LOTOS Cup 2019: Ponad 200 skoczków walczyło na Skalitem

 • 2019-09-01 02:23

W sobotni poranek na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku skoczkowie narciarscy rozpoczęli rywalizację w II letniej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - LOTOS Szukamy Następców Mistrza. Tego dnia najwięcej złotych medali wywalczyli reprezentanci klubu SSR LZS Sokół Szczyrk, Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz zakopiańskiego AZS-u, którzy triumfowali w dwóch kategoriach wiekowych.

Ponad 200 zawodników stanęło na starcie sobotniego konkursu skoków narciarskich w Szczyrku. Rywalizacja w zawodach LOTOS Cup tradycyjnie toczyła się w ośmiu kategoriach wiekowych, a swoje pierwsze w karierze zwycięstwa odnieśli Szymon Byrski z KS Chochołów oraz Wiktor Pękala z klubu SSR LZS Sokół Szczyrk.

Pękala nie dał dzisiaj rywalom żadnych szans i pewnie wygrał zawody wśród Seniorów. Podopieczny Krzysztofa Bieguna w pierwszej serii konkursowej wylądował na 100 metrze, a w finale skoczył 96 metrów i drugiego Dawida Jarząbka z TS Wisły Zakopane (94 i 93 m) pokonał o ponad 15 punktów. - Dzisiejsze zawody były dla mnie całkiem udane. Moje skoki były dość dobre, ale popełniłem kilka błędów. Cieszę się, że mimo to udało mi się wygrać - mówi szczęśliwy Wiktor Pękala. - Pierwszy skok konkursowy był dobry, jednak bez takiego błysku. Drugi skok był podobny do tego pierwszego, ale zepsułem go trochę w locie. To były ogólnie dobre skoki, ale trochę brakowało do tych moich najlepszych prób - dodaje. - Bardzo się cieszę, że wygrałem, bo jest to moje pierwsze zwycięstwo, jednak szczerze powiedziawszy, to nie czułem jakieś euforii, ponieważ wiem, że stać mnie na więcej - podkreśla 20-latek.

Podium uzupełnił Paweł Twardosz z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice, który uzyskał 94 oraz 92,5 metra.

Ze zwycięstwa cieszyła się również klubowa koleżanka Pękali - Wiktoria Przybyła, która pewnie wygrała rywalizację w kategorii Kobiety. 15-latka oddała dzisiaj skoki na odległość 68,5 oraz 63,5 metra i mówiąc krótko - znokautowała rywalki. - Nie spodziewałam się, że mogę tutaj wygrać, dlatego jestem bardzo szczęśliwa. Lubię tutaj skakać w Szczyrku, bo jest to moja skocznia i czuję się na niej pewnie - podkreśla Przybyła. - Jestem również zadowolona z moich skoków, ponieważ były one dzisiaj dobre - dodaje. - Cały czas mam jednak nad czym pracować. Obecnie największy problem mam z trzymaniem luźno klatki w dojeździe. Muszę swobodniej podchodzić do skoków i nie stresować się zwłaszcza podczas zawodów - podsumowuje złota medalistka.

Na drugim stopniu podium stanęła Wiktoria Polanowska z zakopiańskiego AZS-u (59,5 i 56 m), która do Przybyły straciła blisko 50 punktów. Trzecie miejsce wywalczyła kolejna z reprezentantek klubu AZS Zakopane - Marcelina Bełtowska, która skoczyła 51 oraz 57,5 metra.

Medaliści sobotniego konkursu skoków narciarskich:

Chłopcy Młodsi

 1. Szymon Byrski - KS Chochołów
 2. Tymoteusz Dyduch - LKS Klimczok Bystra
 3. Jan Krużołek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Dziewczęta

 1. Pola Bełtowska - AZS Zakopane
 2. Sara Tajner - SSR LZS Sokół Szczyrk
 3. Zuzanna Rapacz - KS Eve-nement Zakopane

Chłopcy Starsi

 1. Daniel Skarka - TJ Roznov pod Radhostem
 2. Mikołaj Wantulok - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 3. Mateusz Mysza - LKS Klimczok Bystra

Młodzicy

 1. Marcin Wróbel - AZS Zakopane
 2. Jan Rzadkosz - TS Wisła Zakopane
 3. Jan Galica - KS Eve-nement Zakopane

Kobiety

 1. Wiktoria Przybyła - SSR LZS Sokół Szczyrk
 2. Wiktoria Polanowska - AZS Zakopane
 3. Marcelina Bełtowska - AZS Zakopane

Juniorzy Młodsi

 1. Arkadiusz Jojko - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 2. Krystian Zygmuntowicz - LKS Poroniec Poronin
 3. Michał Martynek - LKS Olimpia Goleszów

Juniorzy

 1. Szymon Jojko - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 2. Jarosław Krzak - PKS Olimpijczyk Gilowice
 3. Kacper Stosel - AZS Zakopane

Seniorzy

 1. Wiktor Pękala - SSR LZS Sokół Szczyrk
 2. Dawid Jarząbek - TS Wisła Zakopane
 3. Paweł Twardosz - PKS Olimpijczyk Gilowice

W niedzielę na Skalitem rozegrany zostanie drugi konkurs skoków narciarskich. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 9:00. Jako pierwsi na obiekcie HS-44 powalczą najmłodsi uczestnicy. Następnie rywalizacja przeniesie się na skocznię HS-77, a jako ostatni o medale zawodów LOTOS Cup powalczą skoczkowie na obiekcie HS-106. 


Anna Karczewska, źródło: Komunikat prasowy PZN
oglądalność: (2374) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • poludniowyLubuszanin początkujący
  @ZXCVBNM_9999

  No coś tam rzeźbi chłopak.Oby wyrzezbil ....

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Co raz więcej słyszy się o Begunie trenerze.

  A to Pękala, a to Habdas :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).