Kamil Stoch przed pierwszymi lotami: Teraz to, co tygryski lubią najbardziej!

 • 2020-02-08 23:32

Kamil Stoch zakończył sobotni konkurs w Hesji z 70. pucharowym podium w karierze. 32-latek finiszował na Mühlenkopfschanze trzeci, co przed pierwszymi tej zimy lotami narciarskimi daje mu sporo satysfakcji. Trzykrotny mistrz olimpijski skomentował też życiowy sukces Stephana Leyhe, który wskutek odwołania niedzielnych zawodów już w sobotni wieczór został triumfatorem trzeciej edycji Willingen Five, oddając tylko trzy skoki.

Korespondencja z Willingen, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9708) komentarze: (17)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • wiola4697 profesor

  Kamil gratulacje za podium :) Dziękujemy! Powodzenia na lotach :)

 • wiola4697 profesor
  @julek0716

  W tamtym sezonie loty w Oberstdorfie były 1-3 lutego ;)

 • kibicsportu profesor
  @julek0716

  W tamtym roku były 1 lutego, a teraz są 15 lutego.

 • julek0716 doświadczony
  @Homeomorfismus

  W poprzednim sezonie były w lutym i nawet w tych dniach co teraz

 • Homeomorfismus doświadczony

  W ogóle to chyba swoisty rekord... Kiedy ostatni raz pierwsze skoki na mamucie były tak późno, w połowie lutego? W ostatnich latach pierwsze loty w sezonie chyba zawsze były w styczniu...

 • przemek32143 profesor

  Nie rozumiem w czym skocznia w Kulm jest lepsza od Oberstdorfu. Może ma lepszy rekord ale także jest bardziej podatna na wiatr. Zawody na Niemieckim mamucie ogląda się duże lepiej oraz skocznia dużo bardziej pasuje naszym. W Bad Mitterndorf przeważnie osiągaliśmy złe albo wręcz fatalne wyniki ostatnim czasie. Czy to w 2014 roku, 2015 czy 2018, nie wspominając nawet o MŚ. Nie miałbym nic przeciwko na konkursy na normalnych skoczniach w zamian za nadciągające loty. Przynajmniej byłaby pewność że zostaną rozegrane.

 • Złoty Orzeł profesor
  @Kolos

  Idż Piotruś może napisz o wszystkich że są buble...

 • serrospl14 bywalec

  Piotrek sobie po lata.

 • Tomek1982 doświadczony
  Puchar Pań będzie.  Na szczęście jutro nie będzie wiało i zawody Pań powinny być bardzo interesujące. Start 14;30 na ORF1. Tutaj link do zawodów https://tvthek.orf.at/live Trzeba to oglądać z dodatkiem Hola. Jest też amatorska transmisja pucharu kontynentalnego. Start serii próbnej o 9:00. Link tutaj https://broadcast.fem.tu-ilmenau.de/events/coc/


 • Kolos profesor
  @Xenkus

  Najgorszy jest Mamut w Oberstdorfie, to kompletny bubel, mieli plany, że cho cho a tam nawet 240 metrów nikt nie skoczył, póki co...

  Tauplitz nigdy nie lubiłem, ale po przebudowie i poprawkach to zupełnie niezły Mamut, wiadomo daleko mu do Planicy i Vikersund ale jest dużo lepszy od Oberstdorfu.

 • Introverder weteran

  Że w Harrachovie nie skaczą to akurat dobrze - tamta skocznia jest b. niebezpieczna, bo leci się b. wysoko nad zeskokiem i b. źle się to ogląda, bo nie było jak pamiętam za bardzo pktu odniesienia z ziemią przez większość lotu.

 • SebaSzczesnyy doświadczony

  To będzie męczarnia na Kulm . No ciekawy jestem czy w tych MŚwL będzie miał jakieś szanse bo coś mi się wydaje że Kraft to zgarnie. Albo wyskoczy jakiś ogórek jak co roku na TCS

 • SebaSzczesnyy doświadczony
  @Xenkus

  Zapomniałeś o Harrachovie xd Tak w sumie to Harrachov to kompletny szrot

 • cavalierjan19 profesor
  @Xenkus

  Kulm jednak ma rekord wyraźnie większy niż skocznia do lotów w Oberstdorfie. Mistrzostwa Świata w Lotach w 2016 w Kulm stały w mojej ocenie na wyższym poziomie niż te w Oberstdorfie w 2018 (nie bez wpływu na to był fakt, iż te pierwsze były imprezą docelową sezonu). Cztery lata temu na MŚwL bardzo ciekawie oglądało się dalekie loty Prevca, Gangnesa, Forfanga czy Kasai.

 • Xenkus profesor

  Mi te Kulm zawsze będzie się bardzo mrocznie kojarzyło przez ten upadek Morgensterna, tak jak i Ruka przez wiele upadków.

  Zresztą ten mamut jest taki szrotowaty, nie ma mowy by tam ustać 250. Nawet skoczyć tam będzie ciężko. Najgorszy mamut ze wszystkich. Planica, długo długo nic Vikersund, długo nic Obertsdorf długo nic Kulm

 • pawel96 profesor

  Dzisiaj super, ale na myśl ani o Kulm, ani o Rasnowie to Kamil chyba się zbytnio nie ucieszył ;)

 • tjzE profesor

  No i fajnie. Ważne, że Stoch zadowolony ze swoich skoków.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).