Kamil Stoch: Aktualnie Dawid jest zdecydowanie lepszy

 • 2020-01-11 22:27

Zaledwie 0,1 punktu zabrakło Kamilowi Stochowi do zajęcia najniższego miejsca na podium podczas pierwszego konkursu indywidualnego na normalnym obiekcie kompleksu Trampolino dal Ben w Predazzo. Nasz mistrz przyznał, że aktualnie nie pokazuje swojej najlepszej dyspozycji, lecz z drugiej strony nie ukrywa zadowolenia z dzisiejszego występu.

Kamil StochKamil Stoch

- Dziś było super. Oddawałem bardzo dobre skoki. Wprawdzie szkoda nieco tego drugiego, lecz cały dzień zaliczam na plus.

Dyspozycja dwukrotnego zdobywcy Kryształowej Kuli wydaje się być coraz bardziej stabilna. – Wszystko jest w porządku. Wiadomo, że trzeba w dalszym ciągu ciężko pracować, ale na ten moment jest okej. Ile przede mną pracy? Niby dużo, a niby mało, trudno jednoznacznie stwierdzić. Wolałbym na ten temat się nie wypowiadać <śmiech>.

Minimalna strata do Dawida Kubackiego spowodowała, że Stoch zajął nielubiane przez sportowców, 4. miejsce. – Tuż po skoku nie wiedziałem, jaka była przewaga Dawida, dopiero on mnie uświadomił. Nie upatrywałbym przyczyny takiej, a nie innej kolejności w pechu. On zasłużył na to podium. Już podczas treningów radził sobie bardzo dobrze. Prezentuje świetną formę. Aktualnie jest zdecydowanie lepszy, a ja robiłem wszystko, co mogłem.

- Pod skocznią panuje super atmosfera. Fajnie, że nasi DJ-e tworzą tutaj taką oprawę. Polscy kibice również dopisują. Odbieram to wszystko pozytywnie. Czy piosenka „Freestyler” był moim wyborem? Tak. Dlaczego? Po prostu, bo tak <śmiech>.

Korespondencja z Predazzo, Dominik Formela


Piotr Bąk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4263) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • W Punkt doświadczony
  trzy rzeczy

  1. To, że Dawid jest aktualnie lepszy, jest bezprzeczne. To widać i o tym też świadczą wyniki. Geigera też będzie ciężko pokonać. Ale z Kraftem można już, nawet teraz, moim zdaniem wygrać. Forza Kamil!
  2.Kamil jest uznawany za skoczka, który dużo lepiej czuje sie na obiektach większych. Generalnie to, nie sprzeczam się, prawda. Ale jest też prawdą, że na skoczniach mniejszych na Polaka zawsze (w pzreciwieństwie do tych dużych) mozna liczyć. Mistrzostwo olimpijskie najpewniejsze było na małej, na małej pewne wicemistrzostwo świata, czwarty na MŚ w Czechach, szósty na MŚ w Oslo, ósmy w Predazzo. Ilu jeszcze ma takie wyniki? Albo inaczej. Jest choc jeden taki w stawce czynnych skoczków, bo mi się nie chce sprawdzać?
  3. Trzy najbardziej sprawiedliwe dotąd zawody w sezonie to pierwszy Engelberg, Bischofshofen i Predazzo. Dwa z tych konkursów wygrali Polacy, w trzecim zajęli 3-cie i 4-te miejsce. Coś mi podpowiada, że naprawdę znacznie lepiej nam idzie kiedy pan Sedlak ma niewielki wpływ na wyniki.

 • Wieśniaczek bywalec

  Kamil bardzo ładnie zaznaczył że Dawid jest lepszy teraz, w tej chwilę, obecna jego dyspozycją jest lepsza XD

  Kamil głowa do góry ty może nie wiesz ale my wiemy że zapewnisz nam w tym sezonie wiele momentów do radości i za to trzymamy kciuki.
  Dla tych którzy życzą Kamilowi końca kariery powiem tyle:
  Macie szansę a moze bardziej szczęście oglądać jedną z największy gwiazd/legend tej dyscypliny na żywo. Szanujcie jego gorsze momenty tak samo jak cieszycie się z lepszych. To tyczy się wszystkich hejterow!! Żyjecie dzięki niemu bo jakby nie on to 30% z nas nie oglądało by już skoków po Malyszu :D ja wiem że niektórzy z was obrali taktykę Majora(którego jednak szanuje bo wiem że to co pisze to pisze dla zbity ale czasem bardzo fajnie się go czyta)
  Podzielam zdanie tych którzy piszą że Kamil już nic nie musi. Zgadzam się z tym w 100%.
  Moje oczekiwania wobec niego są nijakie. Liczę tylko na co najmniej 70# na podium i tyle.

  Cieszmy się tym że on skacze bo on nie skończy jak Małysz z benefisem i wgl. Wydaje mi się że Kamil to taki typ co zechce odejść w ciszy.... i teraz mam nadzieję że chodź raz tv państwowa się wykaże i na to nie pozwoli. Bo my nie wiemy kiedy to nastąpi. Może być tak że Kamil powie po Zakopcu że to był jego ostatni PS w Zakopanem.

 • Admary doświadczony
  @Xenkus

  A mnie Kamil pozytywnie zaskoczył, obawiałam się, że to właśnie jemu normalna skocznia przy słabszej formie sprawi więcej problemów

 • tjzE profesor
  @Adastm

  To nie czytaj tych artykułów, jaki problem?

 • Adastm doświadczony
  Dziadostwo redakcji skijumping.pl

  Ważne zawody trwają w Sapporo,a tu cisza nawet nie chciało się Wam opublikować listy startowej!Po dziurki w nosie mam już wywiadów z Kubackim czy Stochem,bo to tylko odgrzewane kotlety!!! Kinga Rajda w kwalifikacji właśnie jeden z dłuższych oficjalnych skoków kobiet w Polsce 125m !

 • Xenkus profesor

  Polski sędzia zawalił Kamilowi podium. Zamiady swoim dawać jak najwyzsze to daja najniższe, ale Był Dawid więc również bardzo dobrze. Ale poczekajmy na duże skocznie i tam ocenimy Kamila bo jednak na normalnej czołówka dużo straciła. Oby jutro Kamil wygrał ale myślę, że Geiger i Kubacki są poza zasięgiem obecnie. Jak dojdzie do formy z sezonu 17/18 to wtedy będzie z nimi bardzo pewnie wygrywał, ale nie wiadomo czy do takiej dojdzie

 • lukas943 doświadczony

  mam wrażenie, że jednak drugi skok zepsuł, co nie zmienia faktu, że Geiger i Kraft byli poza zasięgiem więc mógłbyć te 1 oczko wyżej i tyle.

 • Admary doświadczony

  Najważniejsze, że skoki Kamila wyglądają już dobrze, zaczynają go cieszyć i widać, że ma lepszy humor. Dziś niewiele zabrakło do podium, ale co się odwlecze to nie uciecze. Trzymam kciuki, żeby niedziela była dla nas.

 • wiola4697 profesor

  Redakcjo *była ;)
  A dla Kamila gratulacje i powodzenia jutro! :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).