Andreas Felder pomoże Włochom

 • 2020-05-15 22:13

Włoski Związek Sportów Zimowych (FISI) ogłosił składy kadr narodowych, które będą obowiązywały w sezonie 2020/21. Nieoczekiwaną współpracę z tamtejszą federacją nawiązał dotychczasowy trener Austriaków - Andreas Felder.

Szkoleniowiec, który po doprowadzeniu Stefana Krafta do drugiej Kryształowej Kuli w karierze zdecydował się na odejście z rodzimej reprezentacji, postanowił pozostać w środowisku skoków narciarskich na innych warunkach. Jak się okazuje, 58-letni Tyrolczyk w najbliższym sezonie wesprze Włochów, którym będzie służył doświadczeniem jako doradca trenerów żeńskiej i męskiej kadry narodowej. Nowa rola Austriaka pozwoli mu na łączenie życia zawodowego z prywatnym, czego nie dało się zrobić w przypadku bardziej absorbującego prowadzenia reprezentacji swojego kraju.

Status członka męskiej kadry A mężczyzn otrzymał tylko Alex Insam (1997). Na krajowym podwórku towarzyszyć będą mu juniorzy - z poziomu kadry B - Giovanni Bresadola (2001), Francesco Cecon (2001), Mattia Galiani (2002) oraz Daniel Moroder (2002). Trzyosobową kadrę młodzieżową stworzą Andrea Campregher (2001), Davide Moreschini (2005) oraz Martino Zambenedetti (2006). Opiekunem reprezentacji pozostanie Andrea Morassi.

Nominację do kadry A kobiet, po zakończeniu kariery przez Elenę Runggaldier, otrzymały najstarsze siostry Malsiner - Manuela (1997) oraz Lara (2000). W kadrze B ulokowane zostały Jessica Malsiner (2002), Martina Ambrosi (2001) i Giada Tomaselli (2003). Jedynaczką w zespole młodzieżowym będzie Noelia Vuerich (2006). Panie szkolić będzie Sebastian Colloredo.


Dominik Formela, źródło: fisi.org
oglądalność: (3752) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • tjzE profesor
  @Tomek88

  Na stronie FIS to i Biegun jest oznaczony jako aktywny zawodnik.

 • Tomek88 profesor
  @alo

  Też się zastanawiam. Dziwne,że nie ma go w kadrach bo nigdzie nie pojawiła się informacja o zakończeniu kariery i na stronie FIS dalej pisze,że jest aktywnym zawodnikiem.

 • Pavel profesor
  @Kolos

  Na PŚ jeździć to może zupełnie losowy pan Zygmunt wszystko rozstrzyga się podczas przygotowań do sezonu.

 • alo profesor

  Ciekawe co z Ceconem. Wątpie że ot tak sobie wywalili go poza kadry. Nielogiczne by to było bo gość w ubiegłym sezonie był najlepszym z Włochów. Czasami w PK szczególnie udawały mu się pojedyncze próby

 • Kolos profesor
  @Pavel

  No nie, Horngaher jeździł na wszystkie Puchary świata z kadrą, był z nią. Felder raczej nie pojeździ.

 • Nowyskoczek5 profesor
  @ms_

  Cecon był w poprzednim sezonie liderem u Włochów.

 • Szymon44 doświadczony
  Federico Cecon

  Ciekawe, albo zakończył karierę albo po prostu nie ma go w kadrach.

 • ms_ bywalec
  Federico Cecon

  Dziwne, że nie ma go w kadrach, mam nadzieję że nie zakończył kariery. W ostatnim sezonie zdarzało mu się być lepszym od Insama, więc to trochę dziwne.

 • pogromca januszy doświadczony
  Żeby nie skończyło się na...

  ...powtórce z Kuttina i Francuzów.
  A tak poważnie, mam nadzieję że coś niecoś ruszy u makaroniarzy.

 • Tomeson profesor

  Wzięli tylko Francesco, a pozostałych dwóch Federico i Alexandra olali. Hm, trochę dziwne...

 • Pavel profesor
  @Kolos

  Da się, da. Horngacher prowadził polską kadrę z doskoku mieszkając w Niemczech, Dolezal też mieszka w Czechach. Wszystko opiera się na rozpisaniu planu treningowego i znalezieniu sobie ludzi, którzy będą doglądać jego realizacji. Czy Włochom coś ta współpraca da, nie wiem, ale co im szkodzi spróbować, jakoś trzeba podnieść poziom bo destrukcyjnym okresie pracy trenera Kruczka.

 • Kolos profesor

  Bez pełnej współpracy i sztabu to efekt takiegio doradzania będzie żaden. Na odległość i z dosky niczego, budować się nie da.

  Włosi tylko niepotrzebnie utopią w tym masę pieniędzy. Bo przecież Fettner na pewno nie doradza za darmo.

 • wiatrhula111 profesor

  Taka rola niewiele zmienia, Zografskiemu Pointner w ten sposób nie pomógł, Felder też nie będzie w stanie w duży sposób pomóc Insamowi, do tego jest potrzebny profesjonalny sztab, a nie jeden fachowiec, który i tak nie będzie miał żadnych funkcji sprawczych.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Federico poza kadrami

 • kuba923 doświadczony

  Co się stało z Federico Ceconem?

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @Seba Aka Krzychu

  Olali go i nie włączyli do grupy

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  O kurde

  Gdyby tak się za Insama wziął... :)

 • Seba Aka Krzychu bywalec

  A co z Federico Ceconem?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).