W sobotę międzynarodowe Mistrzostwa Czech w Libercu

 • 2019-09-12 20:56

Już w najbliższą sobotę w Libercu odbędą się pierwsze zawody w skokach narciarskich po odzyskaniu certyfikatu przez obiekty Jested. Tego dnia rozegrane zostaną międzynarodowe Mistrzostwa Czech na skoczni HS134.

W ostatnich miesiącach kompleks skoczni Jested przeszedł częściową przebudowę, dzięki której pod koniec sierpnia obiekty odzyskały certyfikaty FIS. - Odzyskanie certyfikatów jest pierwszy krokiem w kierunku powrotu międzynarodowych zawodów w skokach narciarskich do Liberca - zapewnia Jakub Hanus, dyrektor ośrodka narciarskiego Jested.

Pierwsze zawody na odnowionych skoczniach odbędą się już w najbliższą sobotę. Liberec będzie bowiem gościł międzynarodowe Mistrzostwa Czech seniorów oraz juniorów. Na zawody przyjedzie m.in. Walter Hofer. Dyrektor Pucharu Świata sprawdzi osobiście stan skoczni w perspektywie powrotu czeskiej miejscowości do cyklu najwyższej rangi. Od kilku dni wiadomo, iż w lutym 2020 roku na skoczni Jested odbędą się zawody FIS Cup.

- Serdecznie zapraszamy na krajowe mistrzostwa, w których wezmą udział najlepsi czescy skoczkowie - dodaje Hanus. Organizatorzy przygotowali dla kibiców dodatkową atrakcję. Około godziny 12:00 obie skocznie będą dostępne do zwiedzania dla widzów, oprowadzanych przez sportowców.

- Rezerwację można wysłać na adres info@skijested.cz lub można zaczekać tuż pod skocznią. Zainteresowanie skoczniami rośnie jednak z każdym rokiem, zatem lepiej zapisać się zawczasu na konretną godzinę - twierdzi Renata Balasova z resortu narciarskiego w Libercu.

PROGRAM ZAWODÓW:

Sobota, 14.09.2019
9:00 - Oficjalny trening
Następnie - Seria próbna
Następnie - Pierwsza seria konkursowa


Adam Bucholz, źródło: Czech-ski.com
oglądalność: (2470) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Qwerty_PL początkujący
  @Oczy Aignera

  Wiesz w ogóle, co to jest esencja w tym znaczeniu? Najistotniejsza treść, najważniejszy składnik czegoś. Nie wiem ile masz lat, ale prawie popłakałem się ze śmiechu, że zbieranie jakiś podpisików, co samo w sobie jest już komiczne, ma być esencją kibicowania. Pisz już może lepiej, że ktoś tam jest stryjkiem Dietera Thomy, z tego też można się pośmiać, ale przynajmniej nie opluwa się monitora. :)

 • Oczy Aignera profesor
  @HAZARD

  Ja cenię sobie regularność. Jestem codziennie aktywny na naszym portalu i zazwyczaj dodaję trzy komentarze dziennie.
  Czy to wygląda na ''nabijanie'' postów?
  Ranga nie ma dla mnie znaczenia. Sam zresztą jestem świadomy tego, że jest tutaj wiele osób, które mają większą wiedzę ode mnie. Ja jestem po prostu pasjonatem skoków i kolekcjonerem autografów.
  Publikowane przeze mnie wpisy o zdobytych podpisach najwidoczniej nie wszystkim pasują, choć nie rozumiem, dlaczego spotykam się z krytyką dotyczącą tego, że robię coś ciekawego i chcę się dzielić tym z innymi osobami.
  Owszem, czasem napiszę coś, co było nie do końca przemyślane. Zdaję sobie z tego sprawę, ale przecież każdemu zdarzają się błędy.
  Według mnie autografy są esencją kibicowania, a przecież my jesteśmy kibicami skoków narciarskich, prawda?

 • W Punkt doświadczony
  żadnych Liberców w PŚ!

  Może się powtarzam, ale Liberec, z powodu numerów jakie powycinał Pucharowi Świata powinien mieć kilkudziesięcioletni szlaban na organizowanie zawodów z najwyższej półki. Niech sobie w tym czasie organizują zawody w narciarstwie alpejskim i jeszcze w czym tam chcą, jak to swego czasu robili.
  A Hofer niech już niczego nie postuluje i osobiście nie sprawdza. Niech da narciarskiemu światu wreszcie odpocząć od swoich nieprzemyślanych decyzji.

 • Luk profesor
  @HAZARD

  Dlatego moim zdaniem rangi powinny być skasowane (następujące opisy by wystarczyły - użytkownik, redaktor, moderator itd).
  Ale mimo wszystko wątpię żeby @Oczy Aignera specjalnie nabijał posty.

 • Bigus2 początkujący
  @Oczy Aignera

  Zastanów się czasem co ma wnieść Twój komentarz do dyskusji (bo nie wiem czy wiesz, ale taki jest cel komentarzy pod artykulami). W kółko tylko widać komentarze o kartkach z autografem, ktore dostałeś nie majace nic wspolnego z tematem newsów. Jesli chodzi o Kuettela... Czy Martin Mesik startujacy przez lata w MP, albo goscinnie pojawiajacy sie na MP Norwegowie czy Ukraińcy zostaliby mistrzami Polski? Nie, oni mogliby zostac zwyciezcami konkursu, ale mistrzem zostaje i tak najlepszy Polak.

 • HAZARD weteran
  @Raptor202

  Sądząc po jego komentarzach, wydaje mi się, że to jeden z tych dziwaków, którzy nabijają sobie komentarze dla nieprawdopodobnie istotnej 'rangi'. ;)

 • Oczy Aignera profesor
  @Raptor202

  Podałem po prostu sytuację hipotetyczną. Tak naprawdę mistrzem Czech zostanie najwyżej sklasyfikowany zawodnik z tego kraju. Natomiast gdyby zagraniczny skoczek zajął pierwsze miejsce w tym konkursie, to po prostu by go wygrał, nie zostając mistrzem.

 • Raptor202 weteran
  @Oczy Aignera

  A gdyby Adam Małysz schudł 10 kilogramów, wystartował na mistrzostwach Czech i je wygrał, to byłby mistrzem Czech, mistrzem świata z Lahti, Val di Fiemme i Sapporo, a także zdobywcą czterech kryształowych kul i czterech medali na igrzyskach olimpijskich.

  A gdyby Nigel Lauchlan wystartował na mistrzostwach Czech i je wygrał...nie no, on by nie wygrał.

  Czemu w ogóle miał służyć ten komentarz?

 • Qwerty_PL początkujący
  @Oczy Aignera

  Tak, Szwajcar zostałby mistrzem Czech...

 • Oczy Aignera profesor
  Andreas Kuettel

  Gdyby Andreas Kuettel wystartował w jutrzejszych zawodach i je wygrał, to byłby mistrzem Czech i mistrzem świata z Liberca.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).