Goran Janus: Kombinacja norweska to trudny sport

 • 2019-09-13 15:06

Najbliższej zimy Goran Janus ponownie pojawi się w gnieździe trenerskim. Tym razem były trener reprezentacji Słowenii poprowadzi drużynę narodową w kombinacji norweskiej. Szkoleniowiec podzielił się ostatnio wrażeniami z przejścia do zupełnie innej dyscypliny.

Goran Janus był głównym trenerem reprezentacji Słowenii w skokach narciarskich w latach 2011-2018. Po nieudanych dla jego drużyny zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu, został zwolniony, aby następnie przyjąć funkcję dyrektora sportowego słoweńskiej reprezentacji skoczków.

Teraz na 49-latka z Lublany czeka nowe wyzwanie. Przyjął on bowiem ofertę poprowadzenia głównej kadry reprezentacji narodowej w kombinacji norweskiej. - Miałem jeszcze inną interesującą ofertę, ale zdecydowałem się wkroczyć do kombinacji norweskiej. To obszar, w którym jeszcze wcześniej nie byłem i traktuję to jako wyzwanie - przyznaje Goran Janus.

- To trudny sport, który łączy dwie różne dyscypliny. Wiele elementów musi zostać ze sobą połączonych jak w układance, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt końcowy - dodaje słoweński szkoleniowiec.

W skokach narciarskich Goran Janus wielokrotnie musiał dyskutować z dyrektorem Pucharu Świata, Walterem Hoferem. Teraz, w kombinacji podobne sytuacje będą go spotykać w przypadku Lasse Ottesena. - Znam Lasse od czasów, kiedy razem skakaliśmy. Dobrze się dogadywaliśmy ze sobą. Był zainteresowany jak moi koledzy w sztabie przyjęli mnie do kombinacji norweskiej i życzył mi powodzenia - wspomina Janus.

W nowym sezonie czteroosobową kadrę Słowenii w kombinacji norweskiej stanowić będą Gasper Brecl, Ozbej Jelen, Rok Jelen oraz Vid Vrhovnik. Goran Janus ubolewa, iż Marjan Jelenko postanowił zakończyć sportową karierę. - Kiedy zostałem trenerem, zgodził się dołączyć do nas w sierpniu. Ostatecznie podjął jednak inną decyzję. Szkoda. Jeśli zmieni zdanie, będzie mile widziany w drużynie - zapewnia szkoleniowiec.


Adam Bucholz, źródło: Delo.si, FIS
oglądalność: (1652) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kolos profesor

  "Szkoleniowiec podzielił się ostatnio wrażeniami z przejścia do zupełnie innej dyscypliny."

  - Kombinacja norweska to w połowie są skoki narciarskie, nie jest to więc zupełnie inna dyscyplina.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).