Dodatkowe letnie konkursy FIS w Rasnovie

 • 2020-06-30 01:05

Międzynarodowa Federacja Narciarska zaktualizowała kalendarze zawodów na Letni Puchar Kontynentalny oraz letnią część sezonu FIS Cup. Zmiany dotyczą się konkursów w Rasnovie. Rumuńska miejscowość zorganizuje nie jeden, a dwa weekendy z międzynarodową rywalizacją na skoczni.

W zatwierdzonym w maju letnim terminarzu zawodów FIS, Rasnov miał gościć skoczków w dniach 4-6 września. Wówczas na Trambulina Valea Carbunarii (HS97) miały zostać rozegrane dwa konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego mężczyzn oraz cztery zawody w ramach cyklu FIS CUP (trzy konkursy kobiet i jeden mężczyzn).

W minionych dniach światowa federacja wprowadziła jednak zmiany w kalendarzu rozgrywek. Tym samym Rumunii zorganizują dwa oddzielne weekendy, poświęcone osobno zawodom "II" oraz "III ligi".

Skoczkowie zawitają do Rasnova jeszcze w sierpniu. W ostatni weekend tego miesiąca (29-30 sierpnia) zaplanowano bowiem po dwa inauguracyjne konkursy mężczyzn i kobiet zaliczanych do klasyfikacji generalnej FIS Cup.

Tydzień później Rumunia będzie gospodarzem inauguracji Letniego Pucharu Kontynentalnego (5-6 września). Oprócz wcześniej planowanych zawodów mężczyzn, rozegrana zostanie również rywalizacja pań.

Przypomnijmy, iż zimą Rasnov będzie gościł światową elitę skoków narciarskich. W dniach 20-21 lutego 2021 roku rozegrany zostanie tam Pucharu Świata, w ramach którego rozegrane zostaną zawody indywidualne kobiet i mężczyzn oraz konkurs drużyn mieszanych.

Zobacz aktualny kalendarz Letniego Pucharu Kontynentalnego 2020 >>

Zobacz aktualny kalendarz Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań 2020 >>

Zobacz aktualny kalendarz FIS Cup 2020/2021 >>

Zobacz aktualny kalendarz FIS Cup Pań 2020/2021 >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3367) komentarze: (25)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bajlando bywalec
  @szulcu9631

  Sprawdzam dziecko twoją czujność!

 • Seba Aka Krzychu bywalec
  @Oczy Aignera

  Pomyśleć tylko, że Szwedzi wygrywali konkursy PŚ.

 • Oczy Aignera profesor
  @dawid19

  Oto one: https://mobile.twitter.com/borek99/status/1249030673630978050

 • Bernat__Sola profesor
  @ms_

  Przecież w ramach FIS Cupu w tym sezonie zawody organizują: dwukrotnie Villach (letni i zimowy), Zakopane i jakaś nieznana jeszcze skocznia w Norwegii i w Niemczech (pewnie Notodden i Rastbuechl). A do tego dorzucili jeszcze konkursy Koreańczykom i Rumunom. Więc większość FC jest organizowana przez państwa z sukcesami w skokach.

  P.S. Nie było mnie tu 2 miesiące, ale widzę, że zielonogórski biznesmen nadal w formie.

 • szulcu9631 doświadczony
  @Bajlando

  Może najpierw sam siebie ogarnij w pierwszej kolejności? Niby sprawdzasz to, co piszesz w komentarzu przed jego publikacją i dbasz o język polski, a tutaj zapominasz o wstawieniu litery "d" w słowie "niedbalstwo".

 • Bajlando bywalec
  @privet

  I to cię zwalnia z prawidłowej pisowni. Ja sprawdzam przed wysłaniem, żeby ten mityczny słownik nie był wymówką na niebalstwo i brak dbałości o polski język. Ogarnij się.

 • dawid19 bywalec
  @Oczy Aignera

  Macie link do tych zawodów bo szczere chciałbym zobaczyć jakie to były odległości.

 • Oczy Aignera profesor
  @Kolos

  Startujących zawodników było czterech. Ostatni skoczek osiągnął niebotyczną notę "aż" 11,5 punktu za obie próby. Nie myślcie, że to był konkurs na skoczni dużej. Zawodnicy oddawali skoki na obiekcie normalnym.

 • Kolos profesor
  @Oczy Aignera

  W tym przypadku sukcesem jest to, że w ogóle jeszcze są organizowane Mistrzostwa Szwecji i nawet ma kto w nich startować...

 • privet bywalec
  @Bajlando

  Każdemu na telefonie zdarza się,że telefon coś przekręci.A Pan czepialski niech trochę sobie odpuści,bo to strona o skokach przypominam :)

 • Oczy Aignera profesor
  @janbombek

  Mistrzem został Jonathan Swedberg, który podbił czołówkę na tegorocznych MŚJ. Czołówkę... od końca.

 • janbombek bywalec
  @Oczy Aignera

  Pewnie dwóch startowało. Ten drugi też bezdomny?

 • Oczy Aignera profesor
  @ms_

  Tegorocznym wicemistrzem Szwecji został 53-letni Anders Gustavsson, który brał narkotyki w wieku 9 lat i w pewnym momencie swojego życia był bezdomny.

 • janbombek bywalec

  Na trampulinie pewnie trwają prace przy budowie trybun, tak jak obiecali. Zdążą przed zawodami?

 • Żuczek bywalec

  I takie:Kto zorganizuje zawody?Szczuczyńsk czy Ałmaty?A tu w kalenarzu FIS Raşnov z kapelusza wyskoczył.

 • Kolos profesor

  Rumuni powinni byli rozbić bank i jeszcze zgłosić chęć organizacji LGP. Wolnych terminów wszak nie brak....

 • Bajlando bywalec
  @ms_

  Tak, tak chłopie jest. Nikt tego nie chciał, a FIS dał komukolwiek. :)

 • ms_ bywalec
  @Bajlando

  Nic, ale akurat odnosiłem się do twojej wcześniejszej wypowiedzi "Ale dno, już taka posucha w temacie skoków, że FIS porażkę chce przeinaczyć w sukces. Nikt tego panie redaktor nie chciał organizować, to dali Rumunom."

 • Bajlando bywalec
  @ms_

  Ale co to ma do analfabetyzmu piszących?

  @ wtorek, 30 cze 2020, 15:21wiatrhula111 Nikomu w PL to się nie opłaca, nie ogarniasz najprostszych spraw? Nawet dziadkowi:).

 • wiatrhula111 profesor
  @Żuczek

  Widocznie rumuńscy organizatorzy są bardziej wiarygodni niż ich polscy odpowiednicy

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).