Norwegowie utknęli we Włoszech

 • 2020-01-13 16:03

Przedłuża się powrót drużynowych mistrzów olimpijskich z Predazzo do Skandynawii. Jak podaje norweska federacja, ekipę Alexandra Stoeckla napotkały problemy w porcie lotniczym w Wenecji, skąd zaplanowany był lot na północ Europy.

Alexander StoecklAlexander Stoeckl

- To będzie wymagająca podróż powrotna. Poniedziałkowy lot z Wenecji został odwołany z powodu awarii silnika. Wszyscy musieli opuścić pokład samolotu, a następnie ponownie się odprawić - relacjonuje austriacki szkoleniowiec Skandynawów na łamach skiforbundet.no.

Norwescy skoczkowie tkwią na włoskim lotnisku i nie wiedzą, kiedy ponownie uda im się ruszyć w dalszą drogę. - Problemy logistyczne niewątpliwe wpływają niekorzystnie na naszą drużynę - dodaje 46-latek. 

Pomimo kłopotów w słonecznej Italii, nordycki zespół już jest myślami w Titisee-Neustadt, gdzie odbędą się kolejne pucharowe zawody. Norwegowie na Hochfirstschanze pokażą się w niezmienionym zestawieniu. - Andreas Granerud Buskum i Anders Haare zdobyli punkty Pucharu Świata w Predazzo. Obaj pokazali się z dobrej strony pośród elity i zasługują na kolejną szansę, aby potwierdzić swój potencjał - tłumaczy Stoeckl.

Wspomnieni Haare i Buskum zanotowali najlepsze wyniki w karierze na kompleksie Trampolino Giuseppe Dal Ben. Pierwszy z nich był 23. w niedzielę, a drugi 25. w sobotę. W Niemczech towarzyszyć będą im Johann Andre Forfang, Robert Johansson, Marius Lindvik oraz Daniel-Andre Tande.

Program PŚ w Titisee-Neustadt (HS142):

Piątek, 17.01.2020
14:00 - Odprawa techniczna
16:00 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje (Titisee-Neustadt Five)

Sobota, 18.01.2020
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursowa (Titisee-Neustadt Five)

Niedziela, 19.01.2020
14:15 - Seria próbna
15:15 - Pierwsza seria konkursowa (Titisee-Neustadt Five)


Dominik Formela, źródło: skiforbundet.no
oglądalność: (9380) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kamil G bywalec
  @alo

  To chyba do króla musieliby się zgłosić

 • TonioTonio bywalec

  myślę, że to znak od niebios, aby nie wracali do domu.

 • Morgensternowy_ weteran
  @Toyminator

  Bo Norwegowie dysponowali i dysponują całą świetną drużyną, w której każdy skoczek jest wyrównany pod względem utytułowania. Nie ma tak bardzo utytułowanego i wyjątkowo wyróżniającego się Norwega. Najbliżej tego w XXI wieku był Ljokelsoy i Bardal, którzy i tak osiągnęli mniej w porównaniu do Małysza czy Schlierenzauera. Bardal zresztą z ledwością wygrał KK, Nikt więcej. Są bardziej utytułowani od strony drużynowej aniżeli od indywidualnej. My w całej historii skoków mieliśmy odwrotnie, choć i od paru lat jesteśmy liczącą się drużyną.
  Mieliśmy Małysza i Stocha. Kto wie, czy nie dołączy Dawid Kubacki, choć nie chcę pompować balona, ale Dawid ma niesamowitą szanse i też jego ciężka praca przynosi świetne efekty, co mogliśmy ujrzeć choćby przed tygodniem a i nawet sezon temu.

 • Major_Kuprich profesor
  Ale Tande się postarzał

  Wygląda gorzej niż Johansson - co się z nim dzieje? :(

 • Oczy Aignera profesor
  @Toyminator

  A ogólnie zaledwie trzy razy w całej historii PŚ. KK zdobywali: Vegard Opaas, Espen Bredesen i Anders Bardal.

 • nanus111@onet.pl doświadczony
  @kibicsportu

  Tacy polscy Norwegowie to można powiedzieć Fortuna, Biegun, czy Ziobro

 • adamciesielski@op.pl bywalec
  @kibicsportu

  bo oni mają "tylko" dobrych skoczków. "dobry skoczek" jest dobry do drużyny, mając 4 takich bez problemu można odnosić triumfy zespołowo, natomiast aby liczyć się indywidualnie, nie wystarczy "dobry skoczek" , potrzeba "bardzo dobrego"

 • alo profesor

  Spokojnie premier Morawiecki wyślę po nich samolot rządowy jak po siatkarzy i bedzie po sprawie :-)

 • Toyminator profesor
  @kibicsportu

  No właśnie o to mi chodzi. To jest ciekawe. Tak jakby mieli zakaz. Mogą sobie dobrze skakać, zdobywać medale, ale KK tylko raz na 10 lat czy 20 lat :D Ogólnie Norwegowie inaczej podchodzą do tego sportu. Szybko kończą. I mam wrażenie,że im wystarcza raz wygrać konkurs PŚ, zdobyć jakiś medal, i wsio. I potem robią coś, co daje pewne, i duże zyski. Ogólnie dziwny ale nawet fajny naród.

 • kibicsportu profesor
  @Toyminator

  Polacy w tym wieku zdobyli 6 razy KK, a było zdecydowanie mniej dobrych skoczków w Polsce.
  Jak dobrze policzyłem, to w tym wieku właśnie Polacy zdobywali najwięcej Puchar Świata. Potem Austriacy po pięć.
  Fajna statystyka.
  Więc ilość dobrych skoczków nie przekłada się ilość trofeów.
  W ogóle Norwegia ma bardzo dużo dobrych skoczków, ale indywidualnie odnosi mniej sukcesów niż Austria, Niemcy , Polska.

 • Toyminator profesor
  @Barteu25 -

  I mimo wielu dobrych skoczków, zdobyli tylko raz KK w ostatnich 19 sezonach ;D

 • Barteu25 bywalec

  Norwegowie ciągle mają jakiegoś pecha. Czy to groźne upadki, czy niespodziewane zbiegi okoliczności jak w przypadku Tandego w Klingenthal. Trochę to dziwne, ale życzę im jak najlepiej.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).