Michal Doležal przyjechał do Polski i przeszedł test na koronawirusa

 • 2020-05-13 21:22

- W poniedziałek, po dotarciu do Polski z Radkiem Žídkiem, zostaliśmy przetestowani na obecność koronawirusa w organizmie. Wynik przyszedł kolejnego dnia rano i okazał się negatywny, więc mogliśmy przystąpić do zajęć z kadrą - mówi Michal Doležal, który w tym tygodniu po raz pierwszy od zakończenia sezonu 2019/20 pojawił się w naszym kraju.

- Po przejściu testu widziałem się już z zawodnikami. Do wtorku byłem w Zakopanem, a następnie udałem się w Beskidy, do Wisły i Szczyrku. Jeszcze w czwartek będziemy obecni na zajęciach treningowych, a następnie wracamy do swojej ojczyzny. Głównym celem mojego przyjazdu jest chęć spotkania się z wszystkimi i przedstawienia wizji pracy w najbliższych miesiącach. Mowa o działaniach na skoczni, w sali gimnastycznej czy na terenie siłowni - tłumaczy nam czeski szkoleniowiec, który od momentu przedwczesnego końca ostatniej edycji Pucharu Świata przebywał w domu.

- Mamy zaświadczenie, że jesteśmy pracownikami Polskiego Związku Narciarskiego, co jest pomocne na przejściach granicznych w obie strony. Wracając musimy posiadać też informację o negatywnym wyniku testu na koronawirus - dodaje główny trener naszej reprezentacji.

Opinia publiczna została zaskoczona w momencie ogłoszenia nowego podziału poszczególnych grup szkoleniowych Polskiego Związku Narciarskiego. Jakie są kulisy powstania kadry narodowej, która w sezonie 2020/21 będzie liczyła aż dwunastu skoczków? - Pandemia nie miała na to wpływu. Dyskutowaliśmy o tym jeszcze przed końcem sezonu zimowego. Mieliśmy różne warianty, ale najwięcej argumentów przemawiało za rozwiązaniem łączącym kadry A i B. Wszyscy mają potencjał. Uważam, że przy odpowiednim poukładaniu obowiązków będzie to funkcjonować bardziej efektywnie.

Jak wygląda sytuacja zdrowotna w całej reprezentacji? - Członkowie zespołu są zdrowi, więc wszystko jest w porządku. Zawodnicy są mocni i nikt nie wykazuje objawów chorobowych. Widać w nich dużą motywację i głód treningów na skoczni - zapewnia 42-latek.


Tadeusz Mieczyński i Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2361) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • W Punkt doświadczony

  Zastanawiam się po co w ogóle przyjeżdżał?
  Zbadac się na koronowirusa? Mógł to zrobić w Czechach.

 • dejw profesor

  Co za typ.. Nawet takiego łatwego testu nie potrafi zdać...

 • Kuba123456789 bywalec

  Chyba kazdy sie domyslał jaki bedzie wynik 😷:)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).