Polacy trenują w Predazzo

 • 2004-10-19 15:18

Polscy skoczkowie z kadr A, B i C, we włoskim Predazzo, rozpoczęli ostatni etap przygotowań na igelicie do sezonu zimowego. Oprócz kilkunastu zawodników, do Val di Fiemme udali sie także szkoleniowcy wszystkich ekip, fizjoterapeuta oraz biomechanik.

Wszystko to nasi reprezentanci mają za darmo, gdyż w tym sezonie na swych strojach będą nosić nazwę regionu Trentino.

Szczególnie duże znaczenie ostatnie przygotowania do zimy, mają dla najstarszego zawodnika polskiej kadry - Roberta Matei.

Mateja tego lata wygrał klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego, a także dwukrotnie sięgał po srebrny medal Mistrzostw Polski, ustępując nieznacznie tylko Adamowi Małyszowi.

"Formę zawdzięczam zmianom w treningu. Psychicznie do skoków podchodzę bardziej na luzie, hamuję emocje." - zdradza Robert Mateja.

Kolejnym etapem przygotowań polskiej kadry do zbliżającego się wielkimi krokami Pucharu Świata, będzie prawdopodobnie trening na śniegu na którymś z fińskich obiektów, być może w Rovaniemi, gdzie tradycyjnie zima przychodzi najwcześniej.


tad, źródło: SE+własne
oglądalność: (5170) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  Co wy chcecie od Klimka Murańki ??!! Ja nie wiem wy chyba w ogóle nie wiecie kim on jest !! Jak możecie chcieć aby Klimek startował w Pucharze Świata jak on ma 10 lat ??!!Klimek nie mógł startować na Mistrzostwach Polski na Wielkiej Krokwi a co dopiero w Pucharze Świata.Ma jeszcze bardzo duzo czasu na stary w Pucharze Świata.

 • anonim

  no wszytscy zaczynąja zimowe treningi od finlandii njawięcej sniegu hih jak tam musi być zomnikutko:D a Klimka to mozer jednynie jako przeskoczka bo przeciez za mały:))))on ma jeszcxze czas na takie skoki!

 • anonim
  KADRY A B C

  SRAŁY MUCHY BĘDZIE WIOSNA, BĘDZIE LEPIEJ TRAWA ROSŁA......

 • AdJ początkujący
  do adamek77

  A ja mam nadzieję, że Twoja wypowiedź na tym forum zostanie najzwyczajniej w świecie zignorowana

 • anonim
  A gdzie Klimek?

  Mam tylko nadzieję że Klimek zagości w tym sezonie w Pucharze Świata...A jak tam wyniki debaty Bush - Kerry? ;)

 • anonim
  Nie do wiary- aż 24 - ech?

  Czy Kowal też trenuje ? Jeśli tak to powinnobyć ich tam 24-ech- super!

 • AdJ początkujący
  fajowo że razem

  ...wszystkie trzy kadry - dawno tego nie było, szczególnie C była zaniedbywana. Ciekawe, czy to trwała tendencja. Chyba dobrze jak jest przepływ skoczków i myśli trenerskiej między kadrami :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).