Pomimo bólu, Tande znów trenuje na skoczni

 • 2019-10-09 22:22

Daniel-Andre Tande - dwa miesiące po przerwaniu przygotowań do zimy - powrócił do zajęć na skoczni. Mistrz świata w lotach narciarskich, choć oddał pierwsze próby na obiekcie Granaasen w Trondheim, nadal odczuwa jednak dolegliwości bólowe w kolanie.

- Nie jestem w stanie od razu wskoczyć na najwyższy poziom i z pewnością będę potrzebował do tego nieco czasu, ale niesamowicie cieszę się z powrotu do treningów na skoczni - powiedział Tande w rozmowie z przedstawicielem norweskiej federacji, którą opublikowano w mediach społecznościowych.

- Podczas pierwszych skoków doświadczyłem nietypowych odczuć związanych z kolanem, natomiast nie jest to coś, czym powinniśmy się martwić. Niemniej, postanowiłem zrezygnować z drugiej sesji treningowej, aby upewnić się co do stanu kolana - kontynuuje drużynowy mistrz olimpijski z Pjongczangu.

Kiedy 25-latek wróci do rywalizacji? - Uważam, że będę gotowy na listopadową inaugurację Pucharu Świata w Wiśle. To mój cel i nie sądzę, aby miało się nie udać go osiągnąć. Mam nadzieję, że wówczas poziom moich skoków będzie bliższy optymalnemu. 

Jeden z asów kadry prowadzonej przez trenera Alexandra Stoeckla od początku roku boryka się z problemami z lewym kolanem. Wszystko zaczęło się podczas lutowego Pucharu Świata w Lahti, kiedy nadwyrężył więzadła krzyżowe. Wtedy, pomimo utraty szans na wyjazd na mistrzostwa świata do Seefeld, zdecydowano się na leczenie zapobiegawcze i rezygnację z operacji. Tego lata Tande wystartował w Letnim Grand Prix w Wiśle (10. miejsce) i Courchevel (14. pozycja), po czym na osiem tygodni przerwał treningi na skoczni. Problemem było przeciążenie wspomnianego kolana, które do dziś daje się we znaki Skandynawowi. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Slow and steady wins the race! At least I'm jumping again🙌🙌

Post udostępniony przez Daniel-André Tande (@daniel_a24)


Dominik Formela, źródło: twitter.com/Norskijump
oglądalność: (3502) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • SebaSzczesny profesor

  Według mnie sezon ma stracony. Brak odpowiednich przygotowań odbije się na formie zawodnika. Myślę że nie będzie w stanie osiągnąć wystarczająco wysokiego poziomu.
  Nie wierzę żeby miał być w czołówce. Choć pewnie jakieś punkty zdobędzie.

  To drugie wielkie nazwisko obok Wellingera który będzie praktycznie bez udziału w PŚ. Bo Tande to zawodnik z aspiracjami do zwycięstw a miejsca w 3 dziesiątece czy 2 na pewno go nie zadowolą

 • W Punkt doświadczony
  Tande jak Gangnes?

  Obawiam się, że ostatnie kontuzje definitywnie wykluczyły Norwega z czołówki. Nie tylko tej ścisłej.
  Coś jest nie tak w tym norweskim systemie szkolenia. Za duzo tych różnego rodzaju kontuzji. Za dużo, żeby uznać to za przypadek.

 • sheef profesor
  Norwegowie z podium Letniego Grand Prix

  Poniżej prezentuję zestawienie norweskich skoczków, którzy w całej swojej karierze przynajmniej raz stanęli na podium Letniego Grand Prix (w przypadku równej liczby podium o kolejności decyduje ilość wygranych konkursów):

  1. Tom Hilde - 7 razy (2 wygrane),
  2. Anders Bardal - 6 razy (2 wygrane),
  3. Kenneth Gangnes - 5 razy (2 wygrane),
  4. Anders Fannemel - 5 razy (1 wygrana),
  5. Phillip Sjoeen - 4 razy (2 wygrane),
  6. Bjoern Einar Romoeren - 3 razy (2 wygrane),
  Daniel Forfang - 3 razy (2 wygrane),
  8. Espen Bredesen - 3 razy (1 wygrana),
  Anders Jacobsen - 3 razy (1 wygrana),
  10. Roar Ljoekelsoey - 3 razy,
  Joachim Hauer - 3 razy,
  12. Rune Velta - 2 razy,
  Johann Remen Evensen - 2 razy,
  Daniel-Andre Tande - 2 razy,
  14. Sigurd Pettersen - 1 raz (1 wygrana),
  Andreas Stjernen - 1 raz (1 wygrana),
  16. Robert Johansson - 1 raz,
  Johann Andre Forfang - 1 raz,
  Halvor Egner Granerud - 1 raz,
  Sturle Holseter - 1 raz,
  Lasse Ottesen - 1 raz,
  Henning Stensrud - 1 raz,
  Marius Lindvik - 1 raz.

  RAZEM: 60 razy (17 wygranych)

 • alo profesor

  Tande wątpie żeby się liczył w walce o KK. Może być groźny na MŚwL

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).