Whistler areną mistrzostw świata juniorów?

 • 2020-01-18 00:31

W lutym tego roku minie 10 lat od konkursów zimowych igrzysk olimpijskich w Kanadzie, które padły łupem Simona Ammanna. Od tamtej pory Whistler to na wpół martwy ośrodek, który sporadycznie gości przybyszy spoza granic Ameryki Północnej.  Jak się jednak okazuje, nie brakuje ludzi, którzy chcą utrzymać olimpijskie skocznie przy życiu. Najnowszy pomysł przewiduje wcielenie się w rolę gospodarza mistrzostw świata juniorów w narciarstwie klasycznym. 

Wciąż nie w pełni okrzesana idea ma być dla wielu szansą na lepsze jutro. Przywołaną tezę otwarcie potwierdza Norman Laube, przewodniczący lokalnego komitetu organizacyjnego: - Nadchodzące pokolenia są dla nas najważniejsze. Wszystko kręci się wokół młodzieży oraz przyszłości. 

Jednym z argumentów, który ma ułatwić Kanadyjczykom zadanie, jest rentowność projektu. Zgodnie ze wstępnymi obliczeniami dokonanymi przez Laube zyski mają minimalnie przekroczyć wydatki. W przypadku globalnej imprezy, jaką bez dwóch zdań są mistrzostwa świata juniorów, jest to niezwykle ważny aspekt. 

Nie mniej istotna od pieniędzy jest przychylność osób, mających wpływ na proces decyzyjny. Wizja zakotwiczenia najlepszych juniorów globu w Kolumbii Brytyjskiej w 2023 roku nie byłaby bowiem możliwa bez wsparcia Rady Okręgowej w Squamish. Pożądany stan udało osiągnąć się 14 stycznia. Wówczas Rada jednogłośnie wyraziła aprobatę dla starań organizatorów dotyczących pozyskania funduszy u władz prowincji. Ponadto, w wypadku powodzenia całej operacji, położone na północnym krańcu Zatoki Howe miasto będzie częściowo odpowiedzialne za rozlokowanie czynnych i biernych uczestników czempionatu. 

Czy przedstawione argumenty zdołają w pełni przekonać FIS do kandydatury Whistler? - Wierzymy, że jest to możliwe - zakończył Laube. 

Ostateczna decyzja powinna zapaść do końca 2020 roku.
 


Michał Grzela, źródło: squamishchief.com
oglądalność: (1672) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Skokowy66 bywalec

  Iron Mountain, Park City, Whistler, Lake Placid czy Eau Claire.. Zawody tam dają fajny klimat. Ciekawe czy Iron Mountain wróci do PŚ

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).