Kłopoty z tarczycą niestraszne reprezentantce Francji

 • 2019-11-06 18:03

W sezonie 2019/20 nie zobaczymy w akcji Léi Lemare. Za absencją reprezentantki Francji stoi nadczynność tarczycy, którą zdiagnozowano u niej po tegorocznych mistrzostwach świata w Seefeld.

Lea Lemare latem 2019 rokuLea Lemare latem 2019 roku

Podstawowym czynnikiem, który na ten moment uniemożliwia Lemare powrót do skoków, jest waga. Problemy zdrowotne sprawiły, iż Francuzka przybrała na masie aż 15 kilogramów. Urodzona w 1996 roku skoczkini może jednak liczyć na pomoc w tej trudnej sytuacji. - Dzięki Francuskiej Federacji Narciarskiej oraz Państwowemu Ośrodkowi Narciarskiemu (CNE) w Albertville otrzymałam dostęp do specjalnego programu treningowego - zdradza reprezentantka klubu CS Courchevel.

Warto podkreślić, iż aktualny stan zdrowia Francuzki nie wiąże się z zupełnym brakiem aktywności fizycznej. - Jestem w dobrej formie. Muszę podziękować wszystkim trenerom, którzy starają się dostosować wszystko w najlepszy możliwy sposób - mówi 31. zawodniczka poprzedniej edycji Pucharu Świata w rozmowie z nordicmag.info.

Reprezentantka Trójkolorowych, ze względu na stan jej zdrowia, obecnie nie uczestniczy w zajęciach na skoczni. Kiedy zatem Lemare planuje ponownie zasiąść na belce startowej? - Liczę, że będzie to miało miejsce w lutym przyszłego roku.

Choroba okazała się dla Lemare nie tylko czasem refleksji, ale również bodźcem do zmian. - Nie mogę się już doczekać powrotu. W ostatnich miesiącach byłam w stanie spojrzeć na wiele rzeczy w życiu z innej perspektywy, w tym również na swojej skoki - przyznaje otwarcie drużynowa wicemistrzyni świata juniorów z 2013 roku.

Taka postawa zadziałała na Francuzkę niczym porządna dawka pozytywnej energii. Lemare, choć zdaje sobie sprawę, że przed nią długa droga do odzyskania pełni sił, jest niezwykle zmotywowana. - Jestem przekonana, że wrócę silniejsza niż kiedykolwiek. Wyniki wszelkich testów umożliwiają mi wskoczyć na wyższy poziom, a krok w tył, który zrobiłam, pozwala mi cieszyć się życiem, takim jakim jest - zakończyła dwukrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich.

Lea Lemare na igrzyskach olimpijskich
Rok Miasto Kraj Skocznia Wynik Odl. 1 Odl. 2 Nota
2014 Soczi HS106 20. miejsce 93.0 93.0 218.1
2018 Pjongczang HS109 28. miejsce 74.5 93.5 146.8

Michał Grzela, źródło: nordicmag.info
oglądalność: (1797) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • monia866 weteran

  Myślałam,że przybieranie na wadze i niemożność schudnięcia jest związane z niedoczynnością tarczycy. Przy nadczynności jest wręcz przeciwnie,chory nadmiernie traci kilogramy;(

 • Oczy Aignera profesor
  Artykuł

  Zapewne jutro ukaże się kolejny artykuł, w którym dowiemy się, że następny skoczek lub skoczkini przytył(-a) 15 kilogramów.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).