Prace modernizacyjne przy Wielkiej Krokwi

 • 2020-07-24 15:10

Jak podaje Tygodnik Podhalański, w Zakopanem wkrótce mają zostać zrealizowane kolejne inwestycje dotyczące infrastruktury Wielkiej Krokwi. Z kolei w sierpniu na największej skoczni w naszym kraju ma odbyć się trzecia edycja wydarzenia "Red Bull 400". 

Okres międzysezonowy to okazja dla zakopiańskiego Centralnego Ośrodka Sportu na poprawę warunków wokół Wielkiej Krokwi. Tym razem wybudowane mają zostać ciągi komunikacyjne z kostki brukowej, które połączą szatnie zawodników z kolejką linową. Jak czytamy na 24tp.pl, pracom modernizacyjnym poddane mają zostać także wieża sędziowska i stalowe trybuny. Konstrukcje zostaną odmalowane, a uszkodzone elementy zastąpione nowymi.

Remont ma zakończyć się do 30 listopada, a realizacja projektu ma pochłonąć 3,5 mln złotych. Prace nie zakłócą treningów polskich skoczków, którzy tego lata regularnie ćwiczą w Zakopanem pod kątem sezonu 2020/21.

Już za niespełna miesiąc, w sobotę 15 sierpnia, u podnóży Tatr odbędzie się tegoroczna edycja wydarzenia "Red Bull 400", w ramach którego śmiałkowie pokonają drogę z dołu na sam szczyt Wielkiej Krokwi. Tego lata odbędą się trzy próby sportowe. Z powodu pandemii i panujących obostrzeń w "Rozbiegu", "Biegu ku Słońcu" oraz "Wieczornych Sprintach" łącznie weźmie udział 150 śmiałków, co jest mniejszą liczbą niż w minionych latach. W programie zabraknie też biegów sztafetowych. Przed rokiem zwycięzca w kategorii mężczyzn pokonał trasę w czasie 3 min 51,4 s. Najlepszej z kobiet zajęło to minutę dłużej.

W 2020 roku bliźniacze wydarzenia odbędą się również na skoczniach w Sarajewie (8 sierpnia), Bischofshofen (22 sierpnia), Szczyrbskim Jeziorze (22 sierpnia), Lahti (29 sierpnia), Park City (12 września), Czajkowskim (19 września), Steamboat Springs (19 września) oraz Ironwood (26 września). 

Więcej na temat zakopiańskiego "Red Bull 400" znajdziesz >>>TUTAJ<<<.

Wielka Gratka dla fanów skoków!!! Albumy Skijumping.pl dostępne w naszym lokalu. Albumy do zbiór 📸 zdjęć z każdego...

Opublikowany przez World of Ski Jumping Niedziela, 26 lipca 2020

Dominik Formela, źródło: 24tp.pl + redbull.com
oglądalność: (5032) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  @W Punkt

  Użyta kostka brukowa na pewno będzie wyprodukowana przez znaną firmę z Niecieczy.

 • W Punkt doświadczony

  To na co, tak dokładnie, pójdzie te 3,5 miliona?
  Na pomalowanie wieży sedziowskiej?
  Musi użyją najdroższej farby na świecie.

 • Oczy Aignera profesor
  @alo

  Zarządcy skoczni w Libercu chcą być bardziej oryginalni. Ich nie interesują biegi na szczyt obiektu. Zrobienie oczka wodnego i organizacja wyścigów papierowych statków to dopiero jest pomysł. To wydarzenie z pewnością przyciągnęłoby wielu uczestników i widzów.

 • alo profesor

  Ironwood chociaż do tego się nadaje

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).