Czołowi zawodnicy powalczą w Letnich Mistrzostwach Polski w Szczyrku

 • 2019-10-08 12:49

12 i 13 października 2019 roku w Beskidach rozegrane zostaną Letnie Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, a także Letnie Mistrzostwa Polski Kobiet w skokach narciarskich, w których wystartują czołowi nasi reprezentanci. Na Skalitem o medale krajowego czempionatu powalczą wszyscy podopieczni Michała Doležala z Kadry Narodowej A, a tytułu mistrza Polski ze skoczni normalnej bronić będzie Dawid Kubacki, który przed czterema laty w Szczyrku wywalczył złoty krążek.

Rywalizacja o medale w Letnich Mistrzostwach Polski podzielona została na dwa dni. W sobotę rozegrane zostaną konkursy skoków narciarskich - przed południem rozpoczną się zawody drużynowe, a w wieczornej scenerii odbędą się konkursy indywidualne kobiet i mężczyzn. Natomiast w niedzielę do południa na Skalitem rozegrana zostanie seria skoków do kombinacji norweskiej, a po południu zaplanowano bieg na dystansie 10 km w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej.

Na starcie Letnich Mistrzostw Polski zobaczymy najlepszych obecnie polskich skoczków narciarskich. Na Skalitem zaprezentują się wszyscy skoczkowie z Kadry Narodowej A: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Maciej Kot i Stefan Hula, a także podopieczni Macieja Maciusiaka z Kadry Narodowej B na czele z Klemensem Murańką - triumfatorem cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. W zawodach wezmą udział również reprezentanci Kadry Narodowej Młodzieżowej Mężczyzn, a także podopieczne Łukasza Kruczka z Kadry Narodowej Młodzieżowej Kobiet. Nie zabraknie również Kamili Karpiel, która tym razem w roli kibica będzie dopingowała swoje koleżanki.

W niedzielę do walki wkroczą kombinatorzy norwescy. Na skoczni HS-104 w Szczyrku oraz trasie biegowej w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej również zaprezentują się wszyscy nasi najlepsi dwuboiści z Kadry Narodowej A oraz Kadry Narodowej Młodzieżowej, na czele ze Szczepanem Kupczakiem, który tego lata dwukrotnie stawał na najniższym stopniu podium w zawodach FIS Grand Prix.   

Organizatorzy Letnich Mistrzostw Polski w Szczyrku podjęli decyzję, że nie będzie prowadzonej sprzedaży biletów, dlatego wstęp dla wszystkich kibiców na konkursy na Skalitem będzie bezpłatny.

Program Letnich Mistrzostw Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej Szczyrk, 12-13.10.2019
12.10.2019, sobota - Mistrzostwa Polski Seniorów i Kobiet w skokach narciarskich
- 10:30 - seria próbna konkursu drużynowego na HS-104
- 11:00 - pierwsza seria konkursowa
              seria finałowa
              ceremonia dekoracji
- 17:00 - trening oficjalny Kobiet i Seniorów na HS-104 (1 seria)
- 17:45 - seria próbna Kobiet
- 18:00 - seria próbna Seniorów
- 18:45 - pierwsza seria konkursowa Kobiet
- 19:00 - pierwsza seria konkursowa Seniorów
              seria finałowa Kobiet
              seria finałowa Seniorów
              ceremonie dekoracji Kobiet i Seniorów

13.10.2019, niedziela - Mistrzostwa Polski Seniorów w kombinacji norweskiej
- 10:00 - seria próbna na HS-104
- 10:30 - skok do kombinacji norweskiej
- 14:00 - bieg do kombinacji norweskiej na 10 km (Jasienicka Niskoemisyjna Strefa Ekonomiczna)


Anna Karczewska, źródło: Komunikat prasowy PZN
oglądalność: (3942) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • W Punkt doświadczony
  @ZXCVBNM_9999

  A kto pisze, ze byli tłem?
  Natomiast 300 punktów różnicy między Kamilem i Dawidem to jest róznica ogromna. Dlatego przerwa.

 • FanaticJumper początkujący

  Tu przynajmniej będą wszystkie kadry, nie to co 26.12, gdzie ten termin zawsze koliduje z PK w Engelbergu i nigdy kadry B nie ma. Na upartego mogliby wcisnąć konkurs zimowych MP w poniedziałek 23 grudnia, gdyby chcieli mieć wszystkich zawodników z kadr, ale i tak to gra nie warta świeczki moim zdaniem. Regeneracja przed TCS powinna być absolutnie priorytetowa.

 • zsuetaM bywalec

  Jeśli to wszystko odbywa się na normalnej skoczni to wydaje mi się,że Stoch poza podium...
  1.Kubacki
  2.Żyła
  3.Kot albo Wolny
  4.Stoch

  ...

 • Oczy Aignera profesor
  @Kolos

  Skoczkowie swoje zrobią, a najlepsi z nich dostaną jeszcze premie finansowe i medale.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @W Punkt

  Ja w tamtym sezonie przerwy nie widziałem... Kubacki, Żyła - oni raczej tłem nie byli.

 • W Punkt doświadczony
  pobawię się we wróżbitę

  Byłbym zdziwiony gdyby Kamil zdobył medal.
  ...
  A potem przyjdzie zima i będzie tak jak zwykle. Stoch, przerwa i dopiero następni.
  Choć wolałbym, żeby przerwy nie było.

 • Kolos profesor
  @XuruTu

  Te treningi to i tak skoki. Jaki byłby sens opuszczania tych MP skoro i tak nie ma żadnego konkursu aż do 23 listopada? No i tak zawodnicy by trenowali gdzieś w Polsce jak nie Wisła to Zakopane albo Szczyrk.

  Reasumując: skoczą skoki w zawodach które i tak by skoczyć musieli w ramach treningu.

 • alo profesor

  Szkoda że nie ma transmisji konkursu. Fajna pora,nieźle by się oglądało o wieczornej godzinie

 • XuruTu bywalec

  Zawsze mogli odpuścić podwórkowe zawody na rzecz spokojnych przygotowań do zimowego sezonu. Fajna inicjatywa.

 • Kolos profesor

  No trudno żeby wszyscy najlepsi Polacy nie skakali skoro nie ma żadnych innych zawodów :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).