Loty w Bad Mitterndorf z udziałem Tandego

 • 2020-02-11 11:16

Daniel Andre-Tande błyskawicznie wrócił do pełni sił po grypie, która dopadła go tuż przed Willingen Five. Po krótkiej absencji spowodowanej chorobą, mistrz świata w lotach narciarskich uda się z resztą norweskiego zespołu do Bad Mitterndorf.

26-latek znalazł się wśród skoczków nominownaych przez Alexandra Stoeckla na pierwsze tej zimy zawody w lotach narciarskich. - Szybko się zregenerowałem, a wczoraj odbyłem spokojny trening. Jestem gotów do sprawdzenia się na Kulm - mówi Tande, wskazując nadchodzące zawody jako najważniejszy test przed wyzwaniami, które będą czekać go pod koniec sezonu w Vikersund oraz Planicy.

Pozostała część zespołu pozostaje bez zmian personalnych. - Kontynuujemy rywalizację w tym samym składzie. Jestem ciekaw, jak Daniel spisze się po chorobie. Willingen było dla nas przełomowe pod kątem wyników, ponieważ Marius Lindvik był drugi, a Johann Andre Forfang szósty w sobotnim konkursie. Cieszę się, że moi podopieczni nie zatracili umiejętności latania. Im większy obiekt, tym lepiej dla nas. Oczekuję ekscytującego weekendu w Austrii - przyznaje trener Skandynawów.

W tym samym czasie czterech Norwegów uda się do Stanów Zjednoczonych, aby kontynuować walkę o dodatkowe miejsce startowe dla swojego kraju na turnieju Raw Air. Na obiekcie w Iron Mountain pokażą się Andreas Granerud Buskum, Anders Ladehaug, Sondre Ringen oraz Joacim Oedegaard Bjoereng, który w niedzielę nie miał równych w zmaganiach rangi Pucharu Kontynentalnego w Brotterode.


Dominik Formela, źródło: skiforbundet.no
oglądalność: (4597) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • W Punkt doświadczony

  On tak chorował w tym tygodniu na grypę jak ja na trąd. Stary oszust przygotowywał pewnie nową "niepodziankę". Zdziwiłbym się gdyby w Kulm nie było go w ścisłej czołówce.
  Jeszcze bardziej się jednak zdziwię jak go zdyskwalifikują. Należy bowiem dobardzo wąskiego grona "świętych krów". nawet w Kuusamo, gdzie zdyskwalifikowano wszystkich pozostałych norweskich liderów, jego oszczędzono. Na pewno z tej przyczyny, że nie oszukiwał:)

 • Morgensternowy_ doświadczony
  @Nowyskoczek5

  Niestety tylko tyle...300 punktów do zdobycia w PŚ w lotach. Ostatni sezon PŚ z rekordowo małą ilością konkursów na mamutach był sezon 2013/2014, kiedy rozegrano tylko 2 konkursy styczniowe właśnie w Kulm.

 • Qrls doświadczony

  Wiem że nie na temat ale nie ma na to tematu. Naszło mnie oglądałem sobie ostatnio na nockach archiwalne konkursy od lat 80tych do 2010 (głównie skróty, nie całe) i nie chce wyjść na Janusza ała "kurła kiedyś to było" ale da się zauważyć że wraz z 2009 rokiem i przelicznikami które są nową epoka, swoistym przejściem dyscypliny na półprofesjonalna (do profesjonalnej brakuje laserowego pomiaru odległości, nie wiem jakim cudem jeszcze tego nie ma w 2020) ale zabiło to pewien fun, dawniej jak ktoś odpalił petardę, nie ważne że ile wiało to miało gościa roznieść z radości, kilka czasem kilkanaście razy na konkurs mieliśmy wybuchy radości różnych skoczków bo jak ktoś skoczył daleko to się po prostu cieszył dziś, ok cieszą się ale daleko im do tego co kiedyś, pewnie spowodowane jest to tym że zawodnik nawet skacząc daleko nie jest pew y ze nie wyświetli się 12 miejsce bo wiatr, do tego zielona linia, gdy jej nie było swoją radość pokazywał bo wszedł mu skok, nie ważne że będzie na 3 czy 4 bo ktoś wcześniej skoczył jeszcze dalej, teraz wodząc że nie doskoczył to czemu ma się cieszyć? To było niesamowite, a najlepsze jest to że jak ktoś był w formie to nie potrzebował przeliczników i mimo różnych warunków i tak wygrywał. Ogólnie jestem za przelicznikami ale trochę mi smutno że dyscyplina straciła przez nie ta dzikość, ten taki składnik szaleństwa a może to nie przeliczniki a młode pokolenie sportowców jest inne?

  A co do lotów to czuję w kościach że Stoch będzie wysoko, Żyła i Wolny solidnie a Kubacki przybuli

 • Nowyskoczek5 profesor

  Szkoda że tylko zawody w Bad Mitterndorf i Vikersund będzie wliczane do klasyfikacji lotów.....

 • Major_Kuprich profesor
  Norwegowie

  Pewnie zdominują loty wraz ze Słoweńcami i Kraftem podobnie jak 2 lata temu.

 • alo profesor
  @anonim

  Wasiljew jedzie do Austrii?

 • alo profesor
  @luki2662

  Co ty gadasz? Wiatr max.2 m/s prognozuje yr.no

 • luki2662 doświadczony

  Coś czuję że zawodu zostaną odwołane. Na sobotę i niedzielę dla Austrii widać bardzo silny wiatr.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).