a na jego szczyt wskoczyła Stepanka Ptackova. Rezultaty uczestniczki tegorocznych mistrzostw świata to 65 oraz 63,5 metra. Druga finiszowała Klara Ulrichova (63,5 oraz 62 metry) i Veronika Jencova (59,5 oraz 60 metrów).

12 BEŁTOWSKA Marcelina 2004 46.0 46.5 122.3

Konkurs chłopów padł łupem Radu Mihaia Pacurara. Reprezentant gospodarzy oddał skoki mierzące 65 oraz 70,5 metrów. Drugę notę dnia wywalczył Czech Radek Rydl (65 i 68 metrów), a skład podium uzupełnił Kasperi Valto z Finlandii (65,5 oraz 64,5 metra).

Swoich sił w zawodach spróbowało 30 skoczków urodzonych w latach 2001-2007.

W sobotę i niedzielę w Rasnovie odbędą się konkursy pań i panów zaliczane do klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup. O składzie naszego kraju i programie imprezy pisaliśmy >>>TUTAJ<<<. Areną zmagań będzie obiekt HS97, na którym najbliższej zimy po raz pierwszy w historii zorganizowane zostaną zawody Pucharu Świata mężczyzn. Listy startowe poznamy po sobotniej odprawie technicznej, około 7:30 czasu polskiego.