Podskoki lotników - Norwegowie wracają do akcji

 • 2020-05-14 11:35

Od 66-metrowego obiektu w Oslo rozpoczęły się wiosenne przygotowania drużynowych mistrzów świata w lotach narciarskich do sezonu 2020/21. W tegotygodniowich zajęciach udział wzięli skoczkowie zamieszkujący region stolicy Norwegii.

W ostatnich dniach norweska federacja pochwaliła się za pośrednictwem mediów społecznościowych, że na kompleksie Midtstuen pojawili się reprezentanci kraju, którzy po raz pierwszy od momentu przedwczesnego zakończenia sezonu zimowego zasiedli na belce startowej. Najbardziej znaną postacią w tym gronie był złoty medalista ostatnich mistrzostw świata w lotach - Daniel-Andre Tande.

Trenerzy Norwegów zarządzili, iż pierwsze zajęcia - jak bywa to w przypadku wielu reprezentacji będących na początkowym etapie przygotowań do Pucharu Świata - będą miały miejsce na średniej skoczni. We wtorek, mimo niewielkiego rozmiaru obiektu, zawodnikom wyraźnie przeszkadzał silny wiatr hulający w okolicach wzgórza Holmenkollen. Spore problemy w locie mieli m.in. Sondre Ringen czy wspomniany Tande, co można wywnioskować z nagrań opublikowanych na Instagramie.

Sesja na skoczni odbywała się ściśle określonym reżimie sanitarnym. Warunkami pracy z kibicami podzielił się m.in. Joacim Oedegaard Bjoereng, który do skoków przygotowywał się w samochodzie, służący tego dnia również za szatnię.

Odmrażanie zajęć na skoczni zaczęło się także w innej części północnej Europy - w Finlandii. Susanna Forsstroem zamieściła w sieci nagranie z kompleksu Salpausselkae w Lahti, gdzie pierwsze wiosenne szlify zbierał m.in. syn Janne Ahonena - Mico, który minionej zimy po raz pierwszy w karierze przystąpił do kwalifikacji zawodów rangi Puchar Świata.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1614) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Agent99 weteran
  Tytuł alternatywny

  Ostra solówka lotników z maluchem- Andre Tande r*ucha pandę i ekipa wracają do akcji.

 • Agent99 weteran
  @alo

  Od jakiegoś czasu Żyła w połowie stara się naśladować Michaela Neumayera(mocno odchylona sylwetka w locie).

 • alo profesor
  @Oczy Aignera

  Ostatnio Kot próbuje tak skakać.

 • Oczy Aignera profesor
  Styl Michaela Neumayera

  Któryś z Norwegów chciał skoczyć w stylu Michaela Neumayera (skrzyżowane narty i mocno odchylona od nich sylwetka). Wczoraj oglądałem olimpijski konkurs na normalnej skoczni w Pragelato i zdałem sobie sprawę z tego, że Niemiec mógł zdobyć złoty medal, gdyby tylko skakał lepiej stylowo. Pod względem odległości był wtedy najlepszy.

 • Tomek88 profesor

  Miło słyszeć,że kolejne reprezentacje powoli zaczynają przygotowania do sezonu i wracają na skocznie. Co do skoczni w Oslo to tam w sumie zawsze są problemy z wiatrem.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).