Felder o powodach absencji liderów swojej kadry w Klingenthal

 • 2019-10-05 15:05

Jednymi z największych nieobecnych finału Letniego Grand Prix w Klingenthal są Stefan Kraft i Michael Hayboeck. Okazuje się, iż dwukrotny mistrz świata z 2017 roku i jego przyjaciel z kadry postanowili wykorzystać początek października na dodatkowe treningi w Słowenii.

Dużą niespodzianką na liście startowej piątkowych kwalifikacji na Vogtland Arenie była obecność Thomasa Hofera. 23-latek awansował do sobotnich zawodów, a w poście opublikowanym w mediach społecznościowych nie ukrywał zaskoczenia możliwością sprawdzenia się na tle najlepszych skoczków narciarskich świata.

- Nagła dzika karta na finał Letniego Grand Prix! - napisał zawodnik, który wskoczył do składu w miejsce zwolnione przez liderów austriackiej reprezentacji.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Suddenly a wild SummerGrandPrix appeared 🤷‍♂️ - Qualification #27 🆒 @bolle_eyewear 📸 @skijumping_pics

Post udostępniony przez Thomas Hofer (@thomas_hofer_)

Jak udało się ustalić naszemu serwisowi podczas pobytu w Saksonii, Stefan Kraft i Michael Hayboeck - w porozumieniu ze sztabem szkoleniowym drużynowych wicemistrzów świata - podjęli decyzję o odpuszczeniu finałowych zmagań w wietrznym Klingenthal, aby zintensyfikować swoje przygotowania do sezonu zimowego. Duet w ćwiczy na kompleksie skoczni w Planicy, gdzie w 2023 roku odbędą się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Zajęcia odbywają się pod okiem Haralda Diessa, a więc jednego z asystentów Andreasa Feldera.

- Po Hinzenbach postanowiliśmy dać więcej czasu na odpczynek i dodatkowe treningi tej dwójce, ponieważ w najbliższym czasie czeka ich sporo zobowiązań sponsorskich do wypełnienia. Wkrótce czekają nas jeszcze mistrzostwa Austrii, więc podjęliśmy decyzję o daniu im wolne w ten weekend, aby mogli nadrobić braki treningowe. Chcemy, aby przystąpili do Pucharu Świata jak najlepiej przygotowani - tłumaczy nam trener austriackiej kadry narodowej.

Zdobywca Kryształowej Kuli za sezon 2016/17 wystąpił w czterech konkursach Letniego Grand Prix 2019. Inauguracjny start w Wiśle zakończył się dla niego już na pierwszej serii i 37. lokacie. W Courchevel i Zakopanem lądował w drugiej dziesiątce - kolejno na 11. i 19. miejscu - a przed tygodniem w Hinzenbach finiszował szósty. W poprzednim sezonie Stefan Kraft zajął drugą pozycję w końcowej klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ustępując tylko Ryoyu Kobayashiemu z Japonii. 

Hayboeck do rywalizacji międzynarodowej przystąpił w Courchevel, gdzie został sklasyfikowany na odległym 41. miejscu. Dużo lepiej spisał się przed tygodniem przed własną publicznością Hinzenbach, gdzie na dobrze znanym sobie obiekcie zdołał wywalczyć 8. pozycję.

W Klingenthal nie startuje też Daniel Huber, który zmaga się z urazem kolana. Jego powrót na skocznię jest przewidziany podczas wspomnianych mistrzostw Austrii. 19 października odbędą się zawody na skoczni normalnej w Tschagguns, a dzień później skoczkowie przeniosą się na Bergisel w Innsbrucku.

Korespondencja z Klingenthal, Tadeusz Mieczyński i Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1439) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • sheef profesor
  Austriacy z podium Letniego Grand Prix

  Poniżej prezentuję zestawienie austriackich skoczków, którzy w trakcie swojej kariery przynajmniej raz stanęli na podium Letniego Grand Prix (w przypadku równej liczby podium o kolejności decyduje ilość wygranych konkursów):

  1. Gregor Schlierenzauer - 26 razy (13 wygranych),
  2. Thomas Morgenstern - 26 razy (10 wygranych),
  3. Andreas Widhoelzl - 12 razy (9 wygranych),
  4. Martin Hoellwarth - 12 razy (3 wygrane),
  5. Andreas Goldberger - 11 razy (1 wygrana),
  Wolfgang Loitzl - 11 razy (1 wygrana),
  7. Andreas Kofler - 5 razy (2 wygrane),
  8. Stefan Horngacher - 4 razy (2 wygrane),
  9. Stefan Kraft - 4 razy (1 wygrana),
  10. Daniel Huber - 3 razy (1 wygrana),
  11. Martin Koch - 3 razy,
  12. Michael Hayboeck - 2 razy,
  13. Karl-Heinz Dorner - 1 raz (1 wygrana),
  14. Reinhard Schwarzenberger - 1 raz,
  David Zauner - 1 raz,
  Philipp Aschenwald - 1 raz.

  RAZEM: 123 razy (44 wygrane)

 • Oczy Aignera profesor
  Tschagguns

  Ta skocznia w Tschagguns jest bardzo ciekawa i ma oryginalne parametry (K-97, HS 108). Austriacy powinni postarać się o organizację jakichś zawodów rangi FIS na tym obiekcie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).