Holendrzy szukają skoczków

 • 2004-10-26 10:02

Holandia nie należy do tradycyjnych narodowości rodziny skoków narciarskich. Zawodnicy startujący w konkursach na arenie międzynarodowej zajmują odległe miejsca. Z tego względu Związek Narciarski postanowił postawić na szkolenie juniorów, którzy w przyszłości uczyniliby Holandię potęgą w tej dyscyplinie.

31 października odbędzie dzień zapoznawczy dla wszystkich chętnych, którzy zgłoszą swój udział odpowiednio wcześniej. Impreza adresowana jest do dzieci w wieku 9-11 lat. Obowiązkowe jest ubezpieczenie w razie nieszczęśliwego wypadku. Sprzęt uczestnicy powinni mieć własny. Istnieje jednak możliwość wynajęcia go na miejscu.

Dzień zapoznawczy będzie polegał na tym, iż juniorzy odbędą trening, który pozwoli wyłonić najzdolniejszych zawodników. Opiekunem jest Konrad Kral, trener kadry młodzików. Uczestnicy, którzy zostaną zakwalifikowani trenować będą przez najbliższe pół roku w Holandii. Potem zostanie podjęta ostateczna decyzja, czy kandydat na skoczka zostanie przyjęty do reprezentacji juniorów. Dla szczęśliwców rozpocznie się intensywny okres przygotowań na skoczniach niemieckich.

Jeśli Holandia zrealizuje swoje szczytne plany, być może w dalekiej przyszłości porównywana będzie do wielkich federacji narciarskich jak Austria lub Finlandia.


Skia, źródło: www.ski.nl
oglądalność: (6091) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • mateo początkujący

  Może joł oni nigdy nie będom lepsi nawet od Estoni a co dopiero od Polakow złaszcza ze mamy duzo młodych talętów

 • Piotrek z Siedlec początkujący
  holandia

  Niech się lepiej panczenami zajmą bo w tym są potęgą.

 • anonim

  Raczej nawet ze zdolnymi juniorami Holendrzy wiele nie osiągną. Nawet n.p.,jakby Kreuzer był w 15 PŚ,to skończy karierę i co?

 • Bartosz początkujący
  Kadra Holandii.

  Oto moi kandydaci (Kadra A) :

  1.Christoph Kreuzer
  2.Jeroen Nikkel
  3.MAYR Ingemar

  Trenerem,Holandi powinien zostać HG.W. Kałakucki

 • anonim

  niech te holendry zajmią się produkcją sera a nie skakaniem

 • anonim
  ski dżampy

  fajnie

 • anonim

  oni są pojarani,nie?

 • anonim

  Ej kto tu sie podszywa za mojego brata!

 • Boy profesor

  Rzeczywiście na tym zdjęciu van Baarle wyszedł strasznie.Czy on naprawde tak wygląda czy to tylko takie zdjęcie ?? Ciekawe!

 • anonim

  może podeślemy im tonia tajnera,niech nielot kompromituje inny kraj

 • Andy początkujący

  Czy ktoś wie co się dzieje z Ingemarem Mayrem i Kreuzerem? Czy oni jeszcze skaczą?

 • kisiel początkujący

  jaaakie zdjecie wooooow ludzie. Nikt mi nie powie, ze ten gosc wyglada normalnie przynajmniej na tym zdjeciu

 • anonim
  Baarle

  Jak ten Van Baarle wygląda!!!a,fujjj!ojeny...buehehehe hahaha!

 • anonim

  nie do tematu ale Emiltek zglos sie do mnie tu moj e mai BCzechowski@aol.com

 • anonim

  a czy to wazne jaki plaski kraj .... moga se gorki pobudowac o jakich nam sie nawet nie mysli ... doswiadczenie maja w zdobywaniu nowego kawalka kraju .... ... a propos co jest z nepalem albo chinami lub tybetem....indie i te inne poboczne kraje jak buthan lub afganistan tam maja takie gorki ze sie w pale nie miesci i co .. nic .... a co u nas piekne skocznie i czego dokonalismy Fortuna .. to byla richtig fortuna ..Fijas i Malysz a co oprocz tego .... mlodych tak jak ja to widze to zmarnuja .... trzeba starego rygoru ... pozdrawiam

 • anonim

  haha watpie zeby kiedykolwiek byli lepsi od Polakow czy choćby Rosjan o Niemcach czy Finach nie mówiąc. ale to dobrze ze chcą uprawiac skoki w takim "płaskim" kraju jak Holandia.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).