Stefan Horngacher wspiera lokalne inicjatywy w niemieckich skokach

 • 2019-09-12 22:53

W ostatnich dniach skocznia w niemieckim Breitnau otrzymała nowy wyciąg, w którego budowę zaangażowała się cała lokalna społeczność. Wśród działaczy znalazł się również obecny trener reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów, Stefan Horngacher.

Pierwsze plany dotyczące budowy wyciągu pojawiły się już w 2017 roku, przy okazji zawodów Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Schonach. Już wtedy jednym z głównych patronów projektu stał się medalista olimpijski, Georg Thoma. Odpowiednie działania podjęto jednak dopiero ostatniej wiosny.

Utworzony został zespół składający się z trzydziestu wolontariuszy, którzy do dnia zakończenia projektu wykonali ponad pięćset godzin pracy. Całkowity koszt niespełna stumetrowego wyciągu wyniósł 80 tysięcy euro. Sportowa federacja Badenii przekazała na ten cel 24 tysiące euro, natomiast Niemiecki Związek Narciarski (DSV) – 15 tysięcy euro.

Budowę wyciągu wsparli lokalni inwestorzy, którzy pokryli pozostałe koszty. W projekcie uczestniczyły także władze gminy. – Ta sprawa jest ważna dla całej naszej społeczności – powiedział burmistrz Breitnau, Josef Haberstroh, podczas inauguracji obiektu.

W gronie działaczy, którzy zaangażowali się w budowę wyciągu, znalazł się były trener reprezentacji Polski, a obecnie główny szkoleniowiec kadry Niemiec, Stefan Horngacher. Z owoców projektu wspartego przez Austriaka nie skorzysta już jednak uprawiający skoki jego syn, ponieważ przygody z małymi obiektami ma już za sobą. Na początku września, 12-letni Amadeus Horngacher lotem na 70 metr ustanowił nowy rekord skoczni K-62 w Berchtesgaden.

- Amadeus jest bardziej utalentowanym skoczkiem ode mnie. Nie powinno się jednak przyspieszać na siłę jego kariery. Nie chciałbym, aby zbyt wcześnie pojawił się na dużych obiektach – powiedział trener reprezentacji Niemiec w rozmowie z Berchtesgadener Anzeiger.


Natalia Żaczek, źródło: Badische Zeitung, Berchtesgadener Anzeiger
oglądalność: (2601) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  Pokrewieństwo

  Georg Thoma to stryjek Dietera.

 • Qwerty_PL początkujący

  I na czym to wsparcie polegało? Na powiedzeniu: "wspieram was!". Ubawiłem się do łez tym artykułem. Myślę, że lokalna społeczność postawi mu pomnik.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).