LPK Pań w Lillehammer: Takanashi nokautuje rywalki, podium dla Japonek

 • 2019-09-14 11:57

Sara Takanashi nie dała rywalkom żadnych szans w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer (HS98). Reprezentantka Japonii zwyciężyła dzięki skokom na odległość 101 m i 94 m. Drugie miejsce zajęła Yuki Ito, a trzecia była Nozomi Maruyama. Pucharowe punkty zdobyły dwie Polki.

14.09.2019 - Czołowa "6" LPK Pań w Lillehammer14.09.2019 - Czołowa "6" LPK Pań w Lillehammer
fot. Renata Nadarkiewicz

Pierwsza seria była popisem w wykonaniu Sary Takanashi. Czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli poszybowała na 101 metr i wyprzedzała o 21,2 pkt. Yuki Ito (98 m). Trzecie miejsce zajmowała kolejna z Japonek, Nozomi Maruyama (95 m), a tuż za nią znajdowały się Karolina Indrackova (93,5 m) i Josephine Pagnier (88 m).

Na szóstej pozycji plasowała się Sarah Hendrickson (82,5 m). Amerykanka wyprzedzała Selinę Freitag (84 m), Yukę Seto (90 m) i Lucile Morat (86 m). Czołową dziesiątkę zamykała Claudia Purker (90 m).

Do finału awansowały dwie reprezentantki Polski. Szesnaste miejsce na półmetku zajmowała Anna Twardosz (83 m), a tuż za nią sklasyfikowana była Kinga Rajda (86 m).

Na pierwszej serii udział w zawodach zakończyły Joanna Szwab (34. miejsce; 70 m), Nicole Konderla (42. pozycja; 71 m) i Wiktoria Przybyła (49. lokata; 65 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 15. i 13. belki startowej. Sara Takanashi oddała swoją próbę z 11. platformy.

W finale Sara Takanashi wylądowała na 94 metrze i odniosła zdecydowane zwycięstwo z przewagą 22,3 punktu nad Yuki Ito (95 m). Podium uzupełniła Nozomi Maruyama (92,5 m). Tuż za Japonkami znalazły się Karolina Indrackova (85,5 m), Josephine Pagnier (87,5 m) oraz Sarah Hendrickson (86 m).

Siódme miejsce w sobotnich zawodach zajęła Selina Freitag (88 m). Ósma była Ksenia Kabłukowa (85 m), dziewiąta Kaori Iwabuchi (88 m), a dziesiąta - Lucile Morat (89,5 m).

Anna Twardosz w finale uzyskała 81,5 metra i zakończyła zawody na szesnastym miejscu. Dwudziesta była ostatecznie Kinga Rajda (82 m).

Serię finałową przeprowadzono z 13. platformy. Sara Takanashi oddała skok z 11. belki.

W klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego prowadzi Gyda Westvold Hansen (222 pkt.) przed Maritą Kramer (200 pkt.) i Karoliną Indrackovą (150 pkt.). Piąte miejsce zajmuje Kinga Rajda (131 pkt.).

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Lillehammer. Początek zawodów o 11:00.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3968) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  Nieobecna

  Zastanawiam się, dlaczego w kadrze Austrii nie znalazła się Marita Kramer. Wiceliderka LPK mogła powalczyć w Lillehammer o triumf w klasyfikacji końcowej, ale niestety nie dostała takiej szansy.
  Czy znany jest powód jej nieobecności?

 • Roxor weteran

  Najlepsza z naszych 100 pkt za Takanashi, na obiekcie normalnym...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).