Letnie Grand Prix w Klingenthal odwołane

 • 2020-07-24 16:40

Niemiecki Związek Narciarski (DSV) podjął decyzję o odwołaniu Letniego Grand Prix w Klingenthal. Impreza w Saksonii miała zwieńczyć tegoroczny cykl w dniach 2-3 października. Na Sparkasse Vogtland Arenie rywalizować miały kobiety oraz mężczyźni.

Klingenthal tradycyjnie miało być ostatnim przystankiem zawodników rywalizujących w zmaganiach najwyższej rangi na igelicie. Niestety, wskutek obowiązujących ograniczeń krajowych i międzynarodowych, włodarze niemieckiej federacji podjęli decyzję o rezygnacji z organizacji październikowego wydarzenia.

- Obecnie pracujemy nad koncepcją organizacji zimowych konkursów w ramach Pucharu Świata oraz mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym - podkreślił Frenz Steinle, prezes Niemieckiego Związku Narciarskiego. Przypomnijmy, iż na przełomie lutego i marca przyszłego roku gospodarzem światowego czempionatu ma być Oberstdorf. Pucharowa karuzela ma zawitać w Niemczech do Titisee-Neustadt (9-10 stycznia), Willingen (30-31 stycznia), a także Oberstdorfu i Garmisch-Partenkirchen, gdzie na przełomie 2020 i 2021 roku ma ruszyć 69. Turniej Czterech Skoczni. - Jestem przekonany, że znajdziemy dobre rozwiązania dla wszystkich lokalizacji, aby zorganizować imprezy zgodnie z planem - dodaje Steinle.

- Zdrowie i bezpieczeństwo widzów oraz uczestników zawodów jest dla nas najwyższym priorytetem. Potrzebujemy trochę czasu, aby móc to zagwarantować. Chcemy opracować i przetestować możliwe warianty, dlatego z bólem serca podjęliśmy decyzję o odwołaniu letnich konkursów. W pełni koncentrujemy się na zimowych wyzwaniach - uzupełnia prezes DSV.

Start Letniego Grand Prix kobiet ma nastąpić 15 sierpnia we Frensztacie pod Radhoszczem. Tydzień później walkę w Wiśle mają zacząć panowie. W planie są jeszcze wizyty skoczkiń oraz skoczków w Szczuczyńsku (5-6 września) oraz Czajkowskim (12-13 września). Losy wypraw do Kazachstanu i Rosji stoją jednak pod dużym znakiem zapytania.


Dominik Formela, źródło: deutscherskiverband.de
oglądalność: (4466) komentarze: (30)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kolos profesor
  @W Punkt

  Podejrzewam, że Niemcy jednak się w Polsce pojawią. Może w mocno rezerwowym składzie ale jednak.

  Skoro na zawody w Czajkowskim są już wstępne zgłoszenia (i zgłosili się tylko Rosjanie, Kazachowie i Słoweńcy) to na pewno na Wisłę też już są. Trzeba by dopytać u źródeł.

 • StochMistrz29465894 doświadczony
  Najkrótsze LGP w historii skoków narciarskich

  To będzie najkrótsze LGP w historii skoków narciarskich.,ale w według mnie powinni dodać druga skocznię w Kazachstanie czyli Ałmaty i skocznię Górny Gigant. To jest bardzo widowiskowa i duża skocznia gdzie można skoczyć ok 145 metrów.I tak nic innego poza Polską i Kazachstanem się nie odbędzie.

 • StochMistrz29465894 doświadczony
  Najkrótsze LGP w historii skoków narciarskich

  To będzie najkrótsze LGP w historii skoków narciarskich.,ale w według mnie powinni dodać druga skocznię w Kazachstanie czyli Ałmaty i skocznię Górny Gigant. To jest bardzo widowiskowa i duża skocznia gdzie można skoczyć minimum 145 metrów.

 • W Punkt doświadczony

  Konsekwencją tej decyzji powinna być absencja niemieckich skoczków na wszystkich innych letnich zawodach.
  Zawody w Polsce będą więc jeszcze bardziej kadłubowe.
  To powinno zdopingowac różnych wąsowiczów do podniesienia cen biletów ze 120-tu do 200-tu PLN. A co?
  Będzie jeszcze śmieszniej.
  Na trybunach bedą Wąsowicz i Tajner. W końcu co dwie głowy to nie jedna.

 • Kolos profesor
  @Janeman

  Ale szansę, na to, że się odbędą azjatyckie konkursy LGP są minimalne. Po prostu zabraknie chętnych do startu.

 • pogromca januszy doświadczony
  Nie ma czego żałować.

  I tak ostatnie lata to zawody odwoływane tudzież wypaczane przez wiatr.

 • Żuczek bywalec
  @King

  Może jest dużo zakażeń ale jak wierzyć statystykom więcej zdrowych

 • Janeman profesor
  @Kolos

  Nie, jeśli dojdzie do skutku któryś wekend na wschodzie - wtedy wygra ktoś, kto zakręci się w Wiśle na przełomie 1-2 dziesiątki, a tam wygra. Bo czołówka z Wisły raczej nigdzie więcej nie wystartuje.

 • Kolos profesor

  Niestety zimą może być taka sama fala odwołań zawodów PŚ... więc nie mówmy, że się nic nie dzieje bo to tylko LGP...

 • Kolos profesor

  Ale tłumaczenia czemu odwołali są gorzej niż mętne - końcem lipca wiedzą, że nie zdąrzą się przygotować na przełom września/października? I nawet na dobrą sprawę, nie powołali się na pandemię, a to byłyby argument załatwiający wszystko.

  Już widzę FIS, co by robił gdyby Polacy odwołali zawody na takich argumentach...

 • Kolos profesor
  @Pavel

  Nie wiem czy było do przewidzenia. Jeszcze nie dawno były zapewnienia, że LGP w Klingienthal nie jest zagrożone...

 • Kolos profesor
  @King

  Statystyki zgonów są niższe, bo generalnie w wyniku epidemii ludzie (zwłaszcza starsi) mniej wychodzą z domu, więc rzadziej ulegają wypadkom, jest mniej zawałów itd.

  Ale nie da się zakłamać rzeczywistości, epidemia jest i zabija (1600 ofiar w Polsce, 600 tys. na świecie)

 • Kolos profesor

  No to zostaje tylko Wisła. Kto wygra tam oba konkursy (raczej któryś Polak) to wygra całe LGP...

 • Żuczek bywalec
  @Oczy Aignera

  Bo lubi to oglądać.

 • King profesor
  @SZCZEPAN44

  Poważnie wierzysz w tą pandemię? Wirus jest to prawda, ale jakoś statystyki zgonów w Polsce (gdzie według Ciebie niesłusznie są zdejmowane obostrzenia) są mniejsze niż w ubiegłych latach. Skoro jak to mówisz epidemia szaleje to gdzie jakieś masowe zarażenia/zgony po choćby niedawnych wiecach wyborczych gdzie ludzie nie mieli masek? Przyrost się waha raz więcej, raz mniej danego dnia, ale to nie odbiega od pewnej normy. Gdyby to miało tak potężną skalę jak to przedstawiają wszędzie to chyba bez względu na środki (które jak chyba każdy się domyśla nie dają 100% ochrony ostatni przykład choćby Adama Małysza) no raczej w większości rodzin jakiś przypadek mógłby być, a tak nie jest. Wystarczy tylko przejrzeć statystyki i wyciągnąć wnioski.

  Dobra zostawiam ten temat bo jesteśmy na forum skoków. Co do odwołania Klingenthal no decyzja może nie jakaś bardzo zaskakująca. Zaskakiwać może jak tu niektórzy wspomnieli to, że mogli to zrobić znacznie wcześniej i nie mówić o tych niby przygotowaniach, które albo były fikcją lub jak się rozpoczęły to postanowili zawody odwołać. Czyli prawdopodobnie czekają nas tylko konkursy w Wiśle, bo pozostałe w Azji jeśli dojdą do skutku to pewnie ze słabą obsadą. Jeszcze przez takie zawirowania może się okazać, że zwycięzca LGP będzie bardzo zaskakujący, bo jednak w Azji 4 konkursy planowo, a w Europie tylko 2.

 • Elenika bywalec

  Czyli Niemcy wezmą czy nie wezmą udziału w w sezonie letnim?

 • Oczy Aignera profesor
  @Elenika

  Dlaczego tutaj tak wiele osób wspomina o tym politycznym konkursie? To zwykła komercyjna pokazówka i i nic więcej.

 • Oczy Aignera profesor
  @alo

  LGP 2020 = Puchar Prezesa.

 • Elenika bywalec

  Ciekawe. Koronawirus dla skoków "Zdrowie i bezpieczeństwo widzów oraz uczestników zawodów jest dla nas najwyższym priorytetem" więc odwołują konkurs. Ale jednak ten wirus nie spowodował że Niemcy nie nie zadebiutują w Warszawie na eurowizji junior (8 marca Niemcy potwierdzili debiut na juniorze)

 • pawelf1 profesor
  Taaaa...

  Tylko szczepionka może skończyć tę farsę . Inaczej nawet zimą mogą być niezłe cyrki . Ludzie a zwłaszcza politycy są nieobliczalni .......

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).