Koronawirus komplikuje pracę Mice Kojonkoskiemu

 • 2020-03-18 21:35

Władze Chińskiej Republiki Ludowej, która szczyt zachorowań na COVID-19 ma już za sobą, zarekomendowały natychmiastowy powrót do ojczyzny wszystkim jej obywatelom przebywającym w Europie. W związku z tym konieczny stał się powrót do Państwa Środka blisko trzydzieścioro skoczków i skoczkiń, podopiecznych Miki Kojonkoskiego, którzy w Kuopio przygotowują się do potencjalnego startu podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie.

- W Chinach uważa się, że sytuacja związana z koronawirusem jest w tej chwili dużo bardziej niebezpieczna w Europie niż w ich kraju - tłumaczy Kojonkoski w rozmowie z portalem Is.fi - Rząd chiński twierdzi, że powrót wszystkich obywateli do ojczyzny jest najlepszym rozwiązaniem. Być może tak właśnie jest. Ja ich rozumiem. Moi zawodnicy jeszcze w najbliższy weekend zostaną w Pekinie poddani szczegółowym badaniom na obecność koronawirusa. Następnie każdy zostanie przewieziony do swojej prowincji, gdzie mają spędzić dwa tygodnie w jednoosobowych pokojach, w całkowitej izolacji. 

- W naszym projekcie nie możemy sobie pozwolić na stratę choćby jednego dnia, trenujemy bez przerwy, na okrągło, ścigając się z czasem, ale w tej sytuacji nic nie możemy zrobić - dodaje były trener Austrii, Finlandii i Norwegii - Nikt nie wie jak długo to wszystko potrwa, będziemy próbowali sondować możliwość prowadzenia jakiegoś treningu naszych zawodników w izolacji. Nasz projekt rozwija się znakomicie, wielu ekspertów, patrząc na to, co robimy, zmieniło swoje postrzeganie dotyczące tempa nauki skakania na nartach. Byliśmy dotąd na dobrej drodze, by przygotować zawodników, których w Pekinie nie będą się wstydzić chińscy kibice.

Wczoraj rząd Finlandii zdecydował o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na terenie całego kraju, który ma potrwać do 13 kwietnia. Planowane jest m.in. pilne zamknięcie granic i ograniczenie dostępu do lekarstw. W Kraju Tysiąca Jezior odnotowano dotąd więcej przypadków zachorowań wśród osób młodych, w tym dzieci i młodzieży, niż w innych krajach. 

 


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5367) komentarze: (29)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @Oczy Aignera

  To był chyba konkurs indywidualny, ostatni w karierze Romørena. Na to wskazuje przynajmniej nagranie na YouTubie.

 • DanielBlanco bywalec
  @Oczy Aignera

  Poziom, jaki prezentował wymieniony przez ciebie dziennikarz najbardziej obrazuje fakt nazwania trenera kadry Niemiec Reinharda Hessa, Rudolfem Hessem, czyli personaliami niemieckiego zbrodniarza wojennego, jednego z najbliższych współpracowników Adolfa Hitlera.

 • Oczy Aignera profesor
  15 lat temu

  15 lat temu Mika Kojonkoski triumfował w Planicy. Cieszył się z rekordu świata i wygranej swojego podopiecznego - Bjoerna Einara Romoerena (albo "Einara Bjoernara Romoenena"). Tak Norwega nazwał Włodzimierz Szaranowicz w 2014 roku w trakcie konkursu drużynowego na Bloudkovej Velikance.

 • Bernat__Sola profesor
  @Bajlandopl

  Rozumiem, wiadomo, że teraz to wszyscy tylko nudzą o tym wirusie, ale tutaj faktycznie zaistniała sytuacja spowodowała utrudnienia, bo Mice zabrali zawodników. Także nie mam nic za złe redaktorom SJ.pl za ten artykuł.

 • kuba923 doświadczony
  @FanKamil1234

  Przecież mają już ośrodki skoków, i z nich raczej nie korzystają

 • Bajlandopl weteran
  @Bernat__Sola

  Być może jestem przewrażliwiony, ale hasło koronawirus znalazłem ostatnio w puszce z tuńczykiem, jeśli rozumiesz ironię. Niedługo wrzucą newsa, że ze względu na koronawirusa nie miał się czym podetrzeć.

 • Wojciechowski profesor
  @Bernat__Sola

  Najpewniej tak.

 • Bernat__Sola profesor
  @Bajlandopl

  Ja clickbaitu w tym artykule nie widzę.

 • Bernat__Sola profesor
  @Wojciechowski

  Punkty w drużynie się liczą? (Tak, wiem, że Chińczyków to raczej nie dotyczy.)

 • Wojciechowski profesor
  @EmiI

  Każdy miał, ale jednocześnie czysto formalnie Korea Południowa mogła zgłosić drużynę tylko wtedy, gdyby zdobyła przynajmniej cztery miejsca z rankingu olimpijskiego. A zdobyła tylko dwa.

 • Kolos profesor
  @Wojciechowski

  No cóż, jeszcze sporo czasu więc nie zgłębiałem szczegółów. Jeśli nic się nie zmieniło jakoś znacznie to ostatnim czasie by wywalczyć prawo startu w IO wystarczyło mieć na koncie jakiekolwiek punkty PK i tyle.

  Więc któryś z Chińczyków pewnie ciuła jakieś pkt. Zwłaszcza jak po drodze trafi się jeszcze jakiś słabo obsadzony konkurs PK.

 • Wiewior bywalec

  Kojonkowski zarażony kononowirusem !!

 • FanKamil1234 bywalec
  @kuba923

  Skocznie mają po igrzyskach służyć jako centrum treningowe dla chińskich skoczków i skoczkiń.

 • Wojciechowski profesor
  @Kolos

  O kryteriach już pisałem wcześniej. ;)

 • Cinu weteran

  Mają kasę, mają trenera z najwyższej półki, mają skocznie. Tylko skoczków nie mają.

 • kuba923 doświadczony

  Tylko ciekawe co się stanie z tymi wszystkimi skoczkami i skoczkiniami po igrzyskach... Czy może nadal będą skakać w zawodach FIS? Czy może od czasu do czasu jakaś chińska skocznia się pojawi w PK, FC? Bardzo mnie to zastanawia, fajnie by było gdyby Chińczycy zostali trochę w skokach na dłużej. Z innej beczki może ktoś wie czy skocznie w Yabuli lub Beidahu nadal są używane?

 • Kolos profesor
  @Wojciechowski

  Pytanie jakie będą kryteria kwalifikacji. Ale myślę, że do 2022 roku znajdzie się 1-2 chińskich skoczków zdolnych zdobyć jakieś drobne punkty w PK. A to może już starczyć do jednego miejsca na IO, resztę na drużynówkę skaperuje się jak Koreańczyków...

 • Kolos profesor
  @EmiI

  Nie, tylko dwóch wywalczyło prawo startu na IO (a i to nie do końca jedno miejsce przybyło im po rezygnacji innych), trzeci do drużyny był kombinator norweski której w tej dyscyplinie miał prawo startu w IO a nie w skokach, a czwarty to już w ogóle był po za wszelkimi zasadami dopuszczony.

  Taka żonglerka zasadami, ale generalnie z korzyścią dla skoków, to co w zasadzie nie ma co krytykować.

 • DanielBlanco bywalec
  Proces kwalifikacyjny do IO w Pekinie

  Mimo, że regulamin utworzono i ogłoszono w grudniu 2019, to można powiedzieć, że nic nie wiadomo na temat zasad kwalifikacji na IO.
  Ponad 2 lata przed inauguracją poprzednich IO w 2018 również utworzono regulamin. Od 1 lipca 2016 wyniki liczyły się do ustalenia limitów startowych. W październiku 2017 jednak, czyli ponad 15 miesięcy od rozpoczęcia procesu kwalifikacyjnego, zmieniono zasady... Kompromitacja

 • EmiI profesor
  @Kolos

  Tylko wtedy każdy z tych Koreańczyków miał prawo startu na IO, na zasadzie prawa startu w PŚ.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).