Kolejna przerwa Peiera

 • 2020-02-11 17:01

Szwajcarskie media podają, iż Killian Peier nie pojawi się na starcie pierwszego tej zimy Pucharu Świata w lotach narciarskich. Medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata z dużej skoczni wykorzysta ten czas, aby popracować nad formą przed ostatnią fazą bieżącego sezonu.

Killian PeierKillian Peier

Dla niespełna 25-letniego Szwajcara będzie to już druga przerwa podczas trwającej edycji Pucharu Świata. Pierwsza miała miejsce w trakcie Titisee-Neustadt 5, kiedy wszyscy reprezentanci tego kraju - wyjąwszy Simona Ammanna - szlifowali swoje umiejętności przed rywalizacją na Wielkiej Krokwi. Peier zdecydował się na taki ruch po nieudanym 68. Turnieju Czterech Skoczni, który zakończył na 22. lokacie. 

Od czasu omawianego obozu treningowego rywalizował w Zakopanem, Sapporo i Willingen, jednak w żadnej z tych lokalizacji nie znalazł drogi do punktowanej "30" zawodów najwyższej rangi. Peier na kolejne punkty Pucharu Świata czeka od 11 stycznia i konkursu na normalnej skoczni w Predazzo, gdzie otworzył trzecią dziesiątkę. Teraz, jak czytamy na bote.ch, czeka go następna pauza.

Wszystko wskazuje na to, że do jego powrotu do pucharowej stawki nastąpi w rumuńskim Rasnovie, gdzie ma pojawić się po serii kolejnych zajęć na skoczni. Szwajcarię w austriackim Bad Mitterndorf reprezentować będą Gregor Deschwanden, Andreas Schuler oraz Simon Ammann, którego z Kulm wiąża pozytywne wspomnienia. Czterokrotny mistrz olimpijski stawał tam na podium cztery razy, po raz ostatni przed dwoma laty, gdy finiszował trzeci. Do dziś jest to jego ostatnie, jak dotąd, podium w karierze.


Dominik Formela, źródło: bote.ch
oglądalność: (4106) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • W Punkt doświadczony

  Bardzo rozsądny ruch Szwajcara. Nic dobrego by go w Kulm nie spotkało. Co najwyżej by się bardziej rozstroił.
  Zgadzam się z opinią, że całe szczęście, że PZN nie zatrudnił Hornschuha. Z Horngacherem to ma tylko wspólne cztery pierwsze litery nazwiska. Trochę mało.

 • Vow_Me_Ibrzu bywalec

  Oby nie okazał się efemerydą, zawodnikiem dwu konkursów. Ale z drugiej strony jeszcze stosunkowo młody, ma czas.

 • Agent99 weteran

  Peier to taka zagadka. Technikę lotu ma miłą dla oka, jego styl nie jest antylotny. Nie wiem skąd jest ta bezradność Szwajcara w konkursach lotów narciarskich. Niech się odbuduje, bo szwajcarskie skoki jak i skoki z tzw. egzotyki potrzebują zawodnika, rywalizującego skutecznie i na równi z elitą skoków narciarskich.

 • Morgensternowy_ doświadczony

  I dobrze dla niego.
  Potrenuje nad formą w spokoju. Ja go lubię i szkoda, gdy medalista MŚ i zdobywca podium konkursu PŚ nie zdobywa pkt.
  W Kulm ze Szwajcarów może zaskoczyć Ammann. Sezon temu plasował się w czołówce na skoczniach do lotów, więc dużym zaskoczeniem nie powinno być TOP 10 dla niego. Ostatnio przecież rozdzielił NOR stając na 3 miejscu właśnie w Złym Mitterndorfie.

 • szulcu9631 doświadczony

  Patrząc na formę jaką prezentuje Peier zwłaszcza od momentu, kiedy przestał punktować w PŚ, można by stwierdzić że jedyne podium, a co za tym idzie jedyne miejsce w czołowej "10", jakie wywalczył w tym sezonie podczas zawodów w Niżnym Tagile, wynikało głównie ze szczęścia do warunków panujących wtedy na skoczni. Podobnie zresztą jak w przypadku Jana Hoerla, który po zajęciu najniższego miejsca na podium w Engelbergu, ani razu nie znalazł się nawet w TOP20.

 • cavalierjan19 profesor

  Dobra decyzja biorąc pod uwagę kiepską formę Peiera od Val di Fiemme jak i marniutkie wyniki Szwajcara na lotach. Mam nieodparte wrażenie iż od dość szczęśliwego podium w Niżnym Tagile Szwajcar zaczął się bardzo sypać. Szkoda, bowiem przyjemnie ogląda się skocza spoza betonowej szóstki w szerokiej czołówce.

 • alo profesor

  Od dawna wiadomo że Peier jest z lotami na bakier. Wystarczy spojrzeć na jego zyciowke- 209,5m nie robi wrażenia. Mimo że jego styl lotu nie jest taki któryby uniemożliwiał dalekie loty. Sa skoczkowie ktorzy maja brzydszy styl latania i tak potrafią sobie radzić w lotach.Po prostu nie ma talentu do skakania na mamutach. Tym bardziej że jego forma jest słaba w porównaniu z ubiegłym sezonem.

 • SebaSzczesnyy doświadczony
  @ZXCVBNM_9999

  może i mętnie ale czy praca Doleżala wygląda lepiej ?

  Każdy oprócz Kubackiego zaliczył spadek, A sukcesy Kubackiego to ja nie wiem czy to aż taka zasługa Doleżala. Raczej wątpie.
  Kubacki wkońcu chyba dojrzał do wygrywania i tyle

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Co poniektórzy chcieli Hornschuha do Polski

  Ale jego praca wygląda mętnie - jest Amman, Peier w przeciętnej formie i nikogo więcej.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).