Szwajcarskie przygotowania do sezonu

 • 2004-10-29 00:03
Drużyna szwajcarska zakończyła letni etap przygotowań do sezonu zimowego i teraz z niecierpliwością oczekuje na zimę. Trenerzy w tym roku przygotowali dla skoczków mnóstwo atrakcji, aby urozmaicić zgrupowania.

Przez ostatnie kilka miesięcy reprezentanci Szwajcarii trenowali w tunelu powietrznym, a także na fińskich skoczniach.

Ważnym etapem przygotwań było także zgrupowanie w Engadin - tutaj skoczkowie głównie jeździli na rowerach, testowali nowe narty oraz pracowali nad techniką skoku w hali sportowej w Neuss.

W połowie października, podopieczni Berni Schoedlera przenieśli się do niemieckiego Oberstdorfu, aby oswoić się z obiektami, na których już w lutym odbędą się Mistrzostwa Świata.

W okresie letnim odbyły się też różnej rangi zawody, w których wystąpili reprezentanci Szwajcarii: Mistrzem Szwajcarii został Michael Moellinger a triumf drużynowy odniosła ekipa Zürcher Skiverband (w składzie: Moellinger, Kuettel, Steinauer oraz Hoss). Wspomnieć należy także o Ski Jump Festival w Einsiedeln.

Ten sezon letni drużyna szwajcarska może zaliczyć do udanych. Najlepiej ze wszystkich Szwajcarów wypadł Andreas Kuettel, który w końcowej klasyfikacji Letniego Grand Prix zajął wysokie, 7 miejsce. Andi sezon letni rozpoczął od 34 miejsca w zawodach w niemieckim Hinterzarten, następnie było już tylko lepiej, dwa razy 5 miejsce (w Courchevel oraz w Zakopanem) i 3 miejsce w Predazzo (najwyższa lokata w tym sezonie letnim). Jako drużyna, Szwajcarzy zostali sklasyfikowani na 8 miejscu.

Wszyscy kibice drużyny szwajcarskiej jak i pozostałych ekip biorących udział w konkursach Pucharu Świata czekają już na 26 listopada, kiedy to nastąpi inauguracja sezonu w fińskim Kuusamo.

 


Annia, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4714) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  :)

  ja tez mam nadzieje, ze Szwajcarzy w tym roku pokaża wszytskim na co ich stać... mała dominacja? :P

 • anonim
  sezon tuż tuż

  ja się już nie moge doczekac ehhh będą emocje hihi życzymy szwajcarom udanego sezonu:D pozdrófka!!

 • anonim

  AND zgadadzam sie z Toba w pelni... byle do 26 listopada... damy rade!!!!!!!!

 • anonim

  To będzie sezon :) Mam nadzieję, że Andi, Simon i spółka pokażą się z dobrej strony :) Byle do 26.11.2004 :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).