Noriaki Kasai: Strach towarzyszył mi do 2005 roku, ale zawsze myślę pozytywnie

 • 2020-07-21 13:35

W czasie przygotowań do kolejnego sezonu zimowego Noriaki Kasai znalazł czas, aby spotkać się z uczniami szkoły średniej w Yamagacie, gdzie aktualnie trenują członkowie Tsuchiya Home Ski Team. Legenda skoków narciarskich udzieliła swoim słuchaczom kilku wskazówek wynikających z doświadczenia zdobytego w trakcie bogatej kariery sportowej.

Noriaki KasaiNoriaki Kasai

Odbiorcami spotkania w liceum Yamagata Chuo byli uczniowie wydziału wychowania fizycznego, jedynego tego typu w prefekturze, gdzie rokrocznie organizuje się wykłady z udziałem najlepszych sportowców. Tym razem ponad dwustu uczniów z wielkim aplauzem powitało ośmiokrotnego olimpijczyka - Noriakiego Kasaiego. Tematy podejmowane przez 48-latka dotyczyły głównie podejścia do swoich obowiązków i mentalnego nastawienia do kolejnych wyzwań. 

- W latach 1995-1996 zaliczyłem bolesne upadki, przy okazji których dwukrotnie łamałem obojczyk. Strach towarzyszył mi aż do 2005 roku - zdradza wicemistrz olimpijski z Soczi. Kasai w celu pozbycia się obaw wymyślił metodę oddychania pomagającą ukoić nerwy. - Wdychaj powietrze przez nos do płuc, wydychaj je stopniowo między szczelinami zębów, a szybko bijące serce zacznie zwalniać - tłumaczy reprezentant Japonii, który debiutował w Pucharze Świata w 1988 roku.

Kasai podczas godzinnego wykładu odniósł się też do stawiania czoła przeciwnościom losu. - Zawsze myślę pozytywnie. Zapominam o tym, co mi się nie podoba i natychmiastowo przechodzę do dobrych rzeczy - podkreślał podczas spotkania z uczniami szkoły średniej w północnej części wyspy Honsiu.

Członkowie Tsuchiya Home Ski Team przebywają w Yamagacie za sprawą zgrupowania na 102-metrowym obiekcie Kuraray, gdzie od lat odbywają się zawody rangi Pucharu Świata kobiet. W 2015 roku skocznia została pokryta matami igelitowymi, z czego aktualnie korzystają Ryoyu Kobayashi, Noriaki Kasai, Yuki Ito, Tatsunao Kobayashi czy Masamitsu Ito. Wtorkowe zajęcia, jak informują zawodnicy za pośrednictwem mediów społecznościowych, zostały storpedowane przez silny wiatr.

Zobacz sylwetkę Noriakiego Kasaiego >>>


Dominik Formela, źródło: news.yahoo.co.jp
oglądalność: (6448) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • W Punkt doświadczony

  A co w sytuacji kiedy się nie ma szczelin między zębami?
  Strach się bać.

 • Jakby bywalec
  @Oczy Aignera

  Koniecznie wyślij i nie zapomnij podzielić się z nami tą sensacyjną historią.

 • Oczy Aignera profesor
  @Żuczek

  Ja listu do Noriakiego jeszcze nie wysłałem.

 • Żuczek bywalec
  @janbombek

  I za 50 lat.
  Noriaki Kasai kontynuuje przygodę że skokami

 • Żuczek bywalec
  @janbombek

  I za 50 lat.
  Noriaki Kasai kontynuuje przygodę że skokami

 • Żuczek bywalec
  @Jakby

  No to niech Pan o o którym mowa w odpowiedzi nam napisze

 • janbombek bywalec

  Ja myślę, że to już jednak ostatnie lata Noriakiego w skokach. Ostatnie 20 lat.

 • Jakby bywalec
  @Żuczek

  Zdradził, wysłał przepis na karteczce zaadresowanej do @Oczy Aignera.

 • Żuczek bywalec

  A sposobu na długowieczność nie zdradził?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).