LOTOS Cup 2019: Trzy złota dla SSR LZS Sokoła Szczyrk

 • 2019-09-02 14:20

Konkursem skoków narciarskich na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku zakończyliśmy II letnią edycję Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza". W niedzielnych zawodach najwięcej złotych medali wywalczyli reprezentanci klubu SSR LZS Sokół Szczyrk, którzy triumfowali w trzech kategoriach wiekowych: Dziewczęta, Kobiety oraz Seniorzy.

Dobrymi skokami w zawodach LOTOS Cup 2019 w Szczyrku narciarze zakończyli tegoroczne wakacje. Druga edycja programu rozegrana została przy bardzo dobrych warunkach pogodowych i w blasku promieni słonecznych. W niedzielę również na starcie zobaczyliśmy ponad 200 zawodników, którzy rywalizowali na trzech obiektach o wielkościach: HS-44, HS-77 oraz HS-106 w Szczyrku.

Ten weekend był udany dla Szymona Zapotocznego z klubu KS Eve-nement Zakopane, który po raz pierwszy w karierze wywalczył złoty medal w zawodach LOTOS Cup. Podopieczny Andrzeja Zaryckiego nie dał rywalom żadnych szans i dzięki skokom na odległość 98,5 oraz 97,5 metra pewnie wygrał pierwszy w karierze konkurs w kategorii Juniorzy Młodsi. - Jestem bardzo szczęśliwy nie tylko ze zwycięstwa, ale również z moich skoków. Były one naprawdę bardzo dobre - mówi z uśmiechem na twarzy Zapotoczny. - Weekend w Szczyrku zaliczam do udanych, bo był on jak dotąd najlepszy w karierze - dodaje. - Wiedziałem, że stać mnie tutaj na bardzo dobry wyniki, bo jestem w dobrej dyspozycji. W zawodach po prostu robiłem swoje i miałem nadzieję, że wygram i to się udało - podsumowuje zadowolony Szymon Zapotoczny.

Na drugim stopniu podium stanął Arkadiusz Jojko z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, który dwukrotnie wylądował na 95 metrze i do Zapotocznego stracił 11 punktów. Trzecie miejsce wywalczył Krystian Zygmuntowicz z klubu LKS Poroniec Poronin (94 i 94,5 m).

Niedzielne zawody były szczęśliwe również dla Tymoteusza Amilkiewicza z zakopiańskiego AZS-u, który po dłuższej przerwie powrócił na najwyższy stopnień podium w konkursie skoków narciarskich. 14-latek w pierwszym skoku uzyskał 74,5 metra, w finale wylądował trzy metry krócej i dzięki tym odległościom pewnie triumfował w kategorii Młodzicy. - Dzisiejsze zawody oceniam bardzo dobrze. Po sobotnim konkursie, w którym zająłem czwarte miejsce, czułem niedosyt, ponieważ wiedziałem, że stać mnie na więcej - przyznaje Amilkiewicz. - Po analizie sobotnich skoków z trenerem Mariuszem Chrapkiem byłem dobrze nastawiony do niedzielnych zawodów. W pierwszej serii wiatr mi sprzyjał, co wykorzystałem podczas lotu, ale przy lądowaniu brakło telemarku. Drugi skok był trochę krótszy, lecz już z poprawnym lądowaniem. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszych zawodów - dodaje. - Cieszę się, że moje skoki są dobre, bo to jest najważniejsze, a pierwsze miejsce jest tylko dodatkiem - podsumowuje niedzielny triumfator.

Drugie miejsce wywalczył Jan Galica z KS Eve-nement Zakopane, który lądował odpowiednio na 71 oraz 72 metrze. Podium uzupełnił reprezentant Czech David Rygl (72 i 68,5 m). 

Medaliści niedzielnego konkursu skoków narciarskich:

Chłopcy Młodsi

 1. Tymoteusz Dyduch - LKS Klimczok Bystra
 2. Tymoteusz Cienciała - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 3. Szymon Byrski - KS Chochołów

Dziewczęta

 1. Sara Tajner - SSR LZS Sokół Szczyrk
 2. Pola Bełtowska - AZS Zakopane
 3. Zuzanna Rapacz - KS Eve-nement Zakopane

Chłopcy Starsi

 1. Kacper Tomasiak - LKS Klimczok Bystra
 2. Mikołaj Wantulok - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 3. Wojciech Cieślar - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Młodzicy

 1. Tymoteusz Amilkiewicz - AZS Zakopane
 2. Jan Galica - KS Eve-nement Zakopane
 3. David Rygl - LSK Lomnice nad Popelku

Kobiety

 1. Wiktoria Przybyła - SSR LZS Sokół Szczyrk
 2. Wiktoria Polanowska - AZS Zakopane
 3. Marcelina Bełtowska - AZS Zakopane

Juniorzy Młodsi

 1. Szymon Zapotoczny - KS Eve-nement Zakopane
 2. Arkadiusz Jojko - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 3. Krystian Zygmuntowicz - LKS Poroniec Poronin

Juniorzy

 1. Szymon Jojko - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 2. Jarosław Krzak - PKS Olimpijczyk Gilowice
 3. Krzysztof Kieta - WKS Zakopane

Seniorzy

 1. Wiktor Pękala - SSR LZS Sokół Szczyrk
 2. Dawid Jarząbek - TS Wisła Zakopane
 3. Artur Kukuła - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Trzecia letnia edycja zawodów LOTOS Cup 2019 rozegrana zostanie ponownie w Beskidach w ostatni weekend września.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki i klasyfikacje LOTOS Cup 2019 >>>


Anna Karczewska, źródło: Komunikat prasowy PZN
oglądalność: (1806) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Czepiacie się tego Tajnera

  Wbrew pozorom Tajner nie jest złym prezesem. Za dziwne decyzje odpowiedzialność ponosi cały zarząd PZN jak i Ministerstwo Sportu, COS i inne instytucje...
  Tajner jako prezes - wygląda dobrze PR, nie kojarzy się nikomu z aferami, propaguje skoki w mediach - cały ten przesadyzm wydaje się zabawny, ale na tym idą niezłe pieniądze, które przydają się w tej dyscyplinie. Jedynie polityka kadrowa bywa nietrafiona, ale szczerze nie wiem ile w tym maczali trenerzy, czy PZN tylko zatwierdzało składy, czy nie. Z naszym PZN-em trenerom się dobrze pracuje, mają wszystko co potrzebują.

 • Oczy Aignera profesor
  Rodzina Tajnerów

  Jeżeli Sara Tajner będzie się nadal tak dobrze rozwijać, to dziadek w przyszłości jeszcze zrobi roszadę na stanowisku trenera kadry pań.
  Oczywiście to nie ma znaczenia, ile sukcesów osiągnęłaby Sara. Ona i tak nie będzie najbardziej znaną osobą w tej rodzinie. Wiadomo przecież, że jest nią jej ciocia, która ''tak wiele osiągnęła''.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).