Stoch i Żyła oceniają ostatnie skoki przed finałem LGP 2019

 • 2019-10-04 21:15

Najlepsi polscy skoczkowie minionej edycji Pucharu Świata - Kamil Stoch i Piotr Żyła - wywalczyli bezproblemowy awans do ostatniego konkursu z cyklu Letniego Grand Prix 2019. Trzykrotny mistrz olimpijski w piątkowych kwalifikajcach w Klingenthal zajął 13. pozycję po skoku mierzącym 130,5 metra, natomiast wiślanin, który poszybował dwa metry dalej, znalazł się na ósmym miejscu. Jak 32-latkowie podsumowali pierwszy dzień zmagań w ulewnej Saksonii?

- Pogoda w Klingenthal jest bardzo stabilna. Cały czas leje <śmiech>... Moje skoki były solidne, wręcz zbyt solidne. Wszystkie były w jeden punkt. Szkoda, bo nieco brakuje mi dobrej energii i błysku, ale być może nie jest to jeszcze czas na to. Być może lepiej zbudować powtarzalność na solidnym poziomie, a następnie poszukać dodatkowych metrów w detalach. Dziś lepiej, że wszystkie skoki były solidne, ponieważ petarda w treningu i słabsza próba kwalifikacyjna mogłyby poskutkować pożegnaniem z zawodami już dziś <śmiech>... Piątek był dniem treningowym, a cele zostały zrealizowane, choć bez błysku - tłumaczy Stoch.

- Jestem typem zawodnika, którzy lubią, kiedy wszystko zawsze działa. Nie ma znaczenia pora roku i dnia. Po prostu lubię oddawać dobre skoki, bo to coś, co sprawia mi najwięcej radości. Każdy konkurs traktuję tak samo. Wszystkie zawody są dla mnie ważne i każdy skok jest dla mnie takim samym wyzwaniem - kontynuuje dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli. 

- W Klingenthal jest zdecydowanie więcej frajdy niż w Hinzenbach. Osiąga się tutaj większą prędkość i łapie się więcej powietrza pod nartami, a to dłuższy czas lotu to coś, co lubią wszyscy skoczkowie.

Czy Kamilowi Stochowi odpowiada cykl Letniego Grand Prix rozbity na kilkumiesięczny okres? - Jadę i skaczę tam, gdzie mi każą. Wszędzie staram się robić to, co umiem najlepiej. Dobrze jest, kiedy mamy więcej czasu na treningi, a później raz na jakiś czas możemy porównać się z innym podczas zawodów, aby następnie wrócić do treningów. Tegoroczny plan, jak dotąd, sprawdza się w stu procentach.

- To nie był trudny dzień w Klingenthal. Skoki były w porządku, choć mogły być lepsze. Równie dobrze mogły być też gorsze... Były akceptowalne, ale nadal jest sporo do poprawy przed jutrem. Do tego cały dzień padał deszcz... - mówił zdawkowo Piotr Żyła, nieco nieobecny po kwalifikacjach w mieście położonym na granicy niemiecko-czeskiej.

Korespondencja z Klingenthal, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2240) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).