Jedyne takie w drużynie. Stefan Hula testuje nowe narty

 • 2020-06-17 13:25

- Chcę sprawdzić jeszcze jedną rzecz, która czasami nie dawała mi spokoju - zapowiadał Stefan Hula na przełomie marca i kwietnia, kiedy zadeklarował chęć dalszej walki o miejsce w kadrze narodowej. 33-latek, który jest najstarszym członkiem reprezentacji na sezon 2020/21, pierwsze zgrupowania poświęcił testom nart od nowego producenta.

Mowa o sprzęcie firmy S.K.I. reklamowanym marką Fluege.de, z którego minionej zimy korzystali m.in. Marius Lindvik, Stephan Leyhe czy Timi Zajc. - Jestem w trakcie testów. Zacząłem na nich skakać w Zakopanem. Pierwsze próby oceniam dobrze, ale jak to się rozwinie? Przekonamy się niebawem - relacjonuje mistrz Polski z 2017 roku, nawiązując do czerwcowego obozu szkoleniowego na Wielkiej Krokwi.

Zobacz też: Stefan Hula: Nie składam broni!

Hula przez ostatnie dwa sezony, podobnie jak większość reprezentantów Polski, posługiwał się nartami produkowanymi przez firmę Fischer. Stało się tak, gdy w 2018 roku ze skoków wycofał się SPORT 2000, jego dotychczasowy dostawca nart, którego podopiecznych "przekazano" pod skrzydła Fluege.de. Z tego typu transferu zrezygnował jednak nasz rodak. - Moim wyborem był Fischer, który też produkuje bardzo dobre narty skokowe, ale sprzęt SPORT 2000 bardziej mi odpowiadał. Czym to się objawia? Mam większą pewność do nart, a w powietrzu czuję lepszą pracę i pomoc z ich strony.

Mieszkaniec Szczyrku, w przypadku podjęcia decyzji o nawiązaniu współpracy z marką Fluege.de, będzie jedynym członkiem kadry narodowej występującym na takim sprzęcie. - Zmiana nart nie jest jeszcze pewna, ale na tym etapie testów jestem pozytywnie zaskoczony. Mam sporo czasu, więc chcę sprawdzić jeszcze inny model - dodaje drużynowy medalista olimpijski oraz mistrzostw świata w lotach narciarskich z 2018 roku.

Pozostała jedenastka Biało-Czerwonych skacze na sprzęcie szykowanym przez firmę Fischer. Czterech zawodników - Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jakub Wolny oraz Piotr Żyła - występuje na "deskach" tego producenta markowanych przedsiębiorstwem BWT.

Narty członków kadry narodowej
Zawodnik Data urodzenia Narty
HULA Stefan 29.09.1986 Fluege.de*
JUROSZEK Kacper 5.06.2001 Fischer
KOT Maciej 9.06.1991 BWT (Fischer)
KUBACKI Dawid 12.03.1990 BWT (Fischer)
MURAŃKA Klemens 31.08.1994 Fischer
PILCH Tomasz 20.10.2000 Fischer
STĘKAŁA Andrzej 30.06.1995 Fischer
STOCH Kamil 25.05.1987 Fischer
WĄSEK Paweł 2.06.1999 Fischer
WOLNY Jakub 15.05.1995 BWT (Fischer)
ZNISZCZOŁ Aleksander 8.03.1994 Fischer
ŻYŁA Piotr 16.01.1987 BWT (Fischer)

* - faza testów.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6531) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kolos profesor
  @mokulowski@wp.pl

  Małysz skakał na Rossigniolach tylko w początkach kariery, swoje największe sukcesy odnosił na Elanach, a pod koniec kariery skakał na Fischerach

 • wiola4697 profesor

  Stefek od zawsze kojarzył i będzie mi się kojarzył ze skakaniem na nartach sport2000

 • Oczy Aignera profesor
  @janbombek

  Amman to stolica Jordanii.

 • Bajlando bywalec
  @mokulowski@wp.pl

  Nart "Bizzarda" nigdy nie było.

 • mokulowski@wp.pl bywalec

  Filiege.de to też Fischer!!! Tylko te malowania są zupełnie inne. Niestety nie ma już ani Atomica, ani też Rossignola - na tych drugich skakał Adam Małysz. Bizzarda też nie ma o ile je ktoś pamięta. No a Slatnar to jest dawny Elan który po prostu ogłosił, że nie będzie produkował nart skokowych - co ciekawe Elan przez wycofaniem się ze skoków produkował narty męskie i żeńskie. Różniły się kolorami - żeńskie były różowe bądź fioletowe. Jestem facetem i nie mam zdolności odróżniania innych kolorów. niż podstawowe. Natomiast co do Stefka... no cóż Sport2000 na bazie Fischera był świetnym wyborem. Janek Ziobro na nich latał... a najbardziej znany to był/jest Jurij Tepes, fantastyczny lotnik. No a BWT? To jest potężny przedsiębiorca który szturmem wszedł na rynek . Zarówno do skoków - sponsorował czeską reprezentację, jak i również nawiązał współpracę z zespołem F1 Force India/Racing Point/Aston Martin - którą nie wiem czy zerwali... A co do skoków to nie tylko nasi są z BWT :) Najbardziej znany to R.Kobayashi, który grzmocił rywali jak chciał 2 sezony temu. Na resztę nie mam czasu.

 • fbkrystiann@gmail.com początkujący
  Sport 2000

  Przecież sport 2000 były produkowane przez Fischer a samo malowanie nart to reklama którą wykupił sobie ten właśnie sklep sportowy, więc czy mówienie że forma Huli się rozsypała po przejściu na Fischery ma sens?

 • Oczy Aignera profesor
  Adam Niżnik

  Adam Niżnik także skacze na nartach Fluege.de.

 • janbombek bywalec

  Może Stefek wypali w nadchodzącym sezonie na tych nowych deskach, jak Amman w sezonach olimpijskich.

 • Agent99 weteran

  "Mam większą pewność do nart, a w powietrzu czuję lepszą pracę i pomoc z ich strony". Mowa o nartach Sport 2000. To pokazuje jak sprzęt ma kluczowe znaczenie dla skoczka. To wskazuje, dlaczego od 2 sezonów Stefan wygląda bardzo źle w locie. Skacząc w nartach Sport 2000, Stefek prezentował się kapitalnie w powietrzu. Rywalizując w Fischerach, wszystko się rozsypało. Mam nadzieję, że Fluege de, będą dla Stefana odpowiednie i faza lotu będzie znacznie lepsza, aniżeli teraz.

 • Uve Kolarz bywalec
  Jemu już nic nie pomoże

  Tylko szelki i kapcie. Niech się stara o posadę smarowacza nart. Czas ustąpić młodszym

 • Seba Aka Krzychu bywalec

  Mam nadzieję, że w nowych nartach będzie lepiej skakał.

 • King profesor

  I właśnie odkąd Stefan zaczął skakać w Fischerach jego dyspozycja poszła znacząco w dół. Coś w tym może być, zobaczymy czy zmiana nart sprawi, że będzie lepiej niż było ostatnio.

  Można mówić, że sprzęt to dodatek i najważniejsza jest forma, bo bez formy to i najlepszy sprzęt nie pomoże. Ale nie ma co ukrywać fakt jest taki, że skoki poziomem poszły mocno w górę i aktualnie z całą pewnością detale takie jak sprzęt odgrywają większą rolę niż w poprzednich dekadach. Kiedyś różnice między zawodnikami były większe. Była grupa wybitnych zawodników i słabszych, którzy często potrafili awansować do "30" nie przekraczając punktu K.
  Aktualnie dość często już zawodnicy osiągający punkt K nie wchodzą do drugiej serii. I tu już nie chodzi tylko o zmiany belek, ale kiedyś po prostu większa ilość zawodników kończyła na buli. A skoro różnice mniejsze to wtedy sprzęt rośnie na znaczeniu. Jak powiedzmy wszyscy prezentują bardziej wyrównany poziom to logiczne, że ten z lepszym sprzętem będzie lepszy.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).