Limity startowe na 7. period PŚ i PK 2019/2020

 • 2020-03-01 17:50

Weekendowe zawody Pucharu Świata w Lahti i Pucharu Kontynentalnego w Renie zakończyły szósty period sezonu 2019/2020 w skokach narciarskich. Tym samym poznaliśmy ostateczny podział miejsc dla ekip w ostatnim zimowym okresie startowym. Reprezentacja Polski będzie mogła wystawić siedmiu zawodników w Pucharze Świata oraz sześciu w Pucharze Kontynentalnym.

Puchar Świata:

Zgodnie z klasyfikacją rankingu WRL, liczbę sześciu zawodników na siódmy period Pucharu Świata otrzymały reprezentacje Austrii, Japonii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii.

Dodatkowe miejsca za wyniki z 6. periodu Pucharu Kontynentalnego przypadły z kolei Austrii (Clemens Aigner), Polsce (Maciej Kot) oraz Niemcom (Martin Hamann). Tym samym trenerzy Andreas Felder, Michal Dolezal oraz Stefan Horngacher będą mieli prawo wystawić aż siedmiu swoich podopiecznych podczas finałowych konkursów sezonu w Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund, rozgrywanych w ramach turnieju Raw Air.

Limity na VII period Pucharu Świata 2019/2020
(Oslo, Lillehammer, Trondheim, Vikersund)
Kraj Limit
Austria 7
Niemcy 7
Polska 7
Japonia 6
Norwegia 6
Słowenia 6
Czechy 4
Rosja 4
Szwajcaria 4
Finlandia 3
  Pozostałe kraje 2

Puchar Kontynentalny:

Zgodnie z najnowszym rankingiem CRL po zakończeniu szóstego okresu Pucharu Kontynentalnego 2019/2020, limit 6 miejsc na ostatni period cyklu uzyskały reprezentacje Austrii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii.

Na podstawie wyników z szóstego periodu FIS Cup 2019/2020, dodatkowe miejsca na finałowy zimowy period Pucharu Kontynentalnego 2019/2020 uzyskały natomiast reprezentacje Austrii (Marco Woergoetter), Słowenii (Mark Hafnar) i Niemiec (Tim Fuchs).

Limity na VII period Pucharu Kontynentalnego 2019/2020
(Lahti, Zakopane, Czajkowski)
Kraj Limit
Austria 7
Niemcy 7
Słowenia 7
Norwegia 6
Polska 6
Japonia 5
  Pozostałe kraje 3

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4653) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • tjzE weteran
  @Oczy Aignera

  Daniel Huber to też odpowiednik Kota.

 • Oczy Aignera profesor
  Jan Hoerl, czyli austriacki Maciej Kot

  Janek bardzo udanie rozpoczął obecny sezon, a ponadto po raz pierwszy w karierze indywidualnie stanął na podium PŚ. Z czasem jego rezultaty zaczęły się pogarszać. Dlaczego tak się działo?
  Odpowiedź jest dosyć prosta. Wystarczy sięgnąć pamięcią do zeszłorocznego sezonu letniego. 20-letni wówczas Austriak praktycznie nie startował przez cały ten okres. Co więc wtedy robił?
  Odbywał służbę wojskową mniej więcej w okresie maj-lipiec. Dopiero na przełomie lipca i sierpnia rozpoczął treningi.
  To po prostu musiało się odbić na dyspozycji Austriaka w dalszej części sezonu zimowego.
  Dzisiaj po nieudanym skoku na odległość 103 metrów widać było to, że jest załamany. On czasami chce zbyt wiele i dlatego nie zawsze mu wychodzi. To ambitny sportowiec.
  Podsumowując, Janek to austriacki odpowiednik Maćka Kota.

 • dejw profesor

  Aigner i Hamann do składów wskakują na swoim limicie. Niemcy do tego raczej nie będą ciągnąć słabiutkiego Freunda, powrót Freitaga też wydaje się wątpliwy, więc wróci też zapewne Baer.
  U Austriaków młodszy Huber zasłużył na dalsze starty, ale też Hoerl ogólnie cały sezon ma na duży plus, więc Felder może go chcieć uhonorować i nie zsyłać na koniec do PK.
  Kłopot wydawało się, że będą mieć Słoweńcy po zmniejszeniu limitu, ale Semenic mocno się postarał, żeby nie brać go przynajmniej na początek Turnieju. Szczególnie dzisiaj, kiedy wylądował w typowy dla siebie sposób na dwie nogi, nie walcząc w żaden sposób o telemark - co kosztowało go awans do 30ki.
  Jak to ostatnio bywa, największa komedia to maksymalna kwota dla Polaków.

 • bomos doświadczony

  Ze składu Austriaków powinien wypaść Hoerl. Na początku sezonu wyglądał naprawdę dobrze, ale zaliczył taki zjazd. A młodszy Huber pokazał się ostatnio z dobrej strony i zasłużył na szansę w RA. Gorszy od Jana nie będzie.

 • tjzE weteran
  @jma

  Nie zrozumiałeś:) Skoro Aigner wywalczył limit to oczywiste, że jedzie na Raw Air. Przez ten period w ramach 7 miejsca jeździł Huber, a że pokazał się z dobrej strony, a period się skończył to czemu nie może wskoczyć do składu za słabego Hoerla?

 • jma profesor
  @tjzE

  A Aigner tak ma cały czas skakać w tym PK dla innych?

 • tjzE weteran

  Ciekawe kogo weźmie Felder na Raw Air. Hoerl czy Stefan Huber? Stawiam na Hubera.

 • tibijczyk bywalec
  @anonim

  eksperci forumowi Cię nienawidzą!

 • Nowyskoczek5 profesor

  Ciekawe za kogo wskoczy Aigner . Według mnie powinien wskoczyć za Jana Hoerla .

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).