Polasek i Ulrichova górą w Rożnowie pod Radhoszczem

 • 2020-06-28 14:10

Viktor Polasek wygrał testowe zawody Czechów, które miały miejsce w minioną sobotę w kraju zlinskim. Skład podium na 77-metrowym obiekcie w Rożnowie pod Radhoszczem uzupełnili Cestmir Kozisek i Roman Koudelka.

Mistrz świata juniorów z 2017 roku, który uzyskał 69 oraz 70,5 metra, okazał się najlepszy w zmaganiach otwierających tegoroczne wakacje. Dopiero trzeci w starciu o Puchar Starosty Miasta Rożnow pod Radhoszczem był lider zespołu naszych południowych sąsiadów - Roman Koudelka (67,5 oraz 70 metrów). Wspomnianą dwójkę rozdzielił Cestmir Kozisek (65 oraz 72,5 metra).

Ex aequo na 4. pozycji rywalizację zakończyli Vojtech Stursa (65 i 67,5 metra) oraz Filip Sakala (62,5 i 70 metrów), a za uczestnikami ostatnich mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym wylądował Frantisek Holik (64,5 oraz 64 metry). Dla Czechów były to pierwsze zawody pod wodzą nowego szkoleniowca, Frantiska Vaculika.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki zawodów mężczyzn >>>

Rywalizacja kobiet została zdominowana przez Klarę Ulrichovą. Triumfatorka cyklu FIS Cup 2019/20 skoczyła 62,5 oraz 70 metrów. Druga lokata, ze stratą prawie dziesięciu punktów, przypadła Zdenie Pesatovej (60 i 66,5 metra). Skład podium uzupełniła Stepanka Ptackova. Rezultaty medalistki tegorocznych młodzieżowych igrzysk olimpijskich to 56 i 66 metrów.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki zawodów kobiet >>>

Zmagania w kategoriach młodzieżowych padły łupem Petra Vaverki (juniorzy) oraz Davida Rygla (dzieci). Na starcie pojawili się też goście ze Słowacji.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki zawodów juniorów >>>

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki zawodów dzieci >>>

W niedzielę przedstawiciele tego kraju mieli zmierzyć się we Frensztacie pod Radhoszczem, jednak jak informuje oficjalny serwis Czeskiego Związku Narciarskiego, impreza została odwołana. Wszystko z powodu trwającej modernizacji 106-metrowego obiektu, który w połowie sierpnia ma gościć inaugurację Letniego Grand Prix kobiet 2020.


Dominik Formela, źródło: czech-ski.com
oglądalność: (2554) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Żuczek bywalec

  Polašek lepiej się sposuje wi lato niż w zimę.Rok temu też wygrał jakieś czeskie zawody

 • Seba Aka Krzychu bywalec

  Roman Koudelka w drugiej próbie uzyskał 70 a nie 80 m .

 • Oczy Aignera profesor
  Oczekiwanie

  Czekamy na zawody o Puchar Burmistrza Miasta Liberec.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).