Adam Małysz po odwołaniu piątkowych lotów: Dawno nie było takiej zimy

 • 2020-02-14 14:27

- Norwegowie byli na obiekcie od rana, natomiast my cofnęliśmy się na dwie godziny do hotelu - mówi o dniu naszych zawodników Adam Małysz, dyrektor-koordynator ds. skoków i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. W piątek na Kulm w Bad Mitterndorf nie udało się przeprowadzić choć jednej serii. Drugie podejście nastąpi w sobotnie przedpołudnie.

- W drodze na Kulm otrzymaliśmy informacje, że trening został przełożony na 12:30. O 11 ogłoszono, iż skoki rozpoczną się o tej porze, więc przyjechaliśmy na obiekt. Na miejscu okazało się, że jednak nie... - relacjonuje czterokrotny mistrz świata.

- Zmiana logistyki rozbija każdy zespół tak samo, choć Norwegowie byli na skoczni od rana. Oni mieli dziś troszkę gorzej, myśmy spędzili więcej czasów na skoczni. Czy brak kwalifikacji w sobotę cokolwiek zmienia? Zawsze to kolejny skok. Kto ma się zakwalifikować, ten w równych warunkach i tak uzyska awans. Mam nadzieję, że nasi będą czerpać radość z latania - kontynuuje wiślanin.

- W tym sezonie pogoda nam nie sprzyja. Serie często są przekładane, bądź odwoływane. Dawno nie było takiej zimy, podczas której kręci wiatr, brakuje śniegu, a z nieba pada deszcz, zamiast białego puchu. Nie wiem, co dzieje się z tą zimą... Czy to ocieplenie klimatu? Górale nie wierzą w to stuprocentowo, przypominają sobie takie zimy. Trzeba sobie jakoś z tym radzić. Brak śniegu nie jest dużym problemem, dziś zmorą organizatorów jest wiatr - dodaje czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli. 

- Niemniej, zawodnicy muszą być gotowi na każdą ewentualność. W sobotę i niedzielę, jak mówią prognozy, ma być zdecydowanie lepiej. Miejmy nadzieję, że wszystko się odbędzie - kończy Małysz.

Korespondencja z Bad Mitterndorf, Tadeusz Mieczyński i Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5819) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).