Rozsądek ponad ryzykiem, Stoch i spółka polatają dopiero w sobotę

 • 2020-02-14 14:48

- Jeżeli miałoby być niebezpiecznie, wówczas byłoby to bez sensu - powiedział Kamil Stoch o potencjalnej możliwości latania na Kulm w Bad Mitterndorf, gdzie w piątek do skutku nie doszła żadna z trzech zaplanowanych serii. Oficjalny trening przełożono na sobotni poranek, a w zawodach wystąpią wszyscy zgłoszeni skoczkowie.

Pierwszą decyzją jury zawodów, wskutek mocnych podmuchów wiatru i intensywnych opadów śniegu z deszczem, było przesunięcie treningu z 11 na 12:30. Tuż po południu zaniechano jednak dalszych prób rozegrania jakiejkolwiek serii w piątek. - Oczywiście, że chcieliśmy poskakać, bo po to tutaj przyjechaliśmy - zaznacza Kamil Stoch.

Niemniej, 32-latek cieszy się, iż w piątek relatywnie szybko umożliwiono powrót do hoteli. - Jeżeli miałoby być niebezpiecznie, wówczas skakanie byłoby bez sensu. Szkoda, gdyby jedna seria treningowa miała trwać tak długo, jak było to przed tygodniem w Willingen, a więc trzy czy cztery godziny. W takiej sytuacji mija się to z celem - uważa aktualny wicemistrz świata w lotach narciarskich.

Czy dodatkowy dzień wolny, po odwołaniu niedzielnego konkursu w Willingen, korzystnie wpłynął na dyspozycję psychofizyczną naszego rodaka przed pierwszymi lotami tej zimy?- W porządku, wszystko jest super. W sytuacji, kiedy ma się więcej wolnego czasu, dobrze zając się tym, co się lubi.

Do tej pory Kamil Stoch raz zakończył pucharowe zmagania na Kulm na podium. Stało się to w sezonie 2011/12, kiedy drugi z niedzielnych konkursów dał Polakowi trzecią pozycję. Przed dwoma laty, gdy do skutku doszły tylko jedne zawody, zakopiańczyk otworzył trzecią dziesiątkę.

Korespondencja z Bad Mitterndorf, Tadeusz Mieczyński i Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4830) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • pawel96 profesor

  Zawsze miło widzieć Kamila, ale takie "wywiady" są bez sensu, już można odpuścić. Jeszcze jak np. odwołają niedzielny konkurs, to jako podsumowanie weekendu można, ale po odwołanym piątku wychodzi takie coś jak tutaj - "tak, bezpieczeństwo", "tak, wieje". Bez sensu, lepiej już odpuścić wywiady, ewentualnie przepytać trenera o zeszły tydzień i Sedlaka/Hofera o prognozy na jutro, męczenie zawodników nie ma sensu.

 • alo profesor

  Brak tych trzech skokow szczególnie na mamucie może mieć odbicie dzień później. Oddadza tylko jeden skok przed konkursem i to na zapoznanie skoczni. Potem nie ma marginesu błędu. Oczywiście skoczek w bardzo dobrej formie taki jak Kraft poradzi sobie i bez tego. Każda skocznia takiemu pasuje. Dzisiaj nasi podobno mają mieć zajęcia z doktorem Pernitschem.

 • dervish profesor

  Loty mają wiele wspólnego z cyrkiem.
  Cyrk cyrkiem ale zdrowie skoczków jest najważniejsze. Nie ma co obrażać się na jury, decyzja prawidłowa. Jedyne do czego od biedy można by się przyczepić to, że nie zapadła o pól godziny szybciej.

 • atalanta doświadczony

  Stoch ostatnio wymiguje się od wywiadów jak tylko może. Tak, tak, nie, tak - i do widzenia.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).