Kadra Polski na 68. Turniej Czterech Skoczni

 • 2019-12-22 16:31

Trener Michal Dolezal ogłosił skład reprezentacji Polski na 68. Turniej Czterech Skoczni. W niemiecko-austriackiej imprezie na przełomie starego i nowego roku weźmie udział sześciu Biało-Czerwonych.

W akcji ujrzymy sześcioosobową Kadrę Narodową A. Decyzją Michala Dolezala, na skoczniach w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku oraz Bischofshofen zaprezentują się Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jakub Wolny oraz Stefan Hula.

68. edycja Turnieju Czterech Skoczni rozpocznie się w najbliższy weekend od sobotnich treningów i kwalifikacji (28 grudnia) oraz niedzielnego konkursu (29 grudnia) na Schattenbergschanze (HS137) w Oberstdorfie.

Kadra Polski na 68. Turniej Czterech Skoczni:

- Kamil Stoch (5. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2019/2020);

- Dawid Kubacki (10. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2019/2020);

- Piotr Żyła (19. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2019/2020);

- Maciej Kot (33. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2019/2020);

- Jakub Wolny (34. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2019/2020);

- Stefan Hula (36. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2019/2020).

PROGRAM ZAWODÓW:

OBERSTDORF


Piątek, 27.12.2019
18:00 - Odprawa techniczna

Sobota, 28.12.2019
14:30 - Oficjalny trening
16:30 - Kwalifikacje

Niedziela, 29.12.2019
16:00 - Seria próbna
17:30 - Pierwsza seria konkursowa (KO)

GARMISCH-PARTENKIRCHEN

Poniedziałek, 30.12.2019
17:30 - Odprawa techniczna

Wtorek, 31.12.2019
11:45 - Oficjalny trening
14:00 - Kwalifikacje

Środa, 01.01.2020
12:30 - Seria próbna
14:00 - Pierwsza seria konkursowa (KO)

INNSBRUCK

Czwartek, 02.01.2020
18:00 - Odprawa techniczna

Piątek, 03.01.2020
11:45 - Oficjalny trening
14:00 - Kwalifikacje

Sobota, 04.01.2020
12:30 - Seria próbna
14:00 - Pierwsza seria konkursowa (KO)

BISCHOFSHOFEN

Niedziela, 05.01.2020
13:00 - Odprawa techniczna
15:00 - Oficjalny trening
16:30 - Kwalifikacje

Poniedziałek, 06.01.2020
15:30 - Seria próbna
17:15 - Pierwsza seria konkursowa (KO)


Adam Bucholz, źródło: PZN
oglądalność: (6090) komentarze: (26)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Nasir doświadczony
  @konrad95

  Ale ciężko stwierdzić kto na jakim etapie się znajduje. Mogłoby się okazać, że jeszcze kilka startów i Murańka by odpalił np.
  Ogólnie chodzi o to, że strasznie dziwi mnie, że ktoś woli postawić na kogoś kto może przy dobrych wiatrach zagwarantować miejsce na końcu 30 w PŚ zamiast postawić na kogoś kto ma potencjał by za kilka lat walczyć o duże wyniki

 • dervish profesor

  Skład bez zastrzeżeń. Prawidłowy. Klimek dostał swoje szanse. Zasłużył na nie ale nie wykorzystał ich by na stałe zadomowić się w kadrze na PŚ.
  Teraz wraca do PK by tam walczyć o kolejne szanse. Jeżeli nie zdoła ugrać ekstra miejscówki to będzie musiał liczyć na wakaty, jeżeli ich się nie doczeka to kolejny występ w PŚ zaliczy w Zakopanem.

 • tjzE profesor
  @ZXCVBNM_9999

  No tak, ale póki Tajner jest prezesem to nic się nie zmieni.

 • DanielBlanco bywalec

  Skład jak najbardziej sprawiedliwy. Po słabym starcie w Wiśle, Murańka otrzymał kredyt zaufania i łącznie aż 7 szans. Nie wykorzystał tego, 4 pkt. to mierny wynik. W Engelbergu nawet nie otarł się o punkty.

 • konrad95 doświadczony

  Bardzo dobra decyzja trenera, bo każda inna niż pominięcie Murańki byłaby niesprawiedliwa.
  Na przestrzeni 5 weekendów był najsłabszy z całej siódemki.
  Czasy kiedy zdobycie kilka punktów gwarantowało jeżdżenie na PŚ już minęły.
  Kot i Kubacki mogli bić rekordy w nie kwalifikowaniu się do drugiej serii, bo mieliśmy bardzo młody skład i każdy dostawał więcej szans. Kwalifikacja do drugiej serii była rzadkością. Od 25 letniego zawodnika należy oczekiwać czegoś więcej niż punktowanie co 3 lata. Niech się wykaże w PK. Nie piszcie o zabijaniu motywacji kadry B. Wystarczyło być lepszym od kogokolwiek z kadry A i skakał by w TCS.

 • Nasir doświadczony
  @jma

  Jaka szydera? Ja się właśnie dziwie, że odstawili Muranke. Przeciez tak sie nie da. I co, wróci do kraju, znowu bedzie poza grupą, poza okiem pierwszego trenera i co dalej? Skoro ma taką petardę w nogach i są przekonani o jego potencjale to dlaczego z niego rezygnują? Dla mnie głupia decyzja i ktoś powinien się mocno zastanowić czy to co oni robią odstawiając go jest mądre. Zastanówcie się, każdy z naszych skoczków potrzebował masy startów i to bez wzgledu na to jak mu szło, po prostu. Nie wiem dlaczego ani Muranka ani Zniszczol nigdy nie mieli takiej szansy. Kot swojego czasu bil rekordy liczby konkursow bez punktow i jezdzil bo Lepistoe widzial w nim potencjal i slusznie. Wolny tez wszedl u Horgachera bo widzial w nim potencjal. Stoch za dawnych lat bywało, że do Engelbergu punktów nie zdobywał, potem się rozkręcał i punktował. Jeździł na zawody i miał szansę zbierać doświadczenie i się poprawiać. Jesli my nie zaczniemy w koncu korzystac z potencjalu jaki mamy to naprawde nasze skoki sie skonczą bardzo szybko

 • PGr weteran
  Na ten czas optymalny skład

  W całym periodzie nasz nr 7 był zbyt słaby żeby myśleć o dłuższym zagoszczeniu w PŚ. Epizod z punktami mu się przytrafił, ale większość miejsc (nawet w nieocenianych próbach) pokazywała że realne maximum w tym momencie to przejście kfalifikacji. Niech jak najlepiej spisuje się w CoC, żeby znów wywalczył sobie miejsce, to znów poskacze z elitą.
  Na dziś jedyna szansa na "wycieczkę" (lubiane tu słowo) dla kogoś z "B" wiedzie przez wywalczenie sobie samemu miejsca.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @pawelf1

  Mam ból d.... nie do Maciusiaka, tylko, że przez 2 sezony robił sobie eksperymenty na PZN.
  Dlaczego w sezonie 2016/2017 Maciusiak nie pozostał trenerem kadry B będąc na fali wznoszącej? Mateja rozwalił, Żidek dobił.

 • mateusz3951 weteran

  Tak naprawdę nie mamy żadnego wyboru, jeśli chodzi o skład zespołu. Doleżal zrobił to co musiał. Można próbować zastąpić w połowie turnieju najsłabszego z szóstki Murańką i to jest całe nasze pole manewru.

 • pawelf1 profesor
  @ZXCVBNM_9999

  Za przeproszeniem pierdzielisz farmazony ...tak się składa że Kubacki , Kot czy Hula właśnie z tym samym nie zagranicznym trenerem na poziom PŚ wrócili kiedy popsuł ich Kruczek . Nie chcesz przyjąć do wiadomości , że Murańka , Zniszczoł czy Stękała są po prostu słabi.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @tjzE

  Murańka, Stękała. Kandydaci są.
  Ale jak przykaz jest, że tylko kadra A jeździ (pomimo tego, że złapał punkty w Klingenthal) to nie ma zmiłuj i kadra B traci motywację. Sorry, ale naprawdę oni ciągle trenują, wciskają poty, ale z trenerami kadry B i podejściem PZN daleko nie zajdą.

 • equest profesor
  @Orzeu_Zwisly Wszędzie tam

  gdzie są mrożone najazdy. Lądowanie czy na śniegu, czy też na igielicie jest mniej istote.
  Igielit nie ma wpływu na pozycję najazdową, czy też długość skoku.

 • atalanta doświadczony

  Dobrze, że przesunięto godzinę rozpoczęcia konkursu w Oberstdorfie. Do tej pory wiatr powinien się ustabilizować i nie będzie się odkręcać (z przedniego na tylny) w czasie 1. serii. O ile oczywiście znów nie trafi się jakaś wariacka pogoda.

 • jma profesor
  @Nasir

  Po co ta szydera? Murańka to dziś ósmy zawodnik. Chłopak ciężko trenuje i reprezentuje Polskę. Do tego utrzymuje rodzinę i jak trzeba chwyta za miotłę i zapitala w swoim pensjonacie. Ja mam do niego szacunek nawet mimo jego żali po słynnej nominacji. Życzę mu dobrych wyników w PK i rychłego powrotu do PŚ.

 • Orzeu_Zwisly doświadczony
  @XuruTu

  Ale na żadnej skoczni nie ma śniegu, gdzie tu trenować? Może trzeba pojechać do Norwegii, czy jednak igelit?

 • XuruTu bywalec
  @Orzeu_Zwisly

  Jak nie na podstawie PK to na podstawie treningów. Kadra B pauzuje już dłuższy czas i takie starty by im tylko pomogły poprawić kondycję.

 • Orzeu_Zwisly doświadczony

  *To Hula zajmuje 34 a Wolny 36 miejsce w PŚ

 • Orzeu_Zwisly doświadczony
  @XuruTu

  Niestety będzie można co najwyżej wziąć najlepszego w DSJ w przerwie świątecznej, bo nie będzie ani PK ani MP. Ciekawe czy dadzą radę w ogóle skocznie turnieju przygotować.

 • Morgensternowy_ doświadczony
  No cóż...

  Horngacheryzacja składu w dalszym ciągu. Nie mamy nikogo z zaplecza, który by prezentował formę na TOP 30. Nie jest dobrze. Martwię się o Kubackiego i Wolnego. O ile Żyłę, Kota można usprawiedliwić w pewnym stopniu warunkami, to o tyle kapryśna jest dyspozycja u Kubackiego i Wolnego. O tego pierwszego się bym ciut mniej martwił jak u Wolnego. U Kuby nie zafunkcjonowało odbicie. Już z góry wiedziałem tuż po wyjściu, że będzie z tego lipa. Nie miał tej dynamiki na najeździe i słaby lub brak jego wybicia skutkowały kiepskimi skokami. Akurat na Gross Tiltis trzeba się dobrze wybić, by mieć tą wysokość. U Kubackiego sylwetka w locie była skrzywiona z mojego punktu widzenia.
  Nie można niesprzyjających warunków traktować jako przyczynę z pierwszej kategorii. Dawid popełnił sporo błędów, które mocno wpłynęły na odległość. Dawida stać na dobre skoki, jednak ma dużo czynników do poprawy. Śmieszy mnie to, że ciągle w TVP tłumaczą warunkami. Widać, że odjeżdżają nam takie nacje jak Austria, Norwegia czy nawet już Niemcy. Zasłona słabymi warunkami nic nie daje. Z tym tłumaczeniem jest tak jak zasłanianie szybą zasyfionego pomieszczenia, z pozoru jest zasłonięte, ale mimo tego i tak widać. Nasi nie są w dobrej dyspozycji oprócz Kamila i to widać gołym okiem.

 • XuruTu bywalec

  Mam nadzieję, że to nie jest ostateczna decyzja składu. Nie powinno sie tak szybko odsyłać Klemensa na PK. Owszem, dorobek punktowy niewielki, ale ostatnimi czasy nie skakał dużo gorzej od Kota czy Wolnego. Jeśli mamy wiązać przyszłość skoków z nim to powinien startować jak najwięcej, przyzwyczajać się, nabierać doświadczenia.
  Ewentualnie liczę na to, że będzie skład rotowany w trakcie TCS, że np. dwóch najsłabszych po części niemieckiej odstawić i dać za nich dwójkę najlepszych z kadry B po PK w Engelbergu.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).