FC Pań w Villach: Triumf Yuki Seto

 • 2020-02-15 10:55

Yuka Seto wygrała sobotni konkurs FIS Cup pań na skoczni w Villach (HS98). Reprezentantka Japonii zwyciężyła dzięki próbom na odległość 91,5 m oraz 98 m.

Na półmetku rywalizacji prowadziła Manuela Malsiner. Reprezentantka Włoch uzyskała 94,5 metra, dzięki czemu wyprzedzała Yukę Seto (91,5 m) oraz Pię Lilian Kuebler (85 m).

Tuż za czołową trójką plasowały się Stepanka Ptackova (86,5 m), Nozomi Maruyama (95,5 m) oraz Astrid Norstedt (88 m).

W finale udany odwet wykonały Japonki, które zakończyły zawody z dubletem. Triumf odniosła Yuka Seto (98 m), która o 5,1 punktu wyprzedziła Nozomi Maruyamę (97,5 m). Manuela Malsiner ostatecznie stanęła na najniższym stopniu podium z wynikiem 90 metrów.

Na czwartej pozycji konkurs ukończyła Pia Lilian Kuebler (89 m). Piąta była Sophie Sorschag (92,5 m), a szósta - Stepanka Ptackova (94 m).

Konkurs rozegrano w całości z 15. belki startowej.

Liderką cyklu FIS Cup jest - pewna triumfu w klasyfikacji końcowej - Klara Ulrichova (617 pkt.). Reprezentantka Czech wyprzedza swoją rodaczkę, Stepankę Ptackovą (370 pkt.) oraz Rumunkę Danielę Haralambie (346 pkt.). Piąte miejsce zajmuje Kinga Rajda (339 pkt.).

W niedzielę rozegrane zostaną finałowe zawody cyklu FIS Cup pań w sezonie 2019/2020. O 9:00 rozpocznie się seria próbna przed zaplanowanym na 10:30 konkursem w Villach.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup Pań 2019/20 >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1533) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Tomek1982 doświadczony

  Super Zawody były bo mnóstwo zawodniczek. Malsiner ostatnio w świetnej formie. Seto i Marujama to Światowy poziom.

 • pb88 początkujący
  Nieoficjalna klasyfikacja drużynowa FIS Cup Pań (gdyby kogoś interesowała)

  1. Słowenia - 1883
  2. Czechy - 1613
  3. Austria - 1304
  4. Polska - 960
  5. Niemcy - 803
  6. Rosja - 747
  7. Rumunia - 508
  8. Japonia - 398
  9. Chiny - 374
  10. Kazachstan - 368
  11. Węgry - 245
  12. Włochy - 211
  13. Szwajcaria - 149
  14. Kanada - 145
  15. Korea Południowa - 138
  16. Norwegia - 131
  17. Stany Zjednoczone - 100
  18. Ukraina - 93
  19. Gruzja - 36
  20. Szwecja - 30
  21. Finlandia - 27
  22. Wielka Brytania - 3

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).