Klinec i Zajc najlepsi w Słowenii

 • 2019-10-12 23:10

Słoweńcy, podobnie jak Polacy czy Szwajcarzy, w drugi weekend października rozstrzygnęli losy krajowego czempionatu. Na skoczni Bauhenk (HS109) w Kranju odbyły się tegoroczne Letnie Mistrzostwa Słowenii, w których po złote medali sięgnęli Ema Klinec oraz Timi Zajc.

Timi ZajcTimi Zajc
fot. Tadeusz Mieczyński

Mężczyźni:

Jak podaje portal siol.net, Zajc zapewnił sobie tytuł letniego mistrza kraju skokami mierzącymi 108 i 99 metrów. Srebro przypadło Anze Laniskowi. Triumfator finałowego konkursu z cyklu Letniego Grand Prix 2019 uzyskał 109 oraz 98,5 metra, a do 19-latka stracił tylko 1,6 pkt. Na trzeciej pozycji uplasował się Tilen Bartol (105,5 oraz 98,5 metra).

Tuż za podium znalazł się Cene Prevc, a czołową "6" zamknęli Anze Semenic i zeszłoroczny mistrz kraju na igelicie - Rok Justin. Siódmy finiszował Lovro Kos, ósmy Zak Mogel, a pierwszą dziesiątkę zamknęli doświadczeni Jernej Damjan oraz Peter Prevc.

- Cieszę się, że stoczyliśmy z Anze Laniskiem tak zacięty bój. To sprawiło, że zawody były interesujące do samego końca. Niewielką różnicą, ale wyszedłem zwycięsko z tej potyczki. Uważam, że obaj pokazaliśmy wysoki poziom i potwierdziliśmy wysoką formę - mówi Zajc na łamach sloski.si.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki konkursu mężczyzn >>>

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Imamo nove (in tudi stare) državne prvake in prvakinje! Čestitke vsem za nastope v Kranju! #sloskiteam

Post udostępniony przez SloSki Nordic team (@sloskinordicteam)

Kobiety:

Górą z rywalizacji kobiet wyszła Ema Klinec. Obrończyni tytułu sprzed roku, która wraca do sportu po grudniowym zerwaniu więzadeł krzyżowych w kolanie, skoczyła 106,5 oraz 100,5 metra, co dało jej 2,1 pkt. przewagi nad Ursą Bogataj (104 i 101 metrów). Brąz zgarnęła Nika Kriznar. Wyniki mistrzyni świata juniorek z 2018 roku to 105,5 oraz 97 metrów.

- Jestem bardzo zadowolona. Wiem, że teraz czeka mnie praca nad telemarkiem, ponieważ do zimy ten element skoku musi zostać całkowicie zautomatyzowany. To nie były proste zawody, ponieważ było sporo wiatru w plecy. Bez dobrego odbicia wpadało się w spore tarapaty. Na szczęście, wszystko ułożyło się dla mnie dobrze - uważa Klinec.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki konkursu kobiet >>>

Mikst:

W zmaganiach zespołowych, przeprowadzonych w formie mikstów, tytuł sprzed roku obronił zespół SSK Ilirija. W jego barwach wystąpili Spela Rogelj, Ursa Bogataj, Lovro Kos i Matija Vidic. Na miejscach 2-3 wylądowały kolejno ekipy SSK Ziri (Nika Kriznar, Ema Klinec, Marcel Striznar i Rok Oblak) oraz druga drużyna SSK Ilirija (Ema Volavsek, Pia Mazi, Maksim Bartolj i Timotej Jeglic). 

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki mikstu >>>


Dominik Formela, źródło: siol.net i solski.si
oglądalność: (4139) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kamil G bywalec

  Dlaczego to jest w kategorii Polskie Skoki Narciarskie?

 • Oczy Aignera profesor
  Župan

  Czy Ožbe Župan jest spokrewniony z jakimś innym skoczkiem o tym nazwisku?

 • dejw profesor

  Podium dla zawodników, którzy skakali na ścisłą czołówkę w GP - Zajc przez cały cykl, Lanisek na przełomie września i października, Bartol w lipcu i sierpniu.
  A dalej jak zwykle u Słoweńców bywa, wesoło: najlepszy z Prevców tym razem harujący niemiłosiernie od początku lipca Cene (zdecydowanie najbardziej eksploatowany zawodnik tego sezonu na igelicie), dwóch następnych już dramat. Semenic, który zdaniem Bertoncejla nie skakał niemal przez całe lato bo był kompletnie bez formy, teraz sobie wbił na mistrzostwa i przegrał medal o 2 metry; pozakadrowicz Kos w I serii skacze na TOP3 z zaledwie 6 pkt straty do Laniska i Zajca; Justin po zaskakująco równym i dobrym wrześniu nie tylko nie zyskuje, ale wręcz traci na NH (i tutaj i w Hinzenbach).
  Pavlovcic dopiero wraca po dużych problemach zdrowotnych i pomimo sporych zaległości treningowych wypada pozytywnie; Tepes po pokazaniu się w finale LPK znowu robi sobie wolne, Osterc znika po odbyciu treningów na początku września w Klingenthal z wciąż niepotwierdzoną kadrą B, a Jelar odpuszcza i narzeka na kolano.

 • sheef weteran
  Słoweńcy z podium Letniego Grand Prix

  Poniżej prezentuję zestawienie słoweńskich skoczków, którzy w czasie swojej kariery przynajmniej raz stanęli na podium Letniej Grand Prix (w przypadku równej liczby podium o kolejności decyduje liczba wygranych konkursów):

  1. Jernej Damjan - 11 razy (2 wygrane),
  2. Robert Kranjec - 10 razy (3 wygrane),
  3. Peter Prevc - 6 razy (1 wygrana),
  4. Anze Lanisek - 4 razy (3 wygrane),
  5. Jurij Tepes - 4 razy (2 wygrane),
  6. Timi Zajc - 2 razy (2 wygrane),
  7. Anze Semenic - 2 razy (1 wygrana),
  Matjaz Pungertar - 2 razy (1 wygrana),
  9. Rok Benković - 2 razy,
  10. Igor Medved - 1 raz,
  Peter Zonta - 1 raz,
  Jure Sinkovec - 1 raz.

  RAZEM: 46 razy (15 wygranych)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).