Słoweńska siódemka na inaugurację Pucharu Świata

 • 2019-11-07 12:04

Po Austrii i Japonii nadeszła kolej na Słowenię. Trener Gorazd Bertoncelj ogłosił nazwiska siedmiu zawodników, którzy wystąpią w pierwszych konkursach nowego sezonu Pucharu Świata w Wiśle oraz Ruce.

Reprezentanci Słowenii od poniedziałku przebywają na zgrupowaniu w Zakopanem, gdzie na Wielkiej Krokwi oddają pierwsze w tym sezonie skoki na torach lodowych. Pomimo deszczu, Kadry A i B niemal w pełni zrealizowały zamierzony plan treningowy. W czwartek powrócą do kraju.

- Wykonaliśmy ponad 20 rund skoków na torach lodowych. Pomimo potężnej ulewy we wtorek, byliśmy w stanie zrealizować plan treningowy. Jesteśmy dość zadowoleni z oddanych tutaj prób, choć wciąż widać drobne rezerwy - twierdzi Gorazd Bertoncelj, trener reprezentacji Słowenii.

Po zgrupowaniu w Zakopanem poznaliśmy siedmioosobowy skład reprezentacji Słowenii na pierwsze dwa weekendy Pucharu Świata. W Wiśle oraz Ruce zaprezentują się Timi Zajc, Anze Lanisek, Peter Prevc, Domen Prevc, Tilen Bartol, Anze Semenic oraz Rok Justin, który wywalczył dodatkowe, siódme miejsce startowe w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego.

Przed wyjazdem do Wisły, kadra Słowenii odbędzie jeszcze jedno zgrupowanie na torach lodowych w rodzimym Kranju.

Kadra Słowenii na PŚ w Wiśle (HS134) i Ruce (HS142):

- Timi Zajc (9. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Domen Prevc (13. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Anze Semenic (28. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Peter Prevc (29. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Anze Lanisek (30. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Tilen Bartol (61. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Rok Justin.

PROGRAM ZAWODÓW:

WISŁA

Piątek, 22.11.2019
12:00 - Odprawa techniczna
16:30 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 23.11.2019
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 24.11.2019
10:30 - Seria próbna
11:30 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

RUKA

Piątek, 29.11.2019
12:00 - Odprawa techniczna
16:00 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 30.11.2019
15:00 - Seria próbna
16:30 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 01.12.2019
14:45 - Kwalifikacje
16:30 - Pierwsza seria konkursowa


Adam Bucholz, źródło: Ski Association of Slovenia
oglądalność: (6652) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kasandra początkujący

  nic mnie tu nie zaskakuje było do przeiwdzeniea

 • Tomek88 profesor

  W składzie raczej nie ma zaskoczeń.Bertoncejl wystawił swoich najlepszych zawodników ale trochę zaskakiwać może brak Jerneja Damjana,który moim zdaniem powinnien skakać w miejsce Roka Justina.

  Ciekawi mnie jaki poziom będą prezentować Słoweńcy w przyszłym sezonie.Najmocniejszy będzie raczej Timi Zajc(który podobnie jak w zeszłym sezonie powinnien być skoczkiem światowej czołówki).Ciekawe jak będą skakać bracia Prevc.Nie można też skreślać Anze Laniska i Tilena Bartola,którzy mają za sobą niezłe lato.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Szkoda ze nie bedzie średniego z braci Prevc .

 • Oczy Aignera profesor
  @W Punkt

  Wydaje się, że "sensacyjny zwycięzca z Zakopanego" jest na tyle dobry, żeby znaleźć się w kadrze na zawody PŚ. Ewentualnie mógłby go zastąpić Jernej Damjan...
  Przepraszam, "Damjan Jerrrnej".

 • W Punkt doświadczony
  co do Słoweńców

  Skład oparli o tych, którzy byli najlepsi w lecie. Ale nie tylko.
  Przykładowo Semenic był latem cienki jak barszcz. Zdobył wszystkiego 20 oczek w LPK.
  Pupilek trenera czy rzeczywiście nie ma w tej chwili lepszych?

 • W Punkt doświadczony
  @andbal

  Pod warunkiem, że ostatnia trójka bedzie prezentować poziom godny PŚ.
  Jeśli nie to, wzorem zeszłego sezonu (Zakopiec) możemy wystąpić w okrojonym składzie. Przy czym, z racji, ze to start sezonu, szanse na to są jednak znacznie mniejsze niż zeszłej zimy w styczniu.

 • andbal profesor
  Skład Polski

  Skład Polski też można przewidzieć. Na pewno wystąpi cała kadra A czyli: Stoch, Żyła, Kubacki, Wolny, Hula i Kot. Z kadry B Zniszczoł, Murańka, Wąsek, Stękała, Juroszek i Pilch. Zaś trzynasty z C Niżnik.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).