Mechler i Diethart w sztabie reprezentacji Niemiec

 • 2020-05-16 14:45

W ostatnich dniach Niemiecki Związek Narciarski (DSV) opublikował kadry na sezon 2020/2021. W sztabie szkoleniowym reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów znaleźli się m.in. dwaj byli znani skoczkowie.

Maximilian MechlerMaximilian Mechler

Maximilian Mechler w nowym sezonie będzie pełnił funkcję trenera kobiecej kadry 1B, a więc zaplecza drużyny narodowej. W tej grupie znalazły się Gianina Ernst, Pauline Hessler, Agnes Reisch i Anna Rupprecht. Były niemiecki skoczek ma pracować w Oberstdorfie, gdzie będzie zajmował się treningami i przygotowaniami zawodniczek do zawodów rangi Pucharu Kontynentalnego.

– Cieszymy się z tego, że udało nam się zatrudnić Maximiliana na bardzo ważną funkcję łącznika między kadrami 1A i 2A. Jako zawodnik, startujący kiedyś w Pucharze Świata, posiada on ogromną wiedzę na temat skoków narciarskich. Z powodzeniem ukończył szkołę trenerską i przez ostatnie kilka lat rozwinął wielu zawodników jako szkoleniowiec w regionalnej bazie w Isny. Dlatego uważamy, że podpisanie umowy z Maximilianem jest wzbogaceniem całego naszego systemu – zaznaczył dyrektor sportowy Niemieckiego Związku Narciarskiego, Sepp Buchner.

Mechler zakończył karierę po sezonie 2013/2014. W przeszłości raz uplasował się na podium zawodów Pucharu Świata. Miało to miejsce 6 grudnia 2003 roku w Trondheim, kiedy zajął 3. miejsce. 36-latek, pochodzący z Badenii-Wirtembergii, ma na swoim koncie również drużynowy brąz mistrzostw świata juniorów w Karpaczu (2001) oraz srebrny medal w rywalizacji zespołowej, wywalczony podczas mistrzostw świata w lotach w Vikersund (2012). Na tej samej imprezie ustanowił swój rekord życiowy w długości lotu, osiągając 222,5 metra.

Innym znanym skoczkiem, który dołączył do sztabu niemieckiej kadry, jest Thomas Diethart. Będzie on jednym z czterech szkoleniowców prowadzących juniorską kadrę 2B, do której należą skoczkowie z roczników 2004-2006. – Z niecierpliwością czekam na to, aby wesprzeć swoją wiedzą młodych ludzi w ich drodze na szczyt – czytamy słowa zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2013/2014 na łamach portalu sport1.de.

28-letni Austriak niedawno ukończył kurs trenerski w Tyrolskim Związku Narciarskim. Najlepszym wyniki odnosił w sezonie 2013/2014. Oprócz zdobycia Złotego Orła, trzykrotnie plasował się wówczas na podium konkursów Pucharu Świata. Wygrał on w Garmisch-Partenkirchen i Bischofshofen, a w Oberstdorfie był 3.

Podczas igrzysk olimpijskich w Soczi Diethart był bliski medalu na skoczni normalnej, zajmując 4. lokatę. Na dużym obiekcie sięgnął natomiast z kolegami z zespołu po wicemistrzostwo olimpijskie.

Zawodnik reprezentujący niegdyś klub UVB Hinzenbach zakończył przygodę ze skokami w kwietniu 2018 roku. Duży wpływ miały na to dwa groźne upadki. Pierwszy z nich miał miejsce na treningu przed konkursem Pucharu Kontynentalnego w Brotterode w 2016 roku, natomiast drugi pod koniec 2017 roku – w czasie zgrupowania w Ramsau.


Wojciech Skucha, źródło: skispringen.com, sport1.de
oglądalność: (2297) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bocian bywalec

  Diethart to jeden z tych niewielu skoczków, którego po prostu nie znosiłem. Końska twarz (przepraszam) i ta świnka jego rodziców były okropne. Dobrze, że to był tylko jednoturniejowy wystrzał.

 • Agent99 weteran
  @Oczy Aignera

  Brakuje jeszcze, żeby znalazło się ono na stronie wikipedii.

 • Oczy Aignera profesor
  Główne zdjęcia w Google

  Thomas Diethart ma "ładne" zdjęcie główne w wyszukiwarce Google. Jeszcze lepsze posiada bramkarz Wojciech Małecki.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).