FIS akceptuje sierpniowy termin LGP w Wiśle - organizatorzy zapowiadają tańsze bilety!

 • 2020-07-01 11:17

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zaakceptowała polską propozycję sierpniowego terminu przeprowadzenia inauguracji tegorocznej edycji Letniego Grand Prix mężczyzn w skokach narciarskich. Taką informację w środowe przedpołudnie przekazał naszemu serwisowi Andrzej Wąsowicz, szef komitetu organizacyjnego zawodów w Wiśle-Malince i prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego. Wydarzenie ma odbyć się w dniach 21-23 sierpnia.

Polski Związek Narciarski (PZN) zabiega aktualnie o możliwość wpuszczenia na trybuny 999 kibiców. Ostateczną decyzję ma podjąć Ministerstwo Sportu. - Prezes Apoloniusz Tajner skierował pismo w tej sprawie. Czy obowiązują nas przepisy dotyczące stadionów piłkarskich? Czekamy na interpretację ministerstwa w naszym kontekście - mówi Andrzej Wąsowicz, który zapewnia, iż wiślański obiekt umożliwia zachowanie wszelkich względów bezpieczeństwa przy wykorzystaniu miejsc siedzących oraz stojących dla takiej grupy widzów.

FIS daje zielone światło

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) do końca czerwca oczekiwała na deklarację polskiej strony w sprawie daty imprezy. PZN i komitet organizacyjny zawodów zdecydowali się na drugą połowę sierpnia, rezygnując z rezerwowego terminu wrześniowego. - Sandro Pertile jest przychylny tej propozycji. Cieszy się na taką możliwość i służy pomocą w kolejnych tygodniach. Nie ma na co czekać. We wrześniu będzie już po wakacjach, a zależy nam na tym, aby jak najwięcej osób obejrzało te konkursy w telewizji oraz na trybunach - przyznaje Wąsowicz w rozmowie ze Skijumping.pl.

Dla beskidzkiej areny będzie to już ósma w historii inauguracja Letniego Grand Prix. Najlepsi zawodnicy świata w ramach tego cyklu pojawiają się w Wiśle-Malince nieprzerwanie od 2010 roku. Program tegorocznego wydarzenia - podobnie jak w minionych sezonach - zakłada piątkowe kwalifikacje (18:00), sobotni konkurs drużynowy (17:30) oraz niedzielne zmagania indywidualne (17:30). Transmisja w Telewizji Polskiej oraz Eurosporcie.

Bazą wszystkich ekip będzie wiślański Hotel Gołębiewski. Chęć pojawienia się na starcie zapowiedziały już największe zespoły. Niewykluczone, że z przylotu do Europy zrezygnują Japończycy. Większość ekip do Polski ma dostać się drogą lądową.

Zmiany dla fanów oraz dziennikarzy

Kiedy ruszy sprzedaż biletów i w jakiej formie będzie ona dostępna? - Nie zamierzamy się spieszyć. Szczegóły ogłosimy prawdopodobnie na przełomie lipca i sierpnia. Wtedy powiemy więcej również o cenach, które tym razem będą niższe niż zwykle. Sytuacja jest trudna, a my chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom. Postaramy się o możliwie dużą pulę biletów. Wszystko determinują przepisy krajowe, które będą obowiązywać w dniu zawodów. Informacje zostaną podane z odpowiednim wyprzedzeniem - zaznacza Wąsowicz.

Fani, którzy zdobędą wejściówki upoważniające do wejścia na teren obiektu im. Adama Małysza, muszą liczyć się z pewnymi obostrzeniami panującymi na trybunach. - Podczas niedawnego zgrupowania oddzieliliśmy strefy, w których kibice dotąd mieli możliwość przybijania piątek czy robienia zdjęć z zawodnikami. Niestety, tak wygląda to na dzień dzisiejszy - dodaje włodarz skoczni.

Ograniczenia w dobie pandemii dotkną też przedstawicieli świata mediów. - Tym razem akredytacje zostaną przyznane okrojonej grupie dziennikarzy. Dostęp do biura prasowego otrzymają tylko najważniejsze redakcje, aby zachować większe odstępy - uzupełnia prezes Ś-BZN. 


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3555) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bajlando bywalec

  To Wąsowicz, jak każdy górol-sęp, chyba nie może złapać oddechu.

 • Oczy Aignera profesor
  Podróż Norwegów

  Norwegowie mają dwa warianty dotarcia do Wisły.
  1. Przeprawa morska do Danii, a potem podróż przez Niemcy i Polskę. Czas: 20 godzin.
  2. Wjazd na terytorium Szwecji, a następnie przejazd przez most do Danii. Dalsza część podróży bez zmian. Czas: 19 godzin.

 • Adam90 weteran

  Nie wiem czy dobrym pomysłem jest aby Wisła zaczynała sezon letniej Grand prix.
  Zimą tak samo, lepiej jakby to było blisko terminu Zakopanym. No i po co ten konkurs drużynowy.

 • Seba Aka Krzychu bywalec

  Fajnie by było, gdyby do Wisły przyjechała większość światowej czołówki.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).