FC Pań w Villach: Triumf Yuki Seto

• 2020-02-15 10:55

Yuka Seto wygrała sobotni konkurs FIS Cup pań na skoczni w Villach (HS98). Reprezentantka Japonii zwyciężyła dzięki próbom na odległość 91,5 m oraz 98 m.

Na półmetku rywalizacji prowadziła Manuela Malsiner. Reprezentantka Włoch uzyskała 94,5 metra, dzięki czemu wyprzedzała Yukę Seto (91,5 m) oraz Pię Lilian Kuebler (85 m).

Tuż za czołową trójką plasowały się Stepanka Ptackova (86,5 m), Nozomi Maruyama (95,5 m) oraz Astrid Norstedt (88 m).

W finale udany odwet wykonały Japonki, które zakończyły zawody z dubletem. Triumf odniosła Yuka Seto (98 m), która o 5,1 punktu wyprzedziła Nozomi Maruyamę (97,5 m). Manuela Malsiner ostatecznie stanęła na najniższym stopniu podium z wynikiem 90 metrów.

Na czwartej pozycji konkurs ukończyła Pia Lilian Kuebler (89 m). Piąta była Sophie Sorschag (92,5 m), a szósta - Stepanka Ptackova (94 m).

Konkurs rozegrano w całości z 15. belki startowej.

Liderką cyklu FIS Cup jest - pewna triumfu w klasyfikacji końcowej - Klara Ulrichova (617 pkt.). Reprezentantka Czech wyprzedza swoją rodaczkę, Stepankę Ptackovą (370 pkt.) oraz Rumunkę Danielę Haralambie (346 pkt.). Piąte miejsce zajmuje Kinga Rajda (339 pkt.).

W niedzielę rozegrane zostaną finałowe zawody cyklu FIS Cup pań w sezonie 2019/2020. O 9:00 rozpocznie się seria próbna przed zaplanowanym na 10:30 konkursem w Villach.