Stoch o debiucie KS Eve-nement Zakopane w drużynowych LMP: To wielka chwila dla całego klubu!

 • 2019-10-12 13:51

Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich 2019 rozpoczęły się od rywalizacji drużynowej, która powróciła do programu krajowego czempionatu po trzyletniej przerwie. Jednoseryjne zawody padły łupem zakopiańskiego AZS-u, natomiast czwarte miejsce w debiucie zajął KS Eve-nement Zakopane, którego współzałożycielem i członkiem jest trzykrotny mistrz olimpijski - Kamil Stoch.

Ewa Bilan-StochEwa Bilan-Stoch

- Super, że udało się przeprowadzić te zawody, aczkolwiek spodziewaliśmy się nieco lepszych warunków. Liczyliśmy na to, że zawody przebiegną sprawnie, dzięki czemu atmosfera będzie jeszcze lepsza. Ja i tak jestem zadowolony, bo w końcu zaistnieliśmy na krajowej arenie jako klub. Bardzo bym żałował, gdyby konkurs nie doszedł do skutku, ponieważ bardzo się ucieszyłem na informację o planie jego rozegrania. Nie ma znaczenia, że przez to od rana do wieczora będziemy siedzieć na skoczni. To było jedno z moich sportowych marzeń, aby jako członek tego klubu wziąć udział w konkursie o drużynowy tytuł mistrza Polski - mówi Stoch, który w jedynej serii ocenianej uzyskał 100,5 metra na obiekcie Skalite (HS104) w Szczyrku.

- Jestem zaskoczony, że wszystko potoczyło się dla nas w ten sposób. Klub istnieje od pięciu lat, a już startujemy w seniorskiej imprezie jako zespół. Uważam to za wielki sukces wszystkich ludzi, którzy na to pracowali. Począwszy od Ewy, mojej żony i Pani Prezes, jej brata Adama, naszych trenerów i kończąc na rodzicach zawodników, którzy wspierają nas na każdym kroku - kontynuuje dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli.

- Naszym celem, od początku istnienia klubu, było wyznaczenie standardów, którymi powinny kierować się polskie kluby. Łatwiej powiedzieć, a trudniej zrobić, bo nie wszyscy mają takie możliwości, ale warto poświęcać się temu w całości, kiedy zabiera się za taki projekt. Cieszę się, że teraz jesteśmy w tym miejscu, a w przyszłości może będzie jeszcze lepiej? - zastanawia się 32-latek.

- Wydaje mi się, że włącznie ze mną i Stefanem Hulą, moglibyśmy wystawić sześciu zawodników w konkursie indywidualnym. To jest jednak kwestia należąca do trenerów, którzy są w stanie stwierdzić gotowość, zwłaszcza mentalną, do startu w tego typu imprezie. Im młodszy skoczek, tym więcej pomysłów w głowie, a to nie zawsze idzie w parze z odpowiednią techniką <śmiech>... - uważa Stoch.

- Nie czułem się staro na tle Szymona Zapotocznego i Jana Galicy. Dziś byłem jednym z nich. Wszyscy reprezentujemy jedne barwy i jesteśmy jednym zespołem. Nie dzielimy się na młodszych i starszych. Niemniej, patrząc na listę wyników i roczniki zawodników pewnie najdzie mnie jakaś refleksja <śmiech>...

Pod obiektem w Szczyrku pojawili się adepci skoków trenujący w KS Eve-nement, rodzice i osoby związane z klubem, które wynajęły autokar, aby dużą grupą zjawić się w sobotę w Beskidzie Śląskim. - Ich obecność i kibicowanie pokazuje siłę, którą mogą generować ludzie nas wspierający. To wielka chwila dla całego klubu!

Korespondencja ze Szczyrku, Piotr Bąk


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4111) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bajlandopl weteran
  @Admary

  Napisałem, sprawdzone (zapytanie do klubu): nieco ponad minimalną krajową miesięcznie.

 • Admary doświadczony
  @Oczy Aignera

  Nie mam na myśli sprzętu, tylko jakie można powiedzieć "czesne" pobiera klub

 • Oczy Aignera profesor
  @Admary

  Same narty (Slatnar) i buty (Rass) to koszt około 2200-2500 zł.

 • Bajlandopl weteran
  @kibicsportu

  Haha, dał ignora, ale ciekawy co piszę. Dzieciak rozwala system.

 • Bajlandopl weteran
  @Admary

  Jak chcesz porządnie szkolić dzieciaka, to nieco ponad minimalną krajową miesięcznie. Plus do tego dochodzą zakupy sprzętu, bo ten nie jest na lata, zwłaszcza jak młody szybko rośnie, ewentualne wyjazdy itd. W sumie taniej posłać dzieciaka do szkółki piłkarskiej.

 • kibicsportu profesor
  @Admary

  Co on znowu tam za głupoty wypisuje?
  Dałem mu ignora..

 • Admary doświadczony
  @Bajlandopl

  Ile się tam płaci? Pytam z czystej ciekawości.

 • Bajlandopl weteran

  Fajnie, że z niezłego biznesu (radzę sprawdzić, ile się tam płaci za szkolenie dzieciaka, wszystkim już hejtującym mój wpis) robią przy tym coś fajnego - klubów to my tego typu za dużo nie mamy, a mogą tam wytrenować na przyszłość fajnych zawodników. Z prywatnych klubów, to w sumie jest chyba tylko ten, bo reszta wszystko z poziomu gminy/miasta, czyli naszych podatków.

 • wiola4697 profesor

  W 100 % zgadzam się z Kamilem. Jakby nie patrzeć to Szymek ma już trochę doświadczenia w MP. Janek może i nie, ale i tak nieźle sobie poradził ;) A Kamil oddał bardzo dobry skok biorąc pod uwagę odległość, warunki i belkę startową. Oby mu to dodało takiej pozytywnej energii :)

 • alo profesor

  Może to podziała pozytywnie na Kamila przed startem sezonu i da takiego kopa. Dziś oddał dobry skok patrząc na odległość

 • SebaSzczesny profesor

  Ciesze się gdy Kamil sie śmieje to dobry znak

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).