Wielkie plany Eisenbichlera na sezon 2020/21: "Przed nami wyjątkowy okres"

 • 2020-07-29 17:30

Nie da się ukryć wpływu koronawirusa na świat skoków narciarskich. Zawodnicy z całego świata zostali zmuszeni do zastosowania wręcz alternatywnych rozwiązań w trakcie okresu przygotowawczego. Wszakże tego rodzaju trudności nie stoją na przeszkodzie, aby celować wysoko. Widać to na przykładzie Markusa Eisenbichlera, który na łamach sueddeutsche.de zapowiedział walkę o medale podczas MŚwL w Planicy oraz MŚ w Oberstdorfie.

Mimo komplikacji, jakie przyniosła ze sobą pandemia koronawirusa, Markus Eisenbichler zdołał zmodyfikować swoje plany i szybko zaadaptował się do zaistniałej sytuacji. Jak twierdzi, to pozwoliło mu na skuteczne przygotowanie się do sezonu 2020/21. – Początkowo jeździłem na rowerze, a z czasem, gdy już można było sobie na to pozwolić, wspinałem się po górach. Wobec tego – w kontekście nadchodzącej zimy – mogę śmiało powiedzieć, że byłem w stanie zadbać o swoją formę – przekonuje mistrz świata z 2019 roku.

Warto również podkreślić, że bez względu na to, co dzieje się dookoła, Eisenbichler pozostaje skoncentrowany na realizacji konkretnych zadań. Wobec tego o niedobrze motywacji nie może być mowy. – Jak zawsze, byłem w stu procentach oddany treningom – deklaruje rekordzista Niemiec w długości lotu.

Niewykluczone, że do takiego stanu rzeczy przyczyniła się rodzinna atmosfera, która towarzyszyła Eisenbichlerowi w ostatnich miesiącach. Nie da się ukryć, że tryb życia profesjonalnego sportowca na ogół nie sprzyja przebywaniu w jednym miejscu. – W trakcie mojej kariery nigdy nie byłem w domu przez trzy miesiące. W związku z tym bardzo miło było spędzić trochę czasu z moimi najbliższymi – dziewczyną, rodziną i – kiedy było to możliwe – przyjaciółmi – przyznaje podopieczny trenera Stefana Horngachera.

Warto podkreślić, że w tym roku Eisenbichler bierze pod uwagę błędy popełnione kilkanaście miesięcy wcześniej. Co dokładnie według reprezentanta Niemiec przeszkodziło mu w osiągnięciu dobrych rezultatów w sezonie 2019/20? – W zeszłym roku bardzo dużo trenowałem. Chciałem przekonać się, gdzie leżą granice mojego organizmu. W pewnym momencie przestałem jednak czerpać z tego jakąkolwiek przyjemność i zacząłem walczyć sam ze sobą. Naprawdę chciałem wznieść się na wyżyny swoich możliwości, ale zrozumiałem, że nie jest to odpowiedni sposób, aby tego dokonać.

Oprócz skrupulatnej analizy błędów, do których doszło w przeszłości, Markus Eisenbichler wybiega także w przyszłość. Skoczek zza naszej zachodniej granicy nie ukrywa, które ze zbliżających się imprez będą dla niego najważniejsze. – Przed nami wyjątkowy okres. Harmonogram zmagań przewiduje bowiem rywalizację w ramach mistrzostw świata w lotach narciarskich, które są dla mnie wielkim celem, oraz światowego czempionatu w domu, przed niemiecką publicznością – zakończył zawodnik TSV Siegsdorf.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I love big Hills 😍🦅#winterfans #viessmannsport #kampasport #kampafamily #schönramer #isodoni

Post udostępniony przez Markus Eisenbichler (@markuseisenbichler)


Michał Grzela, źródło: sueddeutsche.de
oglądalność: (1463) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • MK92 doświadczony

  Sezon 2020/2021 będzie bogaty w ważne wydarzenia jak żaden wcześniejszy. Sympatyczny Niemiec będzie miał się gdzie wykazać. Oby tylko ta cała pandemia znów nie popsuła nam tego pięknego zimowego cyrku...

 • Oczy Aignera profesor
  @Seba Aka Krzychu

  Od mistrza świata należy wymagać. On sam o tym dobrze wie.

 • Morgensternowy_ doświadczony


  Nikt nie wie podobnie jak co roku przed każdym sezonem PŚ, kto i w jakiej formie będą poszczególni zawodnicy. Nawet początek PŚ nie daje pełnej weryfikacji dyspozycji skoczków. Dopiero okres TCS kształtuje odpowiedź na pytanie ,,Którzy się najlepiej przygotowali do sezonu". Przykład choćby z sezonu 2019/2020, kiedy na początku nie zakładano dobrej formy Dawida, a wręcz średnią, dopiero okres TCS zweryfikował dyspozycję poszczególnych zawodników, w którym jak wiadomo Dawid został tym Bohaterem.

  Można gadać, że Niemcy mogą być potęgą, bo powróci Siegel, Wellinger, może Freitag zostanie wyklepany z Eisenbichlerem, jeszcze pewnie Leyhe wróci na narty, ale takie założenia w tym okresie nie mają ważności. Tak samo spekulacje o rosnącej sile zawodników z dawnej, nieistniejącej kadry B. Okaże się w Wiśle, a nawet na Turnieju Czterech Skoczni.

 • Seba Aka Krzychu bywalec

  Myślę, że Eisenbichlera stać na walkę o medale na obu tych mistrzowskich imprezach.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).